fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia otrzyma od UEFA 4,79 mln euro

Redakcja, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

UEFA opublikowała listę wypłat dla klubów uczestników Ligi Europy z sezonu 2015/16. Legia otrzyma od UEFA 4 359 371 euro (ok. 18,9 mln zł), z czego 2,4 mln euro (ok. 10,4 mln zł) stanowi premia za udział w rozgrywkach, 524 600 euro (ok. 2,27 mln zł) premia za osiągnięty wynik w grupie i 1 434 771 euro (ok. 6,21 mln zł) z tytułu praw medialnych. Legia otrzyma również 430 tys. euro wpływów z tzw. "solidarity payments".
Na tę kwotę składają się: 210 tys. euro za udział w II rundzie eliminacji i 220 tys. euro za udział w III rundzie eliminacji.

Pieniądze zarobiły również inne polskie kluby - Lech Poznań - 5,16 mln euro, Jagiellonia Białystok - 410 tys. euro oraz Śląsk Wrocław - 410 tys. euro.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Gimbi - 02.11.2016 / 17:52, *..dynamic.chello.pl

Zwracam uwagę na fakt, że kasa wypłacana jest już po zamknięciu okna transferowego. Warto mieć to na uwadze, gdy tradycyjnie będziemy domagać się sprowadzania dobrej jakości grajków...

odpowiedz
do do Legia!!!!!!!!!!! - 02.11.2016 / 16:15, *..dzierzoniow.vectranet.pl

nie kłóćmy się świat patrzy ;-)

odpowiedz
do mirson - 02.11.2016 / 14:18, *..internetdsl.tpnet.pl

Nie znasz znaczenia słowa "otrzyma" ??!! podpowiem ci, czas przyszły czyli na logikę jeszcze tej kasy nie ma na koncie leśnego...

odpowiedz
do Legia!!!!!!!!!!! - 02.11.2016 / 14:14, *..internetdsl.tpnet.pl

Ta kasa należy się nam jak psu buda więc nie wiem za co ty dziękujesz...

odpowiedz
Legia!!!!!!!!!!! - 02.11.2016 / 13:04, *..dzierzoniow.vectranet.pl

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
mirson - 02.11.2016 / 12:54, *..ibs.net.pl

Dopiero dostanie, czy już dostała? Bo to jest duża różnica, jak jest takie opóźnienie to nie ma się dziwić że są takie transfery jakie są.

odpowiedz
haha - 02.11.2016 / 11:13, *..109

Bo to mózgi za poprzedni sezon... :)

odpowiedz
Piotr - 02.11.2016 / 11:10, *..242.ipv4.supernova.orange.pl

Gdyby z tej kwoty przeznaczyć chociaż 1.5 mln na porządny, przemyślany transfer..

odpowiedz
xxxx - 02.11.2016 / 11:06, *..slaskdatacenter.com

bo głąby Amica grała jako miszcz. PAsuje? Z góry dostaje się więcej pieniędzy od UEFA.

odpowiedz
(L) - 02.11.2016 / 10:23, *..internetdsl.tpnet.pl

Ogarnijcie się, to jeszcze nie jest cała kwota jaką dostanie nasz wspaniały klub, pozdrawiam

odpowiedz
zenek - 02.11.2016 / 10:13, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Lech grał w el.Ligi Mistrzów mózgi

odpowiedz
piterek - 02.11.2016 / 10:01, *..ssp.dialog.net.pl

Może dlatego, że ugrali jeden punkt więcej i za prawa medialne. Nie pytajcie dlaczego, po prostu zgaduję :) O ile za wyniki łatwo sobie policzyć ile można zarobić tak za prawa medialne to zagadka.

odpowiedz
ilek - 02.11.2016 / 10:01, *..dynamic.chello.pl

Pewnie dlatego ze amica zrobiła lepszy wynik w grupie...z tego co pamiętam to mieli zwycięstwo i dwa remisy a Legia zwycięstwo i remis.

odpowiedz
Kibic - 02.11.2016 / 10:00, *..206

To za poprzedni sezon, a oni z tego co pamietam grali w eliminacjach do LM i w grupie LE zdobyli jakieś tam punkty. Pewnie stąd różnica

odpowiedz
elo - 02.11.2016 / 09:53, *..play-internet.pl

jak to możliwe że lech dostał więcej?

odpowiedz
za co - 02.11.2016 / 09:50, *..unknown.uunet.be

łach dostał tyle pęgi?

odpowiedz
nn - 02.11.2016 / 09:42, *..214

coooooooooo? lech az tyle????????

odpowiedz
Lp7 - 02.11.2016 / 09:29, *..dynamic.chello.pl

A jakim cudem Amica więcej od Legii?

odpowiedz