Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Magiera: Zbieramy doświadczenie

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jacek Magiera (trener Legii): Doświadczenie, jakie zbieramy w Lidze Mistrzów, jest ogromne. Nie da się tego opisać. Jestem przekonany, że lekcje te nie pójdą na marne, wręcz przeciwnie - wrócimy silniejsi. Za jakiś czas będziemy z takimi przeciwnikami grać jak równy z równym i zdobywać punkty. Przez większość meczu graliśmy odważnie, bo czemu nie. A że przegramy? Nie takie zespoły jak my tu przegrywały. Nakazałem zawodnikom grać piłką, wyprowadzać piłkę od obrony i bramkarza, żeby się czegoś nauczyli.
Tak jak dziecko, które ma roczek i stara się chodzić. Jeśli się przewróci i zacznie zastanawiać, czy warto wstawać i próbować, nigdy się nie nauczy. W takich meczach decydują detale - szybkość rozegrania piłki, przerwanie akcji lub nie. Dla mnie Borussia to jeden z najlepszych zespołów w Europie jeśli chodzi o atak. Wiedzieliśmy, że będą tak grali, ale robią to perfekcyjnie i to się podoba. Duże brawa dziś dla nich. A my chcemy tu wrócić, ale by tak się stało, musimy wygrać ligę. To jest nasz cel. Ostatnie spotkanie w Lidze Mistrzów ze Sportingiem może spowodować, że dalej będziemy zbierać doświadczenie w Lidze Europy. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało.

Zmiana w bramce była zaplanowana, nie była wymuszona. Radek zasłużył, żeby dostać szansę gry w Lidze Mistrzów tym, jak pracuje na co dzień, wspiera kolegów i zachowuje się na ławce. Te mecze to dla nas nauka, trzeba grać, a nie tylko obserwować. Jest bardzo dobry i nie zmieni mojego zdania to, że puścił 8 bramek. Dla niego to bardzo trudny wieczór, ale ja będę go wspierał i ma moje pełne poparcie.

W szatni powiedziałem chłopakom, że jeszcze tu wrócimy, ale żeby tak się stało, musimy wygrać ligę. Musimy wyjść z szatni z podniesioną głową, przyjąć na klatę ten wynik, liczbę straconych goli, ale też strzelonych, bo nie ma zbyt wielu zespołów, które tu strzeliły 4 bramki. Wiele osób może się śmiać z tego wyniku, ale my dążymy do tego, żeby się jak najwięcej nauczyć od najlepszych i przenieść to na boiska ekstraklasy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.