REKLAMA
REKLAMA

Nie taka Legia najgorsza

Mishka i Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po rozlosowaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów wróżono Legii nie tylko ostatnie miejsce w grupie, ale nawet 6 porażek. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna - legioniści pokazali się z dobrej strony. Co więcej, nie byli najgorszą drużyną na tym etapie rozgrywek - 8 zespołów osiągnęło gorszy wynik.

Legia ma najgorszy bilans bramkowy spośród wszystkich drużyn, które wystąpiły w fazie grupowej LM - to fakt. Straciła również najwięcej goli. Jednak aż 18 z 32 drużyn zdobyło mniej bramek niż legioniści. Także pod względem punktowym sytuacja wygląda lepiej. Spośród zespołów, które zajęły w swoich grupach trzecie miejsca gorsi od ekipy Jacka Magiery okazali się tylko piłkarze Łudogorca Razgrad, którzy zgromadzili na swoim koncie 3 punkty i nie odnieśli żadnego zwycięstwa.

Jeśli natomiast wziąć pod uwagę drużyny z ostatnich pozycji, lepsi od legionistów są jedynie zawodnicy Dynama Kijów z pięcioma punktami. Grupę A zamknęło FC Basel (2 punkty, 0 wygranych), w grupie C ostatnie miejsce zajął Celtic (3 punkty, 0 zwycięstw), w grupie D pozycja ta przypadła PSV Eindhoven (2 punkty, 0 zwycięstw), w grupie E ostatnie było CSKA Moskwa (3 punkty, 0 zwycięstw), a grupę F zamknął oczywiście Sporting (3 punkty, 1 wygrana - nad Legią).

Najgorsi w tej edycji Ligi Mistrzów okazali się Club Brugge - 0 punktów, 6 porażek, bilans 2-14 oraz Dinamo Zagrzeb - 0 punktów, 6 porażek, bilans 0-15. Jak widać, piłkarze z Zagrzebia nie byli w stanie nawet strzelić bramki, ale ich grupowymi przeciwnikami byli Juventus, Sevilla i Olympique Lyon.

"Naj" fazy grupowej LM

Najwięcej punktów: FC Barcelona, Atletico Madryt - po 15
Najwięcej zdobytych goli: Borussia Dortmund - 21
Najlepszy bilans bramek: FC Barcelona - 20-4

Najmniej punktów: Club Brugge, Dinamo Zagrzeb - 0
Najmniej zdobytych goli: Dinamo Zagrzeb - 0
Najwięcej straconych goli: Legia Warszawa - 24
Najgorszy bilans bramek: Legia Warszawa - 9-24, Dinamo Zagrzeb - 0-15

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.