fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Media o meczu z Jagiellonią

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W piątek Legia Warszawa pewnie pokonała w wyjazdowym meczu Jagiellonię Białystok. Jednym z bohaterów spotkania był Vadis Odjidja-Ofoe, który miał udział przy trzech golach legionistów, a dodatkowo sam również wpisał się na listę strzelców. W mediach dużo pochwał się kierowanych do Jacka Magiery. Po raz kolejny udowodnił, że w krótkim czasie odmienił całkowicie grę Legii.

Przegląd Sportowy: Legia pokazała siłę! Mistrzowie Polski rozbili lidera w Białymstoku

Zespół Jacka Magiery pilnował, by nie dać rozbujać się dyrygentowi „żółto–czerwonych” czyli Konstantinowi Vasillejevowi. Trudno napisać, że to legioniści wytrącili mu batutę z ręki. Któryś raz, po powrocie ze zgrupowania reprezentacji był zupełnie przygaszony. Probierz po przerwie szybko ściągnął Estończyka, a razem z nim zszedł Jacek Góralski. Zmiany dodały miejscowym wigoru i doprowadzili do wyrównania. Euforię brutalnie zgasił liniowy podnosząc chorągiewkę w sytuacji „stykowej” trudnej do oceny.Rozczarowani jagiellończycy nie zdążyli się pozbierać po tej sytuacji, a nadszedł drugi cios. Był nim markowy strzał Vadisa Odjidja Ofoe.

Sportowe Fakty: Kanonada w doliczonym czasie! Dojrzałość mistrza wzięła górę.

Po raz pierwszy w tym sezonie grając przed własną publicznością Jagiellonia nie rzuciła się na rywala. Legia to Legia. Był respekt. Mistrz również go czuł. Kiedy naprzeciwko siebie stają lider i najlepszy zespół minionego sezonu nie ma mowy o grze hurra do przodu. To nie miejsce na wesoły futbol. Z obu stron mieliśmy więc badanie sił.

Onet.pl: Jagiellonia Białystok przegrała z Legią Warszawa

Piątkowe starcie pomiędzy Jagiellonią Białystok a Legią Warszawa miało być hitem 16. kolejki zmagań. Lider podejmował bowiem przed własną publicznością wstającą z kolan drużynę Jacka Magiery, która po niepowodzeniach w pierwszej części sezonu coraz szybciej odrabia stratę do ligowej czołówki. To, oraz fakt, że w przeszłości spotkaniom tych zespołów towarzyszyło sporo kontrowersji sprawiało, iż kibice nad Wisłą to głównie na ten pojedynek ostrzyli sobie zęby. Po 90 minutach walki zdecydowanie nie mogli czuć się zawiedzeni.

Sport.pl: Legia pewnie wygrała w Białymstoku, ale hit kolejki nie zachwycił

O meczu Jagiellonii - lidera ekstraklasy - z mistrzem Polski mówiło się od kilku dni. Dla obu drużyn to spotkanie było wyjątkowo ważne. Dla gospodarzy, bo do Białegostoku przyjechał ich największy rywal. Dla Legii, bo ewentualna porażka, oznaczałaby powiększenie straty w tabeli do przeciwników aż do 11 punktów. Kibice zgromadzeni na stadionie w Białymstoku oczekiwali efektownego spotkania i wymiany ciosów w ofensywie, jednak do 39. minuty emocji było niewiele. Wtedy, po perfekcyjnie rozegranym rzucie rożnym, legioniści wyszli na prowadzenie. Z narożnika boiska do Miroslava Radovicia podał Vadis Odjidja-Ofoe. Serb wycofał piłkę do Guilherme, a Brazylijczyk mocnym strzałem dał drużynie Jacka Magiery prowadzenie. Chociaż Marian Kelemen miał piłkę na rękach, to uderzenie 25-latka było na tyle silne, że wpadło do siatki.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.