fot. Piotr Galas
REKLAMA

Dmowski: Wierzymy, że kibice obejrzą mecz z Realem

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- W piątek zostało złożone nasze odwołanie od decyzji zamknięcia stadionu na mecz z Realem Madryt. Od kilku dni pracowaliśmy nad przygotowaniem stosownego dokumentu. Organ dyscyplinarny drugiej instancji zajmie się niebawem rozpoznaniem tej sprawy. Mamy potwierdzenie, że 12 października zostanie podjęta ostateczna decyzja. Nasi przedstawiciele wezmą udział w posiedzeniu UEFA i będą mogli zabrać głos oraz złożyć wyjaśnienia - mówi dyrektor Legii ds. mediów i public relations, Seweryn Dmowski.

- W pisemnym uzasadnieniu decyzji pierwszej instancji doszło do zapisów o wydarzeniach, które nie miały miejsca. Chodzi tutaj o starcia pomiędzy kibicami oraz o starcia kibiców z policją. Nasi prawnicy znaleźli kilka przypadków z przeszłości, kiedy klub objęty recydywą nie był ukarany zamknięciem stadionu za podobne wydarzenia. Dostaliśmy wstępne zapewnienie, że sprawa zostanie rozpoznana i zakończona 12 października. Kiedy tylko będzie znana decyzja UEFA, wtedy zostanie zorganizowana kolejna konferencja prasowa.

Wydano już 90 zakazów stadionowych

- W klubie zakończyło się już postępowanie wewnętrzne. Wiemy dokładnie, jak doszło do tych pamiętnych wydarzeń na stadionie. Kibice z Trybuny Północnej przedostali się na sąsiednią trybunę poprzez bramę, która została otwarta zgodnie z procedurami bezpieczeństwa. Niebawem wprowadzimy działania, które zabezpieczą przed podobnymi incydentami w przyszłości. Liczba wydanych zakazów stadionowych dobiła do 90, lecz na pewno jeszcze zostanie zwiększona. Każdy został ukarany maksymalnym dwuletnim zakazem. Podtrzymujemy deklarację, że nawet po wygaśnięciu zakazu osoby ukarane nie będą wpuszczane na teren stadionu na podstawie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ponadto zostaną pociągnięte do odpowiedzialności cywilnej. Nie będzie to łatwy proces, ponieważ nie jesteśmy w stanie oszacować finalnych strat, które poniesiemy. Cały czas wierzymy, że nasi kibice obejrzą mecz z Realem Madryt.

- Organy dyscyplinarne są organami niezależnymi. Nie raz i nie dwa mówiłem, że jesteśmy wdzięczni za każdy gest i dobre słowo w naszej sprawie. Mamy świadomość, że jeżeli odwołanie okaże się sukcesem, to będzie on miał wielu ojców. Każdemu, kto pomaga nam w jakikolwiek sposób, jesteśmy bardzo wdzięczni.

Istnieją jeszcze inne drogi odwoławcze

- Naszym największym sukcesem na tym etapie jest jednoznaczne odwołanie zarzutów o charakterze dyskryminacyjnym. Jeżeli zarzuty tego typu zostałyby potwierdzone, to wówczas sytuacja byłaby zero-jedynkowa. Teraz komisja ma ma szerokie spektrum możliwości do wyboru. Nie chcę spekulować, co się stanie jeżeli 12 października decyzja będzie dla nas niekorzystna. Istnieją kolejne drogi odwoławcze, ale na tę chwilę nie ma sensu o tym rozmawiać.

Klub pracuje nad zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa

- Będziemy zmieniali infrastrukturę stadionu, żeby poprawić na nim bezpieczeństwo. Ochrona będzie dokładniej przeszukiwała kibiców wchodzących na obiekt. Zrobimy wszystko, aby w kolejnym meczu poziom bezpieczeństwa realnie się podniósł. Mamy nadzieję, że wyeliminowanie z trybun osób poprzez zakazy stadionowe, będzie również skutkowało zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Zlb82 - 08.10.2016 / 19:41, *..138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

CHU...Z ZAKAZAMI HEJ LEGIO JESTESMY Z WAMI!!!

odpowiedz
Muł ze Skierniewic - 08.10.2016 / 16:46, *..centertel.pl

⏰ LEGIA to jest potęga!!! I tyle

odpowiedz
krys008 - 08.10.2016 / 12:58, *..serv-net.pl

Nie sądzę. Uważam, że i tak łagodny wymiar kary.

odpowiedz
ZAPOMNIJCIE - 08.10.2016 / 09:00, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

...nic z tego nie będzie.

odpowiedz
kibic - 08.10.2016 / 08:45, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

To jest pic ,sami odwołujący wiedzą że nie ma szans na powodzenie odwołania . To jest RECYDYWA ,NIE MA NAJMNIEJSZYCH SZANS,a tak mogło być pięknie .

odpowiedz
Do muła ze Skierniewic - 08.10.2016 / 08:06, *..dynamic-ww-10.vectranet.pl

Wszyscy się nie zmieszczo na SANTIAGO BERNABEU!!!

odpowiedz
szemrany - 08.10.2016 / 07:10, *..dynamic.chello.pl

Iks rozwaliłeś mi konstrukcję.Czuwaj!

odpowiedz
Arek - 08.10.2016 / 00:25, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

I czemu miała służyć ta konferencja to ja nie wiem. Nic nowego się nie dowiedziałem, a po raz kolejny usłyszałem to samo co wcześniej. A race powinny być już dawno legalne. Bo stadionu nam za race nie zamknęli tylko za tą niby zadymę, do której w zasadzie nie doszło, a że poszarpali się z ochroną to dowiedziałem się dopiero po meczu. I nie żebym popierał zadymy na stadionie, bo to już nie te czasy, ale jak zwykle ktoś to wyolbrzymił. Jakoś na euro gorsze rzeczy się działy, a nikt Ruskim, czy Angolom stadionów nie zamykał.

odpowiedz
Tom - 07.10.2016 / 23:19, *..088.073.pools.vodafone-ip.de

Wladze Legii beda robic wszystko by podczas meczu z realem poziom bezpieczenstwa realnie sie podniosl.

odpowiedz
do do Iks - 07.10.2016 / 22:49, *..stansat.pl

(do Iks, 07.10.2016 17:13 - *.skierniewice.vectranet.pl)

Ja chodzę na Ł3 oglądać Legię. Nie ma znaczenia czy gra z Chojniczanką czy Napoli albo Realem.

odpowiedz
yogi - 07.10.2016 / 21:08, *..jmdi.pl

Brawo Misza Aleksandrow , 9 min meczu francja -bialorus 1:0 gol
aleksandrow , brawo chłopak ma potencjal ale u nas niedoceniany.

odpowiedz
jnq - 07.10.2016 / 20:15, *..static.ip.hexaoperator.pl

Iks, 07.10.2016 16:14 - *.ip.amg.net.pl

a to dobre...gosciu, skad ty sie urwales:))

A co do odwolania to szczerze watpie...jak to mowia za glupote trzeba placic, szkoda tylko ze wszyscy...

odpowiedz
macoek - 07.10.2016 / 19:48, *..dynamic.mm.pl

mysle ze zamkną Żyletę. a ludzie z Żylety pójdą na rodzinną :) tak było rok temu ze Steuą.

odpowiedz
Do do lks - 07.10.2016 / 19:13, *..70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie, psia pyto, nie chce oglądać Realu tylko Legię 2 listopada na stadionie.

odpowiedz
Stan(L)ey - 07.10.2016 / 18:37, *..dynamic.gprs.plus.pl

Mam tak samo jak Ty... Ligę Mistrzów W TV .....

odpowiedz
ding - 07.10.2016 / 18:29, *..dynamic.chello.pl

Zaskakujące, że 170 osób mogło przebiec wzdłuż calego stadionu, a na trybunie im. Deyny nie da się nawet papierosa zapalić

odpowiedz
Do lks - 07.10.2016 / 18:16, *..59

A czy uefa nie mogłaby zamknac cię w tworkach ?

odpowiedz
do Iks - 07.10.2016 / 17:13, *..skierniewice.vectranet.pl

weź sobie koło i jeb...j się w czoło!! chcesz zobaczyc Real to dawaj do Madrytu i nie marudź tu!!

odpowiedz
do iks - 07.10.2016 / 17:06, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

"Dwie edycje LM lub LE"... :D Specjalnie dla Ciebie zamienią na zakaz wyjazdowy dla wszystkich drużyn europejskich do końca tego wieku. :)

odpowiedz
cr7 - 07.10.2016 / 16:58, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

cos czuje że odblokują trybunę vipów i tyle będzie ;-) reszta closed

odpowiedz
Iks - 07.10.2016 / 16:14, *..ip.amg.net.pl

A czy UEFA nie mogłaby zamienić kary zamknięcia stadionu na zakaz wyjazdów przez 2 najbliższe edycje LM lub LE? Wtedy przynajmniej nie ucierpi większość.

odpowiedz
m4 - 07.10.2016 / 16:10, *..98

w telewizji chyba panie Dmowski

odpowiedz
eth - 07.10.2016 / 16:04, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Co do tych wszystkich kar to polscy kibice powinni sie zjednoczyć i zamiast - albo oprócz - tłuczenia się po lasach2 i stadionach powinnismy lobbować (czy jakkolwiek tego nie nazwać) za legalizacją rac i opraw na stadionach. Nie popieram jakichś bójek i zadym na stadionach, to już nie te czasy, jak ktoś chce, może to robić w lasach, nie mam nic przeciwko. Natomiast chore jest to żeby ludzie którzy chcą odpalić race musieli się maskować itd. Z jednej strony media ciągle cisną że race, że kary, g.wnoburze w komentarzach, ale jak przychodzi co do czego i jest jakaś ładna oprawa (czyli każda w przypadku Legii) to od razu artykuły: "kibice pokazali piękną oprawę". Niech się zdecydują w koncu czy są za czy przeciwko. Natomiast ze swojej strony powiem że oprawy są rzeczą tak piękną i klimatyczną że już od lat powinny być rozmowy z osobami decyzyjnymi z Ekstraklasy, nawet z ministerstwa, pisanie listów do PZPN itd. Jak się nie spróbuje to na pewno nie zalegalizują.

odpowiedz
cynthia - 07.10.2016 / 16:00, *..centertel.pl

Cos czuje,ze obejrzymy ten mecz...
ale w tv

odpowiedz
Ibis(L) - 07.10.2016 / 15:47, *..dynamic.chello.pl

Te płonne deklaracje dotyczące podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na stadionie przy Ł3 wygłaszane są już od trzech lat - niestety jak dotąd - z marnym skutkiem. Chciało by się powiedzieć: uwierzę jak zobaczę, ale... Czy ktokolwiek z kierownictwa Legii może zagwarantować, że w kolejnej edycji rozgrywek europejskich, te skandaliczne wydarzenia się nie powtórzą? Oczywiście cudów w tej kwestii to mogą oczekiwać jedynie naiwni i fantaści, pora jednak najwyższa na działania maksymalnie skuteczne. Innej drogi nie ma.

odpowiedz
emilzdrewutni - 07.10.2016 / 15:36, *..dynamic.chello.pl

Módlmy się

odpowiedz