Zbigniew Boniek, Maciej Wandzel i Bogusław Leśnodorski - fot. Mishka / Legionisci.com

Boniek: Pomogę Legii po raz ostatni

Woytek, źródło: polsatsport.pl - Wiadomość archiwalna

12 października UEFA Appels Body rozpatrzy odwołanie Legii Warszawa w sprawie zamknięcia stadionu na mecz z Realem. W rozmowie z polsatsport.pl Zbigniew Boniek powiedział: - Zachowanie w czasie spotkania Legii z Borussią było skandaliczne. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jednak pomogę Legii, po raz ostatni, ale pomogę... Tym razem to już jednak naprawdę ten ostatni raz. Rzucę na szalę mój autorytet w UEFA - wystosuję pismo, w którym jako prezes PZPN zaapeluję o łagodniejsze potraktowanie Legii...

Boniek wyjaśnił, że w ubiegłym roku udało mu się przekonać UEFA by zmniejszyć karę Lechowi Poznań na mecz z Fiorentiną. - Dzwoniłem, rozmawiałem, przekonywałem. W końcu wystosowałem pismo. I ostatecznie 30 tysięcy widzów obejrzało spotkanie mistrz Polski z czołowym włoskim klubem - wyjaśnia prezes związku.

- Dla mnie starcie Legia - Real ma wymiar historyczny. Naprawdę tak sądzę. Mistrz Polski kontra triumfator Ligi Mistrzów! - wspaniała sprawa. (...) Nie mogę nic obiecać, ale... Zrobię ze swojej strony wszystko, aby jednak sympatycy Legii, sympatycy futbolu mogli z trybun radować się tym spotkaniem. (...) Dlaczego po raz ostatni? Bo jest mi zwyczajnie wstyd. Ile można się tłumaczyć za garstkę nieodpowiedzialnych ludzi? (...) W Polsce musimy zdawać sobie sprawę, że dziś standardy w Europie - jeśli chodzi o bezpieczeństwo meczów piłkarskich - są bardzo wysokie. Musimy się w końcu do nich przystosować. U nas jednak często kibice chcą wejść na głowę władzom klubu, ba, w niektórych klubach chcieliby rządzić. A nie taka jest rola kibiców - powiedział Zbigniew Boniek.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.