Robert Lewandowski - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Rumunia 0-3 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski pokonała 3-0 Rumunię w piątkowym meczu eliminacji do mistrzostw świata. Pierwszego gola dla "biało-czerwonych" zdobył Kamil Grosicki, który wpisał się na listę strzelców w 11. minucie gry. Wynik spotkania ustalił Robert Lewandowski, pokonując bramkarza dwukrotnie w końcówce. Cały pojedynek rozegrał Michał Pazdan, a na ławce rezerwowych zasiedli Tomasz Jodłowiec i Bartosz Bereszyński.

Od początku spotkania do ataków ruszyli Polacy. Ich akcje przyniosły efekt w 11. minucie. Wówczas indywidualnym rajdem popisał się Kamil Grosicki, który przedryblował dwójkę obrońców, i mocnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Z biegiem czasu gracze Adama Nawałki przejęli kontrolę nad meczem. Rumuni nie przeprowadzali żadnych akcji, pewnie w obronie spisywał się m.in. Michał Pazdan. W 36. minucie okazję miał Jakub Błaszczykowski. Pomocnik VfL Wolfsburg mocno strzelił z ostrego kąta, lecz bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

Na drugą odsłonę Rumuni wyszli niezwykle zmotywowani. Chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, aby potem powalczyć jeszcze o trzy punkty. Zawodnicy w żółtych strojach nie byli jednak w stanie poważnie zagrozić Łukaszowi Fabiańskiemu. Po godzinie gry była szansa na 0-2, ale niepilnowany Karol Linetty nie trafił w piłkę podaną mu ze skrzydła. Polska skupiała się na kontratakach. Te przyniosły efekt w 81. minucie, kiedy Robert Lewandowski mocnym uderzeniem zmusił do kapitulacji Cipriana Tatarusanu. W doliczonym czasie gry napastnik Bayernu znów trafił do siatki. Najskuteczniejszy zawodnik "biało-czerwonych" pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Po tej wygranej Polska z 10 punktami na koncie objęła prowadzenie w tabeli.

Rumunia 0-3 (0-1) Polska
0-1 Grosicki 11
0-2 Lewandowski 82
0-3 Lewandowski 90 (k)

Rumunia: 12. Ciprian Tătărușanu - 2. Romario Benzar, 6. Vlad Chiricheș, 21. Dragoș Grigore, 3. Alin Toșca - 8. Adrian Popa (46, 9. Florin Andone), 15. Răzvan Marin, 5. Ovidiu Hoban (46, 18. Andrei Prepeliță), 23. Nicolae Stanciu (82, 13. Claudiu Keșerü), 7. Alexandru Chipciu - 19. Bogdan Stancu.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 8. Karol Linetty (70, 5. Krzysztof Mączyński), 19. Piotr Zieliński (80, 7. Łukasz Teodorczyk), 11. Kamil Grosicki (89, 17. Sławomir Peszko) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Benzar, Andone.

sędziował: Damir Skomina (Słowenia).
widzów: 48 531.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
krys008 - 13.11.2016 / 14:38, *..serv-net.pl

Trzeciak za zignorowanie Lewego, a Żewłak za Hassiego na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Galeria anty sław!

odpowiedz
allo allo - 13.11.2016 / 07:26, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Pamiętajcie, że Trzeciak był z ŁKS. Nigdy nie powinien trafić na Legię. Chyba że inne zasługi zaważyły...

odpowiedz
Do Marcon - 12.11.2016 / 15:16, *..centertel.pl

15 bramek w ostatnich 9 meczach eliminacji. Lider drużyny, która wreszcie gra dobra piłkę. Wyciąga ja z ciemnej d*** jak z Armenia czy Szkocja. Jeden z najlepszych piłkarzy świata. Charuje na całym boisku jak wół. Na pewno masz racje - powinien grzać ławę... Troll albo debil.

odpowiedz
Sebo(L) - 12.11.2016 / 15:15, *..slupsk.vectranet.pl

zdaje się że Macronowi ta petarda bardziej zaszkodziła niz Lewandowskiemu...

odpowiedz
Arek - 12.11.2016 / 14:39, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@marcon, Ty na bank masz coś z głową. I nie wiem czy na leczenie nie jest już za późno.

odpowiedz
der - 12.11.2016 / 14:32, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Drągowski lepiej udawał.

odpowiedz
Tomasz - 12.11.2016 / 13:40, *..54

Walkower jak cholera za to co zrobili Rumuni

Chuliganów i caly syf z tym zwiazany trzymać z dala od meczów reprezentacji.

odpowiedz
piroman - 12.11.2016 / 13:01, *..play-internet.pl

Nie wiem czemu Lewy nie odszedl dalej tylko stał i sie patrzył jak wybuchnie

odpowiedz
Ppton - 12.11.2016 / 12:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

wikipedia: "Latem 2006 dołączył do Znicza Pruszków, który zapłacił za niego 5 tys. zł".

odpowiedz
Gruby - 12.11.2016 / 11:05, *..dynamic.gprs.plus.pl

Sportowe składy Legii i Lechii widziane razem w Bukareszcie!

odpowiedz
do Marcon - 12.11.2016 / 10:48, *..226.pronet.static.t-mobile.pl

Widzę, że ty masz mózg zablokowany.

odpowiedz
Bidon - 12.11.2016 / 09:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Bravo Polska, Bravo Kibole ktorzy powoli ale konsekwentnie wracaja na trybuny, wkonu MŚ w Rosji coraz blizej...

odpowiedz
do Młodszy specjalista - 12.11.2016 / 08:49, *..dynamic.gprs.plus.pl

Humor mi się z rana poprawił jak czytam wpis takiego durnia jak ty.

odpowiedz
Młodszy specjalista - 12.11.2016 / 08:34, *..125

Myślałem, że Lewy przydepcze petardę, ta wybuchnie- urwie mu nogę a on drugą- zdrową strzeli dwie bramki. Ale by było!

odpowiedz
paulus71 - 12.11.2016 / 08:15, *..dynamic.mm.pl

Żółtą kartkę otrzymał również Sapunaru

odpowiedz
Dziki Miki - 12.11.2016 / 07:51, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

poco nawałka powoływał na Rumunie Beresia i Jodłe!!! jak zmiennicy sa zawsze tacy sami sreczko Sraczynski Trudorczyk! a reszta jest daleko het za Rumunami hehe.Tylko Magierze popsuł plany nic wiecej.(L)Mistrz

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 12.11.2016 / 04:00, *..dynamic.chello.pl

Grosik King!

odpowiedz
Arek Ciosek - 12.11.2016 / 00:32, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

No niestety - słabo

odpowiedz
Chce więcej - 12.11.2016 / 00:11, *..rdsnet.ro

Nie zapomnę widoku spadającego ochroniarza który próbował powstrzymać dwu metrowego typa

odpowiedz
TheDoc - 12.11.2016 / 00:09, *..dynamic.chello.pl

11 dnia, 11 miesiąca (Listopada), w 11 minucie strzela zawodnik z 11 numerem na koszulce

odpowiedz
Marcon - 11.11.2016 / 23:48, *..242.wlantech.pl

Gra spoko. Ale Lewy te drużynę blokuje, ogranicza. Delikatesik, symululka po achtungu... Wszedł Teo, zaczęli grać. Z Czarnogóra bez gwiazdora Bayernu, będzie jeszcze lepiej.

odpowiedz
Grochów (L) Fan - 11.11.2016 / 23:33, *..65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Brawo Polacy! Brawo Lewy! Ale jak sobie pomyślę, że Trzeciak dzwonił do Znicza Pruszków ze słowami: Sprzedawajcie Lewego, my mamy Arrubarenę, to sobie myślę, że ten człowiek powinien mieć dożywotni zakaz wstępu na stadion Legii!
Po prostu Psikutas. Wcale nie bez s...

odpowiedz
wujo - 11.11.2016 / 23:07, *..dynamic.chello.pl

Tak sie goli frajerów

odpowiedz
Kami(L)a - 11.11.2016 / 23:07, *..free.aero2.net.pl

Pazdan wrócił i zero z tyłu...

odpowiedz
Wolfik - 11.11.2016 / 23:03, *..dynamic.mm.pl

Kapitalny występ polskiej Reprezentacji i bardzo ważne trzy punkty. Do tego gole Lewego i solidny występ Naszego Pazdana. Pięknie kończy się ten rok, teraz tylko legia musi trochę oczek odrobić i będzie gitara :).

odpowiedz
wujo - 11.11.2016 / 22:59, *..adsl.inetia.pl

Jakby nie patrzeć, strzelali dawni Legionisci

ps: Trzeciak nigdy ci tego nie zapomnimy

odpowiedz
Andrzej - 11.11.2016 / 22:56, *..jmdi.pl

Brawo. Chciałem żeby Lewandowski strzelił po tej petardzie i ogólnie wyszło re we la cyj nie, pozdro dla pi ją cych

odpowiedz
Jaro - 11.11.2016 / 22:53, *..dynamic.gprs.plus.pl

11 listopada , bramka w 11 minucie , strzela Kamil Grosicki nr 11
Coś fantastycznego !!!!!

odpowiedz
(L)egniczanin - 11.11.2016 / 22:49, *..ssp.dialog.net.pl

Pazdan w składzie o od razu na 0 z tyłu

odpowiedz
Rumun - 11.11.2016 / 22:49, *..dynamic.chello.pl

Chyba mamy w Polsce przeebane :-/

Polacy
No, macie macie!!! B-/

odpowiedz
Odgrzewany kotlet - 11.11.2016 / 22:48, *..ssp.dialog.net.pl

"Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę"

odpowiedz