Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Magiera: Wygrana buduje zespół

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jacek Magiera (trener Legii): Takie mecze budują zespół. Takie zwycięstwa pokazują charakter. Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz w takich okolicznościach. To pokazuje, że w naszych głowach wiele się zmienia i walczymy lepiej. To był dobry mecz. Dominowaliśmy, ale nasz rywal był trudny do ogrania. Dziś się cieszymy, trochę też jeszcze jutro, a od poniedziałku myślimy o najważniejszym meczu - z Koroną Kielce.

Bójka po golu bardzo mi pomogła. Miałem czas na spokojną analizę sytuacji. Aleksandar Vuković wbiegł, żeby dać znać, że walczymy, że jest czas. A ja miałem czas, żeby wstawić Hamalainena i dać jakość. Tam była cała drużyna. To pokazuje, że są gotowi za siebie walczyć. Przecież na murawie byli nawet nasi masażyści. Gdyby tam ruszyła jedna osoba, to byłby dla mnie większy problem.

Często jestem pytany o postawę Tomasza Jodłowca. Jego pozycja jest bardzo niewdzięczna. Dużo biega, walczy. A mało kto to widzi i docenia. Doskonale wiem, bo grałem na takiej samej pozycji.

Czy gol dla Legii był ze spalonego? Z ławki tego nie widziałem. Zobaczę powtórki i się wypowiem. W piłkę nożną jest wkalkulowane, że ktoś popełnia błędy. Raz trafia na jednego, innym razem na kogoś innego.

Cieszy mnie ekspresja po golu Nemanji Nikolicia, ale będę z nim rozmawiał, żeby cały czas nie zdejmował koszulki, bo ciągle dostaje za to kartki. Dziś najbardziej cieszyła mnie jednak ekspresja i radość Guilherme. A wszystko po... zablokowanym dośrodkowaniu rywala. Tak mu zależało.

Dajmy jeszcze trochę czasu Kasprowi Hamalainenowi. Na treningu walczy i wykonuje wszystkie polecenia. Jasne, że w Legii nie jest jedyną gwiazdą, ale jednym z wielu. Nie może się jednak obrażać, tylko być zawsze gotowym do gry. Bo szansę dostanie. Nie wiadomo kiedy, ale dostanie. Dziś zagrał minutę i pokazał, że warto było go wpuścić na murawę.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.