Pogoń Siedlce - Legia Warszawa - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Pogoń Siedlce 1-4 Legia Warszawa

Pewnym zwycięstwem 4-1 zakończył się czwartkowy sparing Legii z Pogonią Siedlce. W pierwszej połowie gola dla mistrzów Polski zdobył Kasper Hamalainen, natomiast w drugiej do siatki trafili Aleksandar Prijović, Tomasz Lewandowski (samobój) i Steeven Langil. Honorową bramkę dla Pogoni zdobył były piłkarz stołecznego klubu Grzegorz Tomasiewicz.

Fotoreportaż z meczu - 49 zdjęć Mishki

Legioniści wyszli na mecz w niemal podstawowym składzie, aby zachować rytm meczowy przed następną kolejką ligową. Mistrzowie Polski nie mieli kłopotów z narzuceniem przeciwnikowi swojego stylu gry i od początku ruszyli do zdecydowanych ataków. Pierwszą dobrą szansę miał w 13. minucie Kasper Hamalainen, lecz nie trafił w piłkę po podaniu od Vadisa Odjidja-Ofoe. Z biegiem czasu przewaga graczy Jacka Magiery zarysowywała się coraz bardziej. W kolejnych minutach Rafała Misztala do interwencji zmusili Guilherme oraz Aleksandar Prijović. W 19. minucie Legia wyszła na zasłużone prowadzenie za sprawą Kaspera Hamalainena. Fin celnie przymierzył z dystansu i pokonał bezradnego bramkarza rywali. Po otworzeniu wyniku legioniści nie zaprzestali swoich ataków. Potem okazje mieli jeszcze Guilherme i Michał Kucharczyk, ale dwukrotnie lepszy okazał się Rafał Misztal. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry niespodziewanie padło wyrównanie. Fatalny błąd w środku pola popełnił wówczas Jakub Czerwiński, który podał wprost do jednego z rywali. Ten prostopadłym podaniem uruchomił Grzegorza Tomasiewicza, a zawodnik gospodarzy umieścił piłkę w siatce obok Radosława Cierzniaka. Legia chciała jeszcze przed przerwą zdobyć drugiego gola, jednak na przeszkodzie cały czas stał Rafał Misztal. Golkiper Pogoni był bardzo pewny na linii bramkowej i bronił uderzenia piłkarzy mistrzów Polski.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Legia ponownie wyszła na prowadzenie. Pogoń popełniła błąd, tracąc piłkę na swojej połowie boiska na rzecz Stojana Vranjesa. Pomocnik mistrzów Polski natychmiast dograł do Aleksandara Prijovicia, który pewnie pokonał bramkarza Pogoni. Nie minęło zbyt wiele czasu, a pomiędzy drużynami były już dwa gole różnicy. Z rzutu rożnego dośrodkował Stojan Vranjes, a niefortunnie we własnej szesnastce zachował się Tomasz Lewandowski, pakując piłkę do swojej bramki. W 54. minucie z dobrej strony pokazał się Łukasz Broź. Obrońca pobiegł lewą stroną i jego mocne uderzenie zdołał obronić Przemysław Frąckowiak. Przez kolejne kilkanaście minut obydwie drużyny nie stworzyły zbyt wielu ciekawych okazji. Dopiero w 72. minucie Steeven Langil popisał się fantastycznym dalekim podaniem do Aleksandara Prijovica, ale napastnik Legii w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. W samej końcówce wynik pojedynku ustalił właśnie Langil. Reprezentant Martyniki wyprzedził obrońcę Pogoni, przedryblował bramkarza i spokojnie skierował piłkę do bramki.

Sparing: Pogoń Siedlce 1-4 (1-1) Legia Warszawa
0-1 - 19' Hamalainen
1-1 - 31' Tomasiewicz
1-2 - 46' Prijović
1-3 - 50' Lewandowski (samobój)
1-4 - 90' Langil

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) - 2. Tomasz Lewandowski (76, 3. Michał Panufnik), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (46, 16. Łukasz Wójcik) - 24. Damian Świerblewski (46, 20. Piotr Krawczyk), 7. Daniel Dybiec (84, 5. Sebastian Krawczyk), 18. Marcin Burkhardt (68, 17. Dominik Barciak), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 6. Marcin Paczkowski), 11. Michał Bajdur (57, 34. Alban Sulejmani) - 99. Piotr Kurbiel (46, 9. Daniel Gołębiewski; 84, 15. Maciej Wojczuk).

Legia: (I połowa) 33. Radosław Cierzniak - 4. Jakub Czerwiński, 5. Maciej Dąbrowski, 25. Jakub Rzeźniczak - 18. Michał Kucharczyk, 32. Miroslav Radović, 75. Thibault Moulin, 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 6. Guilherme - 22. Kasper Hamalainen, 99. Aleksandar Prijović.

(II połowa) 30. Radosław Majecki - 41. Tomasz Nawotka, 42. Adrian Małachowski, 5. Maciej Dąbrowski, 28. Łukasz Broź - 40. Bartłomiej Urbański, 15. Michał Kopczyński, 23. Stojan Vranjes, 77. Michaił Aleksandrow, 7. Steeven Langil - 99. Aleksandar Prijović.

żółte kartki: Chyła, P.Krawczyk (Pogoń) - Prijović (Legia).

sędziował: Kamil Baranowski (Siedlce).
widzów: 3000.