Michał Probierz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Probierz: Trzeba przyjąć porażkę z pokorą

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Michał Probierz (trener Jagiellonii): Nie mamy zwieszonych głów, trzeba przyjąć tę porażkę z pokorą. Widać dziś było doświadczenie Legii. Mówiłem swoim zawodnikom, że w meczu z Legią trzeba szybko strzelić bramkę i wykorzystywać sytuacje, bo jeśli tego nie zrobimy, to Legia będzie miała jedną sytuację i ją wykorzysta. Rozegrali stały fragment gry i zdobyli bramkę. Uczulaliśmy na to swoich zawodników, ale stało się - taka jest piłka.

Był moment, kiedy mieliśmy szansę odrobić straty, ale później zdecydowało doświadczenie Legii. W drugiej połowie nie mieliśmy szans.

Nie stać nas na to, żeby czterech kluczowych zawodników wracało do drużyny tak późno po kadrach. A w Legii Nikolić nie pojechał na kadrę i trenował z zespołem. Wiedzieliśmy, że więcej jest bajery w tym urazie i operacji. U nas zagrali młodzi zawodnicy. Trzeba przyjąć lekcję pokory. Wiemy, że obraliśmy dobry kierunek i nie ma się co wstydzić. Tak jak Legię uczą gry w Lidze Mistrzów, tak ona dziś nas nauczyła. Mamy więcej reprezentantów niż Legia i to też zadecydowało.

Czy Legia będzie liczyć się w walce o mistrzostwo? Nie to, że komuś zazdroszczę, bo nie, ale jak się ma budżet 100 milionów, to zawsze walczy się o mistrzostwo. Trafiliśmy na najtrudniejszy moment, bo nie dość, że Legia się odbudowała, to jeszcze zagraliśmy w piątek - najszybciej jak było można po kadrze. Gdyby mecz był w niedzielę, mogło być inaczej. Żeby była jasność - nie szukam usprawiedliwienia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.