Projekt ośrodka Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa
REKLAMA

15 milionów dofinansowania na ośrodek Akademii Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Budowa ośrodka szkoleniowego Legii Warszawa w Książenicach nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Minister Sportu i Turystyki zakwalifikował wniosek Akademii Piłkarskiej Legii Sp. z o.o. o dofinansowanie budowy Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym do planu rocznego na rok 2016. Oznacza to, że klub otrzyma ze środków publicznych 15 milionów złotych.

Jeszcze w tym roku spółka Akademia Piłkarska Legii, której właścicielem jest Legia Warszawa SA, otrzyma 200 tys. zł. W kolejnych dwóch latach będą to kwoty odpowiednio: 4 mln zł i 10,8 mln zł.

Legia pozyskała grunt w gminie Grodzisk Mazowiecki i ma już pozwolenie na budowę. Obecnie wszystko jest na etapie opracowywania projektów wykonawczych, a potem nastąpi wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Docelowe elementy powstającego kompleksu:

- ogólnodostępna strefa rekreacyjno–sportowa, która może się składać m.in. z placu zabaw, siłowni plenerowej, licznych boisk, w tym małych boisk z nawierzchnią syntetyczną, boiska wielofunkcyjnego (m.in. siatkówka, koszykówka, tenis), boiska o nawierzchni piaskowej (z możliwością ich wykorzystywania w szczególności przez dzieci i młodzież), a także pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni, przykrywanego w okresie jesienno-zimowym halą pneumatyczną. W ramach części ogólnodostępnej zlokalizowana zostanie także kawiarnia i inne elementy o charakterze kulturalno–społecznym, w tym sala konferencyjna;

- centrum badawczo–rozwojowe, które ma być czołową placówką tego typu w Europie, realizującą prace w zakresie szeroko pojętego sportu, zdrowego odżywiania, profilaktyki zdrowotnej, leczenia pourazowego, rehabilitacji, prewencji kontuzji, jak również innych projektów technologicznych mogących znaleźć zastosowanie w sporcie zarówno zawodowym, jak i masowym. W ramach centrum planowane jest także zlokalizowanie pierwszego w Polsce akceleratora dla tzw. start-upów, początkujących, innowacyjnych firm z pomysłami na projekty związane z branżą sportową i wszystkim co z nią związane;

- niepubliczna szkoła mistrzostwa sportowego kształcąca według autorskiego programu Legii Warszawa;

- ośrodek szkoleniowy dla młodych sportowców, w tym bursa dla kilkudziesięciu zawodników, jak również profesjonalna sportowa infrastruktura treningowa, składająca się m.in. z hali sportowej, pełnowymiarowych i mniejszych boisk z nawierzchnią naturalną oraz sztuczną;

- baza treningowa dla I drużyny piłkarskiej Legii Warszawa

- mały stadion piłkarski spełniający wymogi licencyjne dla rozgrywek II ligi piłki nożnej, na którym planowane jest rozgrywanie meczów II drużyny Legii Warszawa oraz Centralnej Ligi Juniorów PZPN, jak również potencjalnie meczów młodzieżowych kadr Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wybierz legionistę sezonu 2018/19

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
WZ - 22.08.2017 / 15:20, *..93

"A co tam w Sulejówku? Nuda Panie. Nic się nie dzieje. Syf, malaria i korniki."

No nie zupełnie nic, trochę się dzieje. Fakt, szkoda, że nie ma akademii Legii (abstrahując od warunków). Pocieszamy się faktem, że w Sulejówku są fantastyczne korty tenisowe :)

odpowiedz
MKrzysiek - 08.10.2016 / 16:46, *..dynamic.chello.pl

Musi cieszyć dobra wiadomość bo pozwoli zaoszczędzić część zarobionych pieniędzy z awansu do LM na transfery a po 2 zaangażowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w sam projekt powinno zagwarantować wysoką jakość obiektów treningowych w przyszłości :)

odpowiedz
xxxx - 08.10.2016 / 10:22, *..adsl.inetia.pl

Sulejówek co???

odpowiedz
Tom - 07.10.2016 / 23:26, *..088.073.pools.vodafone-ip.de

Super wiadomosc.Niech Legia nam sie rozwija.

odpowiedz
:-) - 07.10.2016 / 20:02, *..dynamic.gprs.plus.pl

A napiszę mi ktoś jakie są całkowite koszty tego przedsięwzięcia ?

odpowiedz
brawo nasi - 07.10.2016 / 19:56, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo bezradni pis z Sulejówka i PIS burmistrz ,a park glinianki rozkwita ,zapraszamy do Sulejówka zobaczycie jak wygląda dziadosto w pełni słowa znaczeniu ,A był taki zły burmistrz co stadion Viktorii postawił i ośrodek zdrowia zbudował bo oprucz dziur nic by tu nie było

odpowiedz
Do nick - 07.10.2016 / 19:45, *..centertel.pl

Sulejowek tez nie zobaczy tych 15 milionów a tym bardziej nie zobaczy Akademii i całej infrastruktury o promocji miasta już nie wspominając,ale została wartościowa działka:)

odpowiedz
Wymiatacz1916 - 07.10.2016 / 18:47, *..play-internet.pl

Niezmiernie się cieszę że akurat w Ksiazenicach bedzie akademia. To są moje okolice, tu się wychowałem , i mój młody będzie miał pod nosem taki skarb! Tylko Legia!

odpowiedz
M. - 07.10.2016 / 18:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo. Dobra robota!

odpowiedz
ding - 07.10.2016 / 18:27, *..dynamic.chello.pl

"centrum badawczo–rozwojowe, które ma być czołową placówką tego typu w Europie": czyli MilanLab się schowa?

odpowiedz
Komar80 - 07.10.2016 / 18:20, *..bb.sky.com

No wielkosc parkingu powala na tym obrazku. A potem trawniki obstawione dziko parkujacymi autami i zamiast zachodu wychodzi albania.

odpowiedz
Arek - 07.10.2016 / 18:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Luk, gamoniu, teraz to my mamy najnormalniejszego trenera jakiego mieć mogliśmy. Smuda normalny? Ocenić kogoś jak wchodzi po schodach to i ja bym potrafił. Poza tym nie wiem czy on dałby radę, bo w Poznaniu współżył ze wszystkimi i na pewno jest już styrany życiem. Engel odbudowuje sąsiadkę z za miedzy. A Wójcik? Z całym szacunkiem, ale co on teraz może? Przepity, schorowany, a jego metody w dzisiejszych czasach egzaminu na bank by nie zdały. Teraz trzeba coś więcej potrafić niż mieszanie z gównem wszystko i wszystkich. Wójcik swoje już osiągnął i chwała mu za to.

odpowiedz
Andrzej - 07.10.2016 / 18:07, *..centertel.pl

Pozdrowienia do Sulejówka ... Hehehehe bawimy sie kto nie skacze ten z Sulejówka :))

odpowiedz
fvj - 07.10.2016 / 15:48, *..bbtec.net

Sulejowek!

odpowiedz
do Luk - 07.10.2016 / 15:03, *..19

No i po **uj ten komentarz kartoflu

odpowiedz
nick - 07.10.2016 / 14:59, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Po pierwsze to nie widzę związku Sulejówka z tą informacją. Przecież Grodzisk nie zobaczy nawet złotówki z tych 15 mln :) Po drugie warunki przedstawione Sulejówkowi były na prawdę marne, biorąc pod uwagę umiejscowienie i wartość działki

odpowiedz
roxy66 - 07.10.2016 / 14:50, *..mf.gov.pl

A co tam w Sulejówku? Nuda Panie. Nic się nie dzieje. Syf, malaria i korniki.

odpowiedz
Bin - 07.10.2016 / 14:49, *..dynamic.mm.pl

Luk ty nieudolny trolu

odpowiedz
luk - 07.10.2016 / 14:24, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Moim skromnym zdaniem pieniądze zamiast na budowę centrum powinny iść na zatrudnienie normalnego trenera np. Smuda , Engel , Janusz Wójcik

odpowiedz
Arek - 07.10.2016 / 13:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

No i fajnie. Teraz tylko nasze patałachy niech się przestaną publicznie nap..ć po jajach, tylko się dogadają, bo to co się działo, czy dzieje nikomu nie służy, a już na pewno nie Legii. A i jeszcze moje uszanowanie dla Sulejówka.

odpowiedz
mtmilansk - 07.10.2016 / 13:41, *..centertel.pl

Legia dopiero złożyła wniosek do Ministerstwa, co nie jest równoznaczne z tym, że otrzyma kasę. Są jednak spore szanse na to.

odpowiedz
kaktus - 07.10.2016 / 13:21, *..30

jak sobie pomyślę że to mogło być zbudowane koło mojego domu, w Sulejówku to szlak mnie trafia....

odpowiedz
felek - 07.10.2016 / 13:14, *..polkomtel.com.pl

Heh Sulejówek mógł zaistnieć ale co tam, po co podejmować ryzyko...

odpowiedz
daad - 07.10.2016 / 13:11, *..42

łojezu... ale będzie biadolenia :) maści sporo zejdzie :) EKSTRA news!

odpowiedz
Matt - 07.10.2016 / 12:38, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Coś wspaniałego.

odpowiedz
Stefciu - 07.10.2016 / 12:38, *..centertel.pl

Sulejuwek wymiata :))

odpowiedz
Cult Legia - 07.10.2016 / 12:31, *..100

Bravo!

odpowiedz
dobra zmiana - 07.10.2016 / 12:18, *..dynamic.chello.pl

Brawo

odpowiedz
Mb - 07.10.2016 / 11:18, *..centertel.pl

Brawo Sulejowek,faktycznie nie było o co walczyć:)

odpowiedz
esamax - 07.10.2016 / 11:13, *..centertel.pl

źródło informacji?

Woytek (LL!): M S i T

odpowiedz
Rychu - 07.10.2016 / 11:00, *..polkomtel.com.pl

Good news! Legia musi mieć ośrodek szkoleniowy na europejskim poziomie jeśli chce być klubem liczącym się w Europie.

odpowiedz
L - 07.10.2016 / 10:37, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo, to krok do przodu i teraz nie potrzeba nam rozłamu wśród włascicieli

odpowiedz