Młodzież: mecze wtorkowe, środowe i czwartkowe (akt.)

Legia 2000 po dramatycznym meczu, w którym po 12 minutach przegrywała 0-2 i grała w 10, pokonała 3-2 Escolę Varsovia i awansowała do ligi makroregionalnej razem z Polonią, która pokonała w piątek Znicz. Gole zdobyli: Mateusz Szwed 2 i Mateusz Praszelik. Gracze rok młodsi zremisowali z kolei we wtorek w meczu na szczycie z wiceliderem - Escolą Varsovia, po golach Macieja Rosołka i Kacpra Gościniarka, zaś w czwartek zakończyli rozgrywki wygraną 4-0 z Ursusem i zostali mistrzami jesieni z 38 p. na koncie.

Legia 00 3-2 (1-2) Escola Varsovia 00
0-1 1 min. Titas Milašius
0-2 12 min. Balthazar Pierret (po rzucie wolnym)
1-2 40 min. Mateusz Szwed (z dystansu, as. Kacper Wełniak)
2-2 50 min. Mateusz Szwed (as. Mateusz Praszelik)
3-2 65 min. Mateusz Praszelik (głową, as. Bartłomiej Kukułowicz)

Strzały (celne) - II poł.: Legia 8 (7) - Escola 5 (4)
Widzów: 80
Czerwone kartki: D. Cichocki 12' (akcja ratunkowa), J. Sinior 77' (ŻCZ) - T. Milašius 61' (ŻCZ)

Legia: Filip Białoruski - Michał Król, Michał Gładysz, Daniel Cichocki, Dawid Kisły - Mateusz Szwed (75' Kamil Kumoch), Jakub Sinior (Kpt), Michał Mydlarz (57' Wiktor Kłos), Mateusz Grudziński (25' Mateusz Praszelik), Kuba Jóźwiak (25' Bartłomiej Kukułowicz, 79' Szulc) - Kacper Wełniak (66' Maksymilian Sitek)
Rezerwa: Kossmann, N. Zawistowski
Trener: Robert Picuła, II trener: Tomasz Sokołowski II, as. Marek Saganowski

Powoli kończą się rozgrywki U-17 na Mazowszu; ich stawką jest wyłonienie 2 drużyn reprezentujących region w lidze międzywojewódzkiej. Przed przedostatnią kolejką mazowieckiej ekstraligi wszystko było w rękach naszych zawodników, którzy prowadzili w tabeli mają lepszy bilans bezpośrednich pojedynków przy tej samej ilości punków co Znicz i 1 "oczko" przewagi nad Polonią. Czwarta w tabeli Escola nie liczyła się już w walce o awans.
Co był warte przedmeczowe spekulacje przekonaliśmy się jednak już w pierwszej akcji meczu, gdy gola na 0-1 zdobył reprezentant Litwy U-17 Titas Milašius. Zaledwie 5 minut później sytuacja Legii stała się dramatyczna - Daniel Cichocki zatrzymał nieprzepisowo wbiegającego już niemal w pole karne gracze Escoli, za co otrzymał żółtą kartkę; na domiar złego, Rzut wolny z okolic linii pola karnego pewnie egzekwował Balthazar Pierret. Gracze Legii robili wrażenie nieco wytrąconych z równowagi, stąd dwie zmiany taktyczne po kilkunastu minutach - na boisku pojawili się reprezentanci kraju Bartłomiej Kukułowicz i Mateusz Praszelik, którzy - jak się później okazało - zapisali się w statystykach meczowych. W 36. minucie golkiper Escoli zdołał jeszcze zażegnać niebezpieczeństwo w sytuacji sam na sam, ale na niecałą minutę przed końcem pierwszej odsłony był bezradny po przepięknym uderzeniu Mateusza Szweda zza linii pola karnego, oddanym mimo stosunkowo ścisłego krycia. Gol gracza występującego ostatnio częściej w CLJ podziałał na naszych juniorów niczym bramka Vadisa Odjidji-Ofoe w meczu z Realem; zaiste, druga połowa również miała podobny (jeżeli chodzi o strzelany bramki) przebieg jak niedawny występ podopiecznych Jacka Magiery w Lidze Mistrzów. Legioniści długimi okresami nie pozwalali już Escoli na zbliżanie się do pola karnego Legii, a sami szybko doprowadzili od wyrównania, po akcji Praszelik-Szwed. Wynik ustalił na kwadrans przed końcem Mateusz Praszelik; nie był to jednak koniec emocji, gdyż goście rzucili się do ataku, ale bez efektu bramkowego. Ich poczynania utrudniał brak przewagi w ludziach (po godzinie gry, za faul na Siniorze drugą żółtą kartkę otrzymał Milašius). Mimo sporych emocji przy stałych fragmentach gry, to Legia była bliższa podwyższenia prowadzenia (niewykorzystane okazje Praszelika i Kukułowicza oraz przepiękny strzał z rzutu wolnego tego pierwszego). Kilka ostatnich minut Legia musiała sobie radzić bez Kuby Siniora, który zagrał piłkę ręką i otrzymał drugi tego dnia żółty kartonik.

Odniesiona w dramatycznych okolicznościach, acz wywalczona ogromnym wysiłkiem (w końcówce legioniści grali w 9, a Escola w 10) wygrana ma bardzo dużą wartość w kontekście rozgrywek ligowych. Podopieczni Roberta Picuły mogą sobie zapewnić w niedzielę awans do ligi makroregionalnej, do czego potrzebują choćby 1 punktu w meczu z SF Wilanów bądź korzystnego (tj. innego niż remis) wyniku piątkowego meczu głównych konkurentów, Znicz-Polonia.

- Aktualizacja: W piątkowym meczu rozegranym awansem, Polonia Warszawa 2000 pokonała 3-0 Znicz Pruszków. Tym samym, niezależnie od wyniku niedzielnego meczu ligowego, Legia ma już zapewniony awans do fazy ogólnopolskiej rozgrywek wiosną.

Escola Varsovia 01 2-2 (0-0) Legia 01
1-0 55 min. Bartosz Nahorny
1-1 58 min. Maciej Rosołek (as. Konrad Matuszewski)
2-1 63 min. Kamil Mieszkowski
2-2 79 min. Kacper Gościniarek (as. Konrad Matuszewski, zza pola karnego)

Legia: Cezary Miszta - Klaudiusz Krasa, Jan Goliński (kontuzja, 73' Mieszko Lorens), Łukasz Łakomy, Patryk Konik - Michał Karbownik, Kacper Gościniarek [02], Mateusz Leszczuk - Konrad Matuszewski, Maciej Rosołek, Bartłomiej Ciepiela
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Gracze Legii U-16 zapewnili sobie mistrzostwo jesieni już 2 kolejki temu, ale nadrabiając ligowe zaległości, mimo wymuszonych zmian w składzie, rozegrali we wtorek mecz z wiceliderem - Escolą Varsovia. W peirwszej odsłonie legioniści kilkakrotnie byli bliscy zdobycia gola; piłka zatrzepotała nawet dwukrotnie w siatce, ale oba gole padły zdaniem arbitra ze spalonego. Po bezbramkowej mimo kilku dogodnych okazji I połowie, gospodarze podkręcili tempo i w 2. odsłonie dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Legioniści odpowiedzieli golami Rosołka i Gościniarka, i zremisowali 2-2, utrzymując 13-punktową przewagę w tabeli.

KS Ursus 01 0-4 (0-0) Legia 01
0-1 44 min. Łukasz Zjawiński (as. Dawid Barnowski)
0-2 45 min. Łukasz Zjawiński (as. Mateusz Lisowski)
0-3 48 min. Łukasz Zjawiński (as. Mateusz Lisowski)
0-4 74 min. Łukasz Zjawiński (as. Mateusz Lisowski)

Strzały [10-80'](celne): Ursus 7 (3) - Legia 18 (12)

Legia: Paweł Łakota - Mateusz Cichocki, Kamil Rokosz [02], Mateusz Szyszkowski, Szymon Szulc - Dawid Barnowski [02], Maciej Anusik, Mateusz Lisowski, Stanisław Muniak, Sebastian Ignacak [02] - Łukasz Zjawiński
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II, Marek Saganowski; trener bramkarzy: Arkadiusz Białostocki

Na potrzeby dwóch ostatnich ligowych spotkań zespół podzielony został na dwie części i uzupełniony, szczególnie w czwartek, wyróżniającymi się graczami młodszego rocznika. Pierwsza odsłona meczu z Ursusem stała pod znakiem dużej łatwości w stwarzaniu sobie sytuacji - ale jeszcze większej w ich marnowaniu (m.in. Szyszkowski, Barnowski, Zjawiński). W końcówce nieco uaktywnili się gospodarze, ale najgroźniejszą sytuację obronił Łakota odważnym wyjściem. Po przerwie na kilka minut wszystko się odwróciło - legioniści wykorzystywali wszystkie stworzone sytuacje, a dokładniej robił to Zjawiński, który ustrzelił hat-tricka atomowymi strzałami w ciągu... 4 minut! W dalszej fazie gry podopiecznym Tomasza Kycki zaczęło powoli doskwierać zmęczenie (grali bez zmian), ale spośród kilku akcji Ursusa, tylko ta w 58. minucie, gdy do interwencji zmuszony został Łakota, możemy uznać za "stuprocentową". W ostatnim kwadransie znowu aktywniejsi byli gracze z Łazienkowskiej. Wprawdzie uderzenie Mateusza Cichockiego było bardzo niecelne, ale a 6 minut przed końcem, po kolejnym prostopadłym podaniu Lisowskiego swojego czwartego gola tego dnia zdobył Zjawiński. Ten sam zawodnik mógł w końcówce podwyższyć na 0-5, ale odchylił się w bardzo korzystnej sytuacji i piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Legia zakończyła rozgrywki jesienne z 38 punktami (12-2-0) w 14 meczach i bilansem bramkowym 54-4. O drugie miejsce walczyć będą jeszcze Znicz, Escola Varsovia i Gwardia Warszawa, natomiast do I ligi mazowieckiej spadli beniaminkowie - Varsovia i Ursus. Wiosną zastąpią ich w Ekstralidze Polonia i Drukarz Warszawa.