fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zarobiła kolejne 2,2 mln euro od UEFA

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia dzięki wygranej ze Sportingiem zarobiła 2 227 273 euro. Na tę kwotę, którą klub z Łazienkowskiej otrzyma od UEFA, składa się 1,5 miliona euro za wygraną z Portugalczykami, 500 tys. euro za awans do 1/16 finału Ligi Europy oraz 227 tys. euro z puli remisów dla zwycięzców. Losowanie par 1/16 finału LE już w poniedziałek.

Ile UEFA zapłaci Legii?

2 mln euro - wygrany dwumecz z Dundalk FC
12,7 mln euro - awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów
500 tys. euro - remis z Realem Madryt
1,5 mln euro - zwycięstwo nad Sportingiem Lizbona
500 tys. euro - awans do 1/16 finału Ligi Europy
227 tys. euro - pula remisów dla zwycięzców

Ponadto mistrzowie Polski zarobili na prawach telewizyjnych i marketingowych. Oficjalne dane nie zostały podane do publicznej wiadomości. Można jedynie szacować, że jest to kwota ok. 5 mln euro.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Wolfik - 09.12.2016 / 21:15, *..dynamic.mm.pl

Rzeczywiście, jak na polskie warunki zarobki za występy w tegorocznych pucharach to kosmos. A może być jeszcze lepiej. Do tego dochodzą punkty rankingowe. W tym sezonie wszystko powinno się skupić na obronie MP i w perspektywie kolejny (ostatni już, niestety) awans do grupowej LM z wykorzystaniem owego rankingu. Żeby nie zmarnować tych pieniędzy.

Tylko czy stratę z początku sezonu da się nadrobić?

@Realne wzmocnienie: Nawet na tym forum muszę wyczytywać polityczne wazeliny...

odpowiedz
Zwykły Żu(L) - 09.12.2016 / 17:43, *..dynamic.dsl.as9105.com

1,5 banki za zwycięstwo 0_o i co Leśny warto inwestować w takich zawodników jak Vadis ?

odpowiedz
Dickson Chotowski - 09.12.2016 / 15:38, *..range109-145.btcentralplus.com

Ciekawe ile zostanie w klubie.......

odpowiedz
ja - 09.12.2016 / 10:51, *..dynamic.chello.pl

Czyli do tych około 17,5 mln euro nalezy doliczyć hajs za prawa telewizyjne i marketingowe czyli około 5 mln euro.
Przy dzisiejszym kursie jest to w sumie 100 mln zł.
A do tego dochodzi jeszcze kasa z dnia meczowego czy ze zwiększonej sprzedaży gadżetów chociaż odjąć trzeba hajs za kary itp.

Jakby nie liczyć zarobiliśmy w sumie conajmniej 100 mln zł.
Fajnie jakby chociaż część z tego została przeznaczona na akademię, która by szybko powstała.

odpowiedz
orti - 09.12.2016 / 09:30, *..208

To prawda zarobiliśmy ale trzeba mądrze wydać te pieniądze. Ja osobiście spłaciłbym możliwie jak najszybciej poprzedniego właściciela, chyba że już spłacili, i nie miał juz wtedy żadnych zobowiązań. Wtedy można by pompować kasę w akademię. (L)

odpowiedz
soly - 09.12.2016 / 08:49, *..adsl.cybercity.dk

zarobilismy,i co z tego jak przez awanture wlascicieli,znowu bedzie trzeba kogos splacac..najpierw nie bylo pieniedzy bo splacali iti,teraz zamiast zainwestowac w zaspol,to znowu beda kogos splacali...po co nam tacy wlasciciele,co nie inwestuja,tylko z Legii splacaja swoje dlugi??

odpowiedz
(L)odz - 09.12.2016 / 07:24, *..toya.net.pl

Odjechalismy finansowo pozostałej stawce ligowej o lata świetlne,chciałbym by to się przełozyło na wyniki i n ie było już więcej takich wtopów jak ostatnio z Płockiem.

odpowiedz
eL - 09.12.2016 / 04:13, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@ding Chodzi o to, że UEFA przeznacza pieniądze zakładając, że będą zwycięstwa, a nie remisy, jeśli w meczu ktoś zwycięża, to dostaje 1,5 mln euro, a jak pada remis, to obie drużyny dostają po 0,5 mln.
Jeśli w danej kolejce padło kilka remisów, to zostaje trochę hajsu (z każdego meczu 0,5mln) który jest dzielony pomiędzy zwycięskie drużyny

odpowiedz
kris - 09.12.2016 / 02:02, *..as13285.net

proponuję aby Bogusiowi Leśnemu jakiś pomnik postawić. najeży mu sie jak nic.

odpowiedz
wrt - 09.12.2016 / 02:02, *..warszawa.vectranet.pl

Za wszystko należy kupić alkohol i bawić się na całego !!!!!!

odpowiedz
AAA - 08.12.2016 / 23:32, *..dynamic.chello.pl

do arnold szwarceneger: A masz jakies koneksje w jakims tartaku? Bo tylko tam go mozna upchnąć.

odpowiedz
Yen - 08.12.2016 / 23:31, *..dynamic.mm.pl

A i tak pewnie Leśny będzie gadać że na transfery nie ma pieniędzy jak znam życie.

odpowiedz
FACKUEFA - 08.12.2016 / 23:24, *..centertel.pl

Mam nadzieje ze po reformie rozpadnie sie ta pseudo Liga Mistrzow li liga europy a panstwa takie jak Norwegia Dania Finlandia Slowenia Slowacja Czechy Ukraina Wegry Albania Chorwacja Rosja Estonia Litwa Łotwa Gruzja Albania Turcja Grecja Walia Szwecja Irlandia Austria utworza wlasne rozgrywki mistrzowskie by nie wchodzic w tylek UEFA i ich rządzą ze wszystko dla bogatych klubikow i ich ligi niech europa bedzie jednoscia a nie podzialem uefaFAC

odpowiedz
Realne wzmocnienie. - 08.12.2016 / 23:12, *..centertel.pl

Andrzej Duda z PiS... i bojcie sie chamy bo mistrza juz mamy nawet gdy przegrywamy!!!

odpowiedz
Hoh - 08.12.2016 / 22:36, *..dynamic.chello.pl

Do "eee"

W LM za wygrany mecz dostaje się 1,5 mln euro. Za remis zespoły dostają po 0,5 mln euro, czyli zostaje 0,5 mln euro, które przechodzi do puli dla wygranych.

odpowiedz
PedroSosnowiec - 08.12.2016 / 22:28, *..dynamic.gprs.plus.pl

Pula remisów: za zwycięstwo UEFA płaci 1,5 mln euro jednemu zespołowi. Za remis 2 drużyny otrzymują po 500 tys euro, więc 500 tys zostaje w tzw. puli remisów. Dzieli się tę kwotę później wśród zwycięzców, proporcjonalnie do ilości zwycięstw.

odpowiedz
Krzeszczu - 08.12.2016 / 22:07, *..cust.bredband2.com

Teraz dopiero (@gizior: wrescie???) wyjdzie na jaw jahk bardzo nasi wlodarze sie lubia i darza szacunkiem.
Klutnie i spiecia juz byly, a teraz kiedy oficjalnie podano ile "L"(?) dostanie kasy od UEFA, to twitery i fejsbuki chyba beda rozpalone do czerwieni.
No chyba ze kominiarki sie postaraja, UEFA nam zamknie stadion na kilka(nascie) meczow i rachunki sie wyrownaja...

A tak bez zartow, teraz najwazniejsze jest nie tylko zeby druzyne wzmocnic, bo tego wbrew co BL niedawno nam wciskal, potrzeba, ale tez zeby jej nie rozwalic. Jak to bylo latem.
Pazdek, Dzidzia, Thibou i Gui za zadna cene nie do sprzedania.
Solidny bramkarz, lewy obronca, srodkowy obronca (taki juz klasowy) i jestesmy okej.

odpowiedz
Bartez - 08.12.2016 / 21:59, *..hypernet.biz.pl

Legia zarobiła więcej, niż wynosi roczny budżet pozostałych 15 ekip ekstraklasy :)

odpowiedz
@rek do Mati - 08.12.2016 / 21:36, *..dynamic.chello.pl

Koledze chyba chodziło o młodszego brata Żyro z UYL... Co do Furmiego to nie wiem, czy przypadkiem w zimie Magic go nie ściągnie do Warszawy na "defensywnego" w miejsce Jodłowca... To tak a propos... Pozdro (L)

odpowiedz
ding - 08.12.2016 / 21:35, *..dynamic.chello.pl

co to jest "pula remisów dla zwycięzców"?

odpowiedz
aaa - 08.12.2016 / 21:32, *..promax.media.pl

mam tylko nadzieję że działacze nie zaczną szaleć i nie będą kupować piłkarzy za miliony euro. Tak można się bawić jak się gra co roku w LM ale dla Legii to był prawdopodobnie ostatni mecz. Ciężko będzie zdobyć mistrza za rok, ciężej utrzymać czy dobrze wzmocnić skład bo nie czarujmy się - taki piłkarz jak Vadis trafia się raz na dekadę. Koleś jest wart z 8 milionów euro a udało się go wyrwać w promocji (co prawda bez formy i z nadwagą i opinią lenia) za jakieś 2 mln:)
A najciężej będzie awansować do LM bo wątpię by znowu udało się trafić leszczy z Dundalk a na inne zespoły może nie starczyć formy jako że te mecze gra się sierpniu.
Warto pamiętać że za 2 czy 3 lata LM zostanie zreformowana i zamiast 10 zespołów (z czego 5 na handycapie) z eliminacji wejdą tylko 3 drużyny z tym że o miejsce powalczą oprócz Legii także ekipy z Francji (lub Włoch), Portugalii, Holandii, Rosji, Ukrainy, Turcji...

Teraz tylko trzeba pluć sobie w brodę że swego czasu nie udało się ograć Steauy i nie dano sobie szansy z Cweltikiem

odpowiedz
Mati - 08.12.2016 / 21:18, *..play-internet.pl

Ale Żyro i Furman juz dawno w Legii nie grają ... zastanów się, jak coś piszesz.
Chociaż ... co do wypowiedzi to zgadzam się

odpowiedz
Kamil - 08.12.2016 / 21:13, *..play-internet.pl

od pyty kasy ;) można by w końcu wyłożyć na kogoś ze 2 mln ojro...Ofoe miałby z kim popykac. Ale jak będzie zobaczymy

odpowiedz
eee - 08.12.2016 / 20:56, *..sieradz.vectranet.pl

pula remisów dla zwycięzców? A co to za cholerstwo?


Fatalnego Kucharczyka oddać darmo !!!!

odpowiedz
Bdbs - 08.12.2016 / 20:53, *..230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W końcu wiemy ile Vadis kosztował ?

odpowiedz
Kerad - 08.12.2016 / 20:42, *..dynamic.gprs.plus.pl

Koniecznie wzmocnić się tak aby zdobyć mistrza Polski i raz jeszcze dostac się do LM.
Zainwestować pieniądz w akademię! Zyro, Kopczyński czy Furman, to piłkarze którzy niedługo mogą być ostoja kadry Legii. Nastepni będą i są więc akademia i raz jeszcze akademia. Możemy stać się na lata hegemonem ligi Polskiej i tworzyć historię. Tego sobie należy życzyć na kolejne lata.

odpowiedz
Cyprian NSZ - 08.12.2016 / 20:41, *..89-10-173.nextgentel.com

Alez mamy mozliwosci .... taka kasa. A tak poza tym zauwazam brak szacunku do Nikolicia ... fajnie ze Osa pamieta o Legii ale jak widze te niektore kom to szok. Nikolic moze nie jest wirtuozem ale cos tam strzelil i to COS dalo nam od cholery i prosze o wiecej szacunku bo nie pamietam kto ostatnio tak strzelal. No i jeszcze jedno mecze w LM zalatwil Niko i to ze strzelal w eliminacjach

odpowiedz
@młoszy_brat - 08.12.2016 / 20:29, *..dynamic.chello.pl

Za zwycięstwo 360tys, za remis 120tys, a za awans do 1/8 750tys

odpowiedz
gizior - 08.12.2016 / 20:26, *..128

Mam nadzieje ze leśny wrescie skuma ze, zeby być poza zasiegiem ligi naszej i grac udanie w Europie musi kupować piłkarzy pokroju vadisa i płacić take kontrakty duże ... Widac roznice miedzy nim a reszta drużyny... Nie przejmować sie ze ktos powie ze w legii sa kominy placowe, jesli będziemy miażdżyć ligę i grac w Europie na dobrym poziomie to bedzie to logiczne ze piłkarze sa dobrzy i musze dobrze zarabiać ... Możemy być jak psg w Francji przez ostatnie 4lata! Ale za prawdziwego piłkarza pokroju vadisa trzeba płacić odpowiednie pieniadze a nie liczyć ze uda się miec świetną drużynę i płacić po 250-350tys euro rocznie...

odpowiedz
eth - 08.12.2016 / 20:26, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Czyli jak na razie od czerwca Legia w europ. pucharach zarobiła 100 milionów złotych. Łaaaadnieee... :)

odpowiedz
Hoh - 08.12.2016 / 20:24, *..dynamic.chello.pl

A do tego jeszcze na biletach. Masakra:)

odpowiedz
szumek - 08.12.2016 / 20:22, *..play-internet.pl

Do Arnolda sam jesteś fatalny

odpowiedz
G(L) - 08.12.2016 / 20:18, *..centertel.pl

I dobrze, ból kul w Poznaniu i innych podrzędnych miasteczkach gwarantowany.

odpowiedz
arnold szwarceneger - 08.12.2016 / 20:09, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

sprzedac Fatalnego i kupic za 500tys kogos na poziomie

odpowiedz
młoszy_brat - 08.12.2016 / 20:06, *..dynamic.chello.pl

A ile UEFA płaci za remis, wygrany mecz lub awans w dwumeczu w 1/16 Ligi Europy?

odpowiedz