REKLAMA

Potencjalni rywale Legii w 1/16 Ligi Europy

źródło: Legionisci.com / 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Znani są już wszyscy potencjalni rywale Legii w 1/16 finału Ligi Europy. Spotkania tej rundy odbędą się w lutym przyszłego roku. Na tym etapie rozgrywek stołeczny zespół nie będzie rozstawiony. Wiadomo już, że drużyny nierozstawione pierwszy mecz rozegrają na własnym boisku.

Kluby z tej samej federacji oraz drużyny, które grały w tej samej grupie nie mogą trafić na siebie w losowaniu.

Potencjalni rywale Legii:
FC Kopenhaga
Olympique Lyon
Tottenham Hotspur FC
Besiktas JK
Zenit Sankt Petersburg
AS Roma
AFC Ajax
Szachtar Donieck
FC Schalke 04
AC Sparta Praga
ACF Fiorentina
Osmanlispor FK
Fenerbahce SK
APOEL Nikozja
AS Saint-Etienne Loire
KRC Genk

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (64)

+dodaj komentarz
radzisz - 12.12.2016 / 00:17, *..dynamic.mm.pl

Szachtar z Zenitem na pewno mają ochotę wygrać Puchar, więc lepiej na razie im się nie podsuwać ;) Chyba jednak każdy by wolał przejść tę rundę, więc Genk albo St Ettienne, ew Kopenhaga.

odpowiedz
a - 11.12.2016 / 22:42, *..promax.media.pl

Pokusiłem się o krótką analizę

FC Kopenhaga - dobra organizacja gry i przeciętna technika, w lutym mogą mieć tak jak my kłopot z ograniem
Olympique Lyon - są 3 fakty: Lyon nie jest tak mocy jak dekadę temu, Lyon jest mocniejszy od Legii, Lyon Legii na pewno nie zlekceważy
Tottenham Hotspur FC - rywal będzie na gazie bo w Anglii nie ma przerwy, w dodatku to tempo...
Besiktas JK - strasznie trudny wyjazd...
Zenit Sankt Petersburg - luty to najlepszy miesiąc kiedy można ich ograć no ale ten skład...Przy odrobinie szczęścia mogą wygrać ten puchar
AS Roma - rok temu Napoli nam pokazało jak wygląda dobra organizacja gry. Roma to podobny level. Nawet jak nas zlekceważą w pierwszym meczu to w drugim łatwo wypunktują
FC Ajax - to taka miniaturka Borussi. Też grają ofensywnie - trzeba pamiętać że teraz mamy słabszą obronę niż wtedy gdy dostaliśmy od nich 0-3 a oni wcale słabsi nie są mimo iż już bez Milika
Szachtar Donieck - To samo co Zenit
FC Schalke 04 - w Niemczech gra się ofensywnie i pressingiem, od Borussi dostaliśmy w dwumeczu 14 bramek, kilka lat temu Ślask dostał chyba od jakiegoś Hannoveru z 10. Lepiej nie testować ile nam może nastrzelać Schalke...
AC Sparta Praga - to taka czeska Legia. Podobny skład, podobne problemy
ACF Fiorentina - co prawda Lech z nimi wygrał rok temu ale patrząc na statystyki to poza Sampdorią za często nie udawało się eliminować klubów włoskich choć okazji było sporo. W dodatku od miesiąca będą już grze
Osmanlispor FK - co oni tu robią? Po przeanalizowaniu składu na transfermakcie widać że nie ma kogo się bać, co najwyżej ze 2 Murzynków może robić zamieszanie. W dodatku stadion 19 tys, na Legię na pewno nie przyjdzie komplet więc gorący rewanż nie grozi
Fenerbahce SK - Może być bardzo gorący rewanż, lepiej na nich w ogóle nie trafiać
APOEL Nikozja - klub który Legioniści mogą zlekceważyć tak jak Real i Borussia ich lekceważyli...
AS Saint-Etienne Loire - Rywal pokroju Ajaxu i Genka. Choć lepsi oni niż np Zenit
KRC Genk - Skoro Odija i Moulin to jedni z wielu jacy grają w Belgii to może jednak na ten Genk nie trafiać teraz...

Wniosek: jak dla mnie wymarzone zespoły z którymi można powalczyć o awans:
APOEL Nikozja
Osmanlispor FK
AC Sparta Praga
FC Kopenhaga

Zespoły których lepiej unikać:
Olympique Lyon
Tottenham Hotspur FC
Besiktas JK
Zenit Sankt Petersburg
FC Schalke 04
Fenerbahce SK

Pozostałe przy odrobinie szczęścia do ogrania. Włosi zwyczajowo lekceważą Ligę Europejską a Ajax to w końcu szkoła holenderska czyli uprawianie sztuki dla sztuki

Zobaczymy co da los - pewnie Zenit lub Ajax ale trzeba być dobrej myśli

odpowiedz
eth - 11.12.2016 / 00:13, *..75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Z Tottenhamem może by i wyszło bo angielskie kluby często olewaja Ligę Europy.

odpowiedz
johnson - 09.12.2016 / 23:58, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Panowie, Szachtar to najmocniejsza ekipa w tym gronie. Zostawmy ich sobie na finał.

odpowiedz
Sacra Corona-Unita - 09.12.2016 / 23:05, *..dynamic.chello.pl

Albo Osmanilsporyu albo St.Etienne

odpowiedz
romeo - 09.12.2016 / 19:54, *..zeop.re

Najlepsza bylaby hiszpania, ewentualnie rosja lub inna turcja. Z biletami nie byloby problemu, wszyscy 'najlepsi' zostaliby w domu. Dojechaliby Ci co zwykle a reszta przed telewizorem :) Tak jak powinno byc! Nie cierpie tych nieogarnietych spedow kibicow sukcesu i innych januszy! Lubie jak na naszym sektorze na wyjezdzie jest porzadek :)))

odpowiedz
Jurii - 09.12.2016 / 16:25, *..wroclaw.dialog.net.pl

Petersburg lub Stambuł.

odpowiedz
MKK - 09.12.2016 / 15:52, *..cws.sco.cisco.com

Tottenham, Ajax, Schalke lub Sparta:-)

odpowiedz
wariat - 09.12.2016 / 14:35, *..play-internet.pl

ktos pisze ,ze Kopenhaga jest za mocna albo ,ze Totenham żeby odpaść z kimś mocnym , a niby dlaczego mielibysmy przegrać , filozofia Magiery polega na wierze ,że wszystko jest możliwe w piłce i zespół to pokazał , najtrudniej byłoby chyba z Zenitem i Schahtarem im przerwa zimowa nie przeszkadza ale są do pokonania jak każdy

odpowiedz
wariat - 09.12.2016 / 14:29, *..play-internet.pl

do xyz : 100% racji , własnie dlatego polskie druzyny od 26 lat nie moga awansować po przerwie zimowej , a sporo tych podejść było , Legię wyeliminowały Ajax ,Sporting i w 96r Panatha , nie wiem czy coś jeszcze , odpadały też oprócz nas Wisła , Lech i Groclin , także faktycznie sportowo najlepiej by było kogos kto też jest po przerwie , ale wydaje mi sie ,że trzeba się w końcu przełamać i znależć sposób by nie odstawać motorycznie od zespołów które nie mają przerwy zimowej , włąściwie juz to sie kiedyś udawało ale mielismy po prostu pecha wtedy ze Sportingiem , z Ajaxem zresztą w pierwszym meczu też i drugi by inaczej wyglądał

odpowiedz
wariat - 09.12.2016 / 14:18, *..play-internet.pl

fajnie by było zrewanzować sie komuś tak jak Sportingowi , dlatego chciałbym Ajax , Schachtar , Schalke albo Besiktas , musimy awansować , na awans w dwumeczu na wiosnę w pucharach Legia czeka dłużej niz na LM , 26 lat będzie od kiedy wygraliśmy z Sampdorią

odpowiedz
Live - 09.12.2016 / 13:18, *..dynamic.chello.pl

Loswanie bedzie na Eurosport

odpowiedz
eth - 09.12.2016 / 11:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@fan piłki pożnej, poniedziałek 13.00, strona uefa.com, albo gdzieś w necie na stronach ze streamami.

odpowiedz
Rondel - 09.12.2016 / 10:29, *..play-internet.pl

Apoel albo Ajax

odpowiedz
Gdy sc od DJ - 09.12.2016 / 10:19, *..play-internet.pl

Wyjazd do Pragi byłoby ciekawy

odpowiedz
Rogal - 09.12.2016 / 09:35, *..internetdsl.tpnet.pl

nie podniecajmy się Szachtarem we Lwowie ani Spartą, bo i tak nikt nie dopuści do najazdu na te miejscowości. Będzie to samo co z Terczynem, czyli chętnych wielu a liczba mocno ograniczona....
Ja osobiście chciałbym Stambuł

odpowiedz
jnq - 09.12.2016 / 09:17, *..static.ip.hexaoperator.pl

jezeli zachowamy forme taka jak obecnie, nie musimy sie obawiac zadnej druzyny...moze poza szachtarem, bo Ci faktycznie graja teraz w innej lidze...a co bedzie za 2 miechy to niewiadomo...ja poprosze turasow z Osmana lub Apoel :)

odpowiedz
fan piłki nożnej - 09.12.2016 / 09:12, *..78

o której losownie i jaki kanał pokaze

odpowiedz
vbn - 09.12.2016 / 09:05, *..net.kth.pl

najmocniejszych zostawmy sobie na fazę od ćwierćfinału. To najlepszy sezon Legii od czasów poprzedniej Ligi Mistrzów. 1/16 LE już była, ale to nie to samo co gra w Lidze Mistrzów. Szachtar, Ajax, Schalke, Zenit, Fiorentina. Oby nie te drużyny. Najfajniej chyba byłoby zagrać z AS Saint-Etienne Loire

odpowiedz
wojti - 09.12.2016 / 09:04, *..play-internet.pl

do @piecia73: Praga jest owszem blisko, ale sardion Sparty ma pojemnosc 20 tys. Wiec nam by dali 1 tys biletow. To zdecydowanie za malo jezeli chodzi o zainteresowanie z naszej strony

odpowiedz
soly - 09.12.2016 / 08:42, *..adsl.cybercity.dk

Chyba nie ktorzy to nie maja pojecia o futbolu,jak pisza ze chca FC Copenhaga...proponuje sprawdzic wyniki tego zespolu w LM..wiecie ile mial punktow??..i dlaczego nie gea dalej??...Kopenhaga jest w tej stawce w pirwszej 3...

odpowiedz
piecia73 - 09.12.2016 / 08:28, *..dynamic.chello.pl

Sparta i będzie dobra liczba kibiców na wyjeździe

odpowiedz
(L)odz - 09.12.2016 / 08:06, *..toya.net.pl

Sparta Praga.

odpowiedz
Bartek.J - 09.12.2016 / 07:44, *..centertel.pl

Kibicowsko fajny by byl wyjazd do Kopenhagi a i blisko, ale w lutym na cypr bym sie chetnie wybral

odpowiedz
L L L - 09.12.2016 / 07:25, *..centertel.pl

dawać Apoel,potem MU.

odpowiedz
JAN - 09.12.2016 / 07:23, *..dynamic.gprs.plus.pl

Moim marzeniem jest O Lyon!!!!

odpowiedz
Siwy - 09.12.2016 / 07:01, *..centertel.pl

MU nie przejdzie kolejnej rundy. Graja piach

odpowiedz
pio - 09.12.2016 / 06:12, *..play-internet.pl

Oby nie wschód tzn żadnej Rosji czy ukrainy

odpowiedz
Kaderspor - 09.12.2016 / 05:28, *..dynamic.chello.pl

Zagramy z Besiktasem ,wiem bo juz to ustawiłem ;)

odpowiedz
Prezes_L - 09.12.2016 / 05:07, *..dynamic.chello.pl

Dedi co ty gadasz, Schalke jest 10 razy mocniejsze od Ajaxu. Z ajaxem mamy duze szanse. No chyba ze w okienku wszystkich sprzedadzą i na stoperze wyjdzie czerwiński, a w ataku kucharczyk.

odpowiedz
Piotree - 09.12.2016 / 03:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dawać Szachtar! Do Lwowa(tam gdzie grają) będzie blisko.Czas sie zrewanżować za 2006r.

odpowiedz
Giorgio85 - 09.12.2016 / 02:31, *..static.ip.netia.com.pl

szachtar...... oni mecze w naszym "Polskim Lwowie" grają wiec ciekawy wyjazd by sie szykowal... w 7tys powinnismy sie spokojnie zebrac, jazda z banderowcami.... było by pieknie!!

odpowiedz
romelo - 09.12.2016 / 01:46, *..abaks.pl

Najlepiej chyba Saint-Etienne, lub ewentualnie Genk. Na początek i do przejscia, pozniej juz wszystko sie może zdarzyć.
Jedrzejczyka trzeba wykupić koniecznie, przyda sie na wiosne.
Boruca sprobować sciagnac, i jakiegos dobrego skrzydlowego typu Wszołek., Vadisa i Pazdana i Prijo koniecznie zostawic !! i Liga Europy nasza

odpowiedz
melon - 09.12.2016 / 01:34, *..dynamic.chello.pl

Genk lub Kopenhaga. Boniek pomoże.

odpowiedz
LTM - 09.12.2016 / 01:00, *..dynamic.chello.pl

Jeśli chcemy przejść dalej to chyba najlepiej apoel.
Jeśli mamy odpaść już teraz to osobiście najbardziej chciałbym angoli. Skoro nie man utd. to chociaż tottenham.

odpowiedz
ORKIESTRA P.J.MAGIERY TYLKO Z RADO - 09.12.2016 / 00:49, *..centertel.pl

1-16 fcKOPENHAGA 1-8 ajax 1-4 fiorentina 1-2 manchester utd i Puchar Jest Nasz !!!!!!!!!!!!!!!!!!! na marginesie V.Odjidja-Ofoe jest swietnym pilkarzem ale przy naszym RADO!!!! tak samo jak Duda byl nie ma RADO to i Odjidja nie gra rewelacji wiec RADO poszedl do chinczykow duda nie zagral wspanialego meczu tak samo Odjidja bez RADO by nie istnial wiec trzymac RADO do konca kariery a PUCHAR UEFA Zdobedziemy za kadencji P.JACKA MAGIERY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Matt - 08.12.2016 / 23:50, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

APOEL albo Sparta. Wolałbym Apoel, bo o ile wiem, to Astiz tam gra. Fajnie byłoby go znów zobaczyć. Bardzo dobrze go wspominam.

odpowiedz
Howk - 08.12.2016 / 23:03, *..centertel.pl

Będzie Roma. Wspomnisz pan moje słowa...

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 08.12.2016 / 23:00, *..124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W połowie lutego musimy grać z zespołem w zasięgu np. Sparta, Genk, Kopenhaga, najgorzej włoskie lub hiszpańskie. Trzeba szczęścia w losowaniu, a potem w marcu już niemiecki lub holenderski.

odpowiedz
arnold szwarceneger - 08.12.2016 / 23:00, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

z united w 1/2 . wiadomo czy pierwszy mecz o 19 czy 21 ? bp trzeba kupic transport

odpowiedz
do Kedar1985 - 08.12.2016 / 22:53, *..65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trafimy, trafimy tylko w jednej z kolejnych rund:-)

odpowiedz
Sparta Brodnica - 08.12.2016 / 22:50, *..dynamic-ww-09.vectranet.pl

Oby nie męczester.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 08.12.2016 / 22:35, *..range109-145.btcentralplus.com

Tylko nie te ku... komunistyczne besiktas !!

odpowiedz
jasnowidz - 08.12.2016 / 22:31, *..play-internet.pl

Będzie Zenit, zobaczycie.

odpowiedz
a1 - 08.12.2016 / 22:27, *..dynamic.chello.pl

Bedzie co bedzie. Oby cos w zasięgu bo przydałoby sie wygrać dwumecz w europejskich pucharach na wiosne. Od 91 roku tego nikt nie uczynił (ostatnio Legia z Sampdorią)... W sumie APOEL nie bylby taki zly.

odpowiedz
eth - 08.12.2016 / 22:25, *..22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Najtrudniejsi: bilbao, szachtar, zenit
najlatwiejsi: sparta, osmanlispor, st etienne, ew. genk.
Chcialbym natomiast najbardziej trafic na tottenham, albo ew. na kopenhage -fajny wyjazd-, schalke, apoel, st etienne

odpowiedz
@arek - 08.12.2016 / 22:24, *..18-2.cable.virginm.net

co ty taki wydygany jesteś? MU nie możemy trafić ale ja bym bardzo chciał. Kiedy można ich ograć jak nie teraz?

odpowiedz
lulek - 08.12.2016 / 22:20, *..centertel.pl

co wy tacy napaleni na ten Man. United? Z nini zagramy w finale :-)

odpowiedz
Piknik - 08.12.2016 / 22:19, *..dynamic.chello.pl

Dawac apoel i melanz na cyprze lalalalal mistrzem Legia Warszawa

odpowiedz
Dedi do Kedar - 08.12.2016 / 22:19, *..opera-mini.net

Spokojnie jeszcze będzie szansa w kolejnych
Fazach ;)

odpowiedz
najłatwiej - 08.12.2016 / 22:18, *..dynamic.chello.pl

Dawać APOEL albo Osmanlispor

odpowiedz
xxx - 08.12.2016 / 22:18, *..radom.vectranet.pl

Dawac Besiktas albo Fenerbache. Spartą praga,zenitem,schalke,sain-entienne nie pogardze

odpowiedz
ronny - 08.12.2016 / 22:15, *..dynamic.chello.pl

Nikozja na 100%

odpowiedz
xyz - 08.12.2016 / 22:12, *..19-1.cable.virginm.net

ASSE lub Kopenhaga.

Lipa trochę, bo większość z tych drużyn nie ma przerwy zimowej i będą w gazie. To co jest naszą przewagą latem, teraz będzie działało na naszą niekorzyść.

Co by nie gadać to kluczem będzie wzmocnienie drużyny i utrzymanie najważniejszych zawodników. Bez tego to sobie możemy pomarzyć.

odpowiedz
Kedar1985 - 08.12.2016 / 21:50, *..dynamic.chello.pl

Ehhh szkoda, że Manchester United nie wyszedł z pierwszego miejsca. Liczyłem, że na Nich trafimy :)

odpowiedz
(L)MP93 - 08.12.2016 / 21:47, *..centertel.pl

Albo mocni piłkarsko, ale mniej atrakcyjni APOEL, Osman, Szachtar, albo po prostu znane marki typu Ajax, Schalke 04 czy Roma. A pośrodku kilka klubów w zasięgu typu Sparta czy Genk. A może kryterium historyczne: Ajax (dwa sezony wstecz), St Etienne (słynny gol Kazika Deyny) czy THFC - mecz na... 50 lecie Legii, Schalke (2002), Besiktas (równo 20 lat temu).... Każdy los będzie wyjątkowy :)

odpowiedz
Dedi - 08.12.2016 / 21:45, *..opera-mini.net

Jak ja to widzę:

Osobiście nie chciałbym od razu już w 1/16

Totenhamu , Szachtaru , Fiorentiny, Romy
Zenitu i Ajaxu, te wszystkie ekipy są bardzo
mocne szczególnie u śiebie, Zenitu to nie chce
nawet bardziej od Kogutów z Londynu.

Najlepszy scenariusz na początek to
Schalke, Apoel lub Saint-Etienne
Żadnych Turków zbyt ostre tereny.

A już w 1/8 muśi być Manchester United ;)

odpowiedz
Mr T - 08.12.2016 / 21:34, *..dynamic.mm.pl

Bedzie ciezko, ale fajnie, ze bedziemy grac po przerwie zimowej.

odpowiedz
Piotr - 08.12.2016 / 21:27, *..ipv4.supernova.orange.pl

Osobiście chciałbym kogoś z trójki : Zenit, Roma, Tottenham,
ale jak wiadomo z wyjazdem do Rosji będą problemy, duzo formalności a i koszta nie małe.

odpowiedz
Maciej - 08.12.2016 / 21:27, *..hsi08.unitymediagroup.de

A ja chce Schalke !;). Mam 39km od domu do nich. Rowerem pojade na wyjazd !;)

odpowiedz
@rek - 08.12.2016 / 21:22, *..dynamic.chello.pl

Sodówa wszystkim uderza...??? Co tak wszyscy mocno jaracie się, aby od razu zagrać z Tottenhamem, MU czy Ajaxem...??? Primo: nie wiadomo, jaka będzie forma (L)egii tuż po zimie... Secundo: nie wiemy, w jakim składzie przyjdzie nam grać tuż po zimie... Dlatego osobiście cieszyłbym się, aby pierwszy wylosowany zespół był "łatwiejszy"... Potem w 1/8 LE możemy popykać z mocniejszym zespołem... A o MU, Tottenhamy czy inne Ajaxy poprosimy Pana Boga w 1/4 lub w 1/2 LE... Pozdro (L)

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 08.12.2016 / 21:22, *..dynamic-ww-02.vectranet.pl

Ajax lub Spartę Praga poproszę!!! :-)

odpowiedz
obserwator - 08.12.2016 / 21:13, *..static.ip.netia.com.pl

najłatwiej: Osmanlispor, APOEL, Sparta Praga, FC Kopenhaga
najtrudniej: Szachtar, Zenit, Roma

mimo tego chciałbym Romę lub Tottenham, oby nie Szachtar

odpowiedz
pawel - 08.12.2016 / 21:11, *..unregistered.media-com.com.pl

dawac AJAX :):)

odpowiedz