fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Statystyki meczu ze Sportingiem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Grono osób, które wierzyły w wygraną Legii ze Sportingiem Lizbona raczej nie było duże. Można przypuszczać, że jeszcze mniej osób łudziło się, że legioniści pokonają Portugalczyków po wyrównanym boju. Tymczasem meczowe statystyki, których szczegóły prezentujemy poniżej, pozwalają stwierdzić, że w środowy wieczór zobaczyliśmy bardzo dobrych "wojskowych". Zapraszamy do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

meczowe statystykiLegia WarszawaSporting Lizbona
gole1 (1+0)0
posiadanie piłki41%59%
strzały10 (4+6)14 (6+8)
strzały celne4 (2+2)5 (2+3)
rzuty wolne03 (3+0)
rzuty rożne2 (0+2)7 (1+6)
faule11 (4+7)13 (5+8)
interwencje bramkarzy8 (3+5)9 (3+6)
spalone8 (6+2)1 (0+1)
słupki00
poprzeczki00
żółte kartki5 (1+4)3 (0+3)
czerwone kartki01 (0+1)


suma (1. połowa + 2. połowa)

W swoim ostatnim meczu w Lidze Mistrzów piłkarze Legii oddali 10 strzałów na bramkę rywali. Piłka 4 razy zmierzała w światło bramki, której strzegł Rui Patricio.

Rywale mieli nieco więcej okazji do zdobycia gola - 14 uderzeń - ale Arkadiusz Malarz nie dał się pokonać. Efektu nie przyniósł żaden z 5 celnych strzałów gości z Portugalii.


Wśród legionistów najbardziej aktywny pod bramką rywali był Aleksandar Prijović. Napastnik "wojskowych" 4 razy usiłował wpisać się na listę strzelców. Guilherme na gola zamienił natomiast swój jedyny strzał.


Choć stawką środowej potyczki było wiosenne granie w europejskich pucharach, to mecz nie należał do przesadnie ostrych. Sędzia przerwał grę po 24 faulach obu zespołów. O dwa przewinienia więcej zapisali na swoim koncie goście.


Wśród piłkarzy Legii faule zapisało na swoim koncie 8 graczy. Po 2 razy przepisy przekraczali Vadis Odjidja-Ofoe, Michał Kopczyński i Thibault Moulin.


Vadis Odjidja-Ofoe i Aleskandar Prijović byli najczęściej faulowanymi graczami Legii. Obydwaj w nieprzepisowy sposób powstrzymywani byli po 4 razy.


73 odbiory i 63 straty zanotowali w środowy wieczór piłkarze Legii. Z dobrej strony pokazała się defensywa "wojskowych". Warto jednak zauważyć, że w meczu ze Sportingiem legioniści dobrze bronili całym zespołem.


Straty najczęściej przytrafiały się graczom ofensywnym. Najwięcej strat zanotował Aleksandar Prijović, który mecz zakończył z 12 zgubionymi piłkami.


fot. Tomek Janus / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.