Ajax Amsterdam - Legia Warszawa!
REKLAMA

AFC Ajax rywalem Legii w 1/16 finału Ligi Europy

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek w Nyonie wylosowano pary 1/16 finału Ligi Europy. Na tym etapie rozgrywek rywalem Legii będzie AFC Ajax. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 16 lutego w Warszawie, natomiast rewanż 23 lutego na wyjeździe.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (70)

+dodaj komentarz
Roman Janowicz - 31.12.2016 / 16:57, *..play-internet.pl

Pytanie mam... Kupilem bilet przez internet na mecz w Amsterdamie ale na nim jest nazwisko jakiegos Holendra czy wejde na ten mecz czy niezabardzo?

odpowiedz
Do miszak - 14.12.2016 / 19:46, *..bb.sky.com

Sory ziomek pisalem o lotniczych!! Nie na mecz. o te pewnie latwo nie bedzie ale zawsze sie udaje to i moze tym razem!!!

odpowiedz
miszak - 13.12.2016 / 14:41, *..hsi09.unitymediagroup.de

do Olo gdzie zakupiles juz bilety?

odpowiedz
Siwy - 13.12.2016 / 07:29, *..centertel.pl

Ale pesymistow na forum. Szklanka do połowy pełna jest

odpowiedz
INFO DLA KUMATYCH !! - 13.12.2016 / 06:06, *..play-internet.pl

Ajax na meczu u siebie w Amsterdamie na ostatnim meczu z Legią wszystkie swoje flagi wywiesił na noc na stadionie !! może zrobią to ponownie ? :)

odpowiedz
123 - 12.12.2016 / 23:11, *..centertel.pl

No i lipa . Miało być łatwiej

odpowiedz
Arek - 12.12.2016 / 22:31, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@nikodym, ten komentarz to chyba z baru pisałeś. Nie pij tyle, alkohol szkodzi zdrowiu.

odpowiedz
Matt - 12.12.2016 / 21:46, *..95

Liczyłem na Nikozję. Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że trafiliśmy tak po środku z tych rozstawionych klubów. Ani jeden ze słabszych, ani jakiś wymiatacz.

Obiektywnie patrząc, to Magiera ma rację, że Ajax jest faworytem. Nie patrzmy na Ajax przez pryzmat poprzednich rywali - remis z wielkim Realem, 4 bramki w Dortmundzie i odprawa Sportingu. Wspaniale, ale to w meczu z Ajaxem nie ma znaczenia.

Oby piłkarze nie uwierzyli, że są faworytami, wtedy mamy 50/50 szans.

odpowiedz
do Zakaz - 12.12.2016 / 21:07, *..dynamic.chello.pl

Mam nadzieję, że tak będzie... Lepiej by mecz w Amsterdamie był bez kibiców gości niż Legia miałaby odpaść z pucharów na następne 5 lat....

odpowiedz
Nikodym - 12.12.2016 / 20:59, *..dynamic.chello.pl

To najgorsze losowanie z możliwych. Wystarczy, że kibice z Warszawy lub Hagi odpalą racę w Amsterdamie lub przewrócą stolik w barze, to UEFA wywali nas na zbity pysk z pucharów na kilka lat. Ze względu na aspekt sportowy sytuacja też nie wygląda tak kolorowo jak by się niektórym mogło zdawać. Może i gramy lepiej niż za Albana ale gdyby Legia Magiery grała ze Sportingiem w playoffach a nie w grupie to byśmy przerznęli. Dodatkowo, sprzedaż Nikolica może zapowiadać zimową wyprzedaż i chęć szybkiego spieniężenia "sukcesu" z LM.

odpowiedz
Haqa - 12.12.2016 / 19:57, *..70

Zrewanżowaliśmy się już Sportingowi. Teraz czas na Ajaks. (L)

odpowiedz
Arek - 12.12.2016 / 17:44, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nam to w moment stadion zamknęli na mecz z Realem, tu czekają całe 2 miechy. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Co do losowania, to wydaje mi się, że oni są mocniejsi niż wtedy. W lidze wczoraj ponieśli chyba drugą porażkę w sezonie. Swoją grupę w le wygrali z palcem w dupie. Ja tam wcale ich nie chciałem, zwłaszcza że właśnie 2 lata temu z nimi graliśmy. Mam tylko nadzieję, że nie rozpieprzą nam zespołu w środku zimy, to będą wtedy szanse. Jak powtórzą manewry z przed 2 lat, to pewnie i powtórka z rozrywki też będzie. Oby nie.

odpowiedz
Do doJG - 12.12.2016 / 17:39, *..play-internet.pl

JG to jude gang -cracovia.on Legia z małej to ja craxa to samo.
ajax do przejścia.
Den Haag Respect Mocno Legia!

odpowiedz
Zakaz - 12.12.2016 / 17:33, *..jmdi.pl

Za dwa tygodnie info: klub ajax nie wpusci kibiców legii ze wzgledu na remont trybuny

odpowiedz
Olo - 12.12.2016 / 17:09, *..bb.sky.com

Bilety kupione lecimy!!!

odpowiedz
Jurii - 12.12.2016 / 16:03, *..adsl.inetia.pl

No i git. Legia&Den Haag!

odpowiedz
Pietrzak - 12.12.2016 / 15:53, *..internetdsl.tpnet.pl

Zaczynają 15 stycznia i mają niecały miesiąc przerwy. Czyli ja będą grali z nami,to będą w gazie,a my nie będziemy potrafili kopnąć piłki 2 razy,żeby nie było straty... A po drugie to po kiego pytacie tu na forum kiedy zaczynają ? macie neta to sobie wyszukajcie i sprawdźcie omnibusy...

odpowiedz
Lukasz - 12.12.2016 / 15:16, *..portus.havre.pl

o karze dla Ajaxu:

Disciplinary proceedings have also been opened following the UEFA Europa League group stage match between R. Standard de Liège and AFC Ajax (1-1), played on 8 December in Belgium.

Charges against Standard:
Stairways blocked – Art. 38 of UEFA Safety & Security Regulations

Charges against Ajax:
Setting off of fireworks – Art. 16 (2) DR
Throwing of objects - Art. 16 (2) DR

Both cases will be dealt with by the UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body on 23 February 2017.

odpowiedz
ja - 12.12.2016 / 15:13, *..dynamic.chello.pl

Jaka jest przerwa w lidze holenderskiej i kiedy zaczynają?

odpowiedz
(L)enar - 12.12.2016 / 15:02, *..centertel.pl

Cholera żeby tylko Den Haag nie przesadzili bo skonczy sie budowanie wielkiej Legi

odpowiedz
Piotr - 12.12.2016 / 14:57, *..ipv4.supernova.orange.pl

Ja na waszym miejscu powstrzymałbym się w tym optymizmem wyjazdu. Ajax będzie na wszelkie sposoby szukał możliwości żeby jak najbardziej ograniczyć liczbę wyjazdową Legii, a i Uefa jeszcze coś wymysli.

odpowiedz
Mick do redakcji - 12.12.2016 / 14:48, *..play-internet.pl

Będzie wyjazd? wyczytałem coś o karach za race w ostatnim meczu le. Nie wiem gdzie sprawdzić. Czy ktoś się orientuje o pojemności sektora gości? Z góry dzięki za odpowiedź.

odpowiedz
PK - 12.12.2016 / 14:35, *..148.citimedia.pl

Nie napinajcie się na jakiś wyjazd tam. Po racach na boisku w ostatnim meczu pucharowym mogą zamknąć im stadion.

Redakcja (LL!): Nie zdążą, bo posiedzenie w tej sprawie ma się odbyć 23 lutego, czyli w dniu meczu.

odpowiedz
DicksonCzoto - 12.12.2016 / 14:26, *..as13285.net

Odjija i prio odchodza do hsv za 10mln euro pewne info. Beres do stoke za 3 info w 70% pewne

odpowiedz
Kedar1985 - 12.12.2016 / 14:25, *..dynamic.chello.pl

Trzy lata temu w meczu z Ajaxem też grając w 1/16 finału mecz odbył się przy pustych trybunach na Ł3. teraz w Amsterdamie będą puste trybuny :D

odpowiedz
do tutti frutti - 12.12.2016 / 14:17, *..50

do tego czasu to Ofoe i reszta asów odejdzie z Legii

odpowiedz
Krzeszczu - 12.12.2016 / 14:16, *..cust.bredband2.com

Druzyny holenderskie sa silne, Ajax zalicza sie do czolowki, ale... Ale graja tak sobie, wyniki nie wala z nog, nie ma Milika, wiec szansa napewno jest.
IMHO sa na poziomie Sportingu, wiec napewno do przejscia.
Oczywiscie my mosimy zagrac na wysokom poziomie, ale nasze szanse sa duzo wieksze niz kiedy odchodzil Rado....

Teraz jest Rado, Odzidzia, Thibou, Pazdek, Zlatan, Hlousek, Gui, i Pan Jacek "Magic" Magiera jako trener. W przeciwienstwie do Alibi Lysego Lowcy Lososi.

Bedzie sie dzialo. Mamy szanse!

odpowiedz
majo - 12.12.2016 / 14:11, *..dynamic.chello.pl

Gdy Legia odpadała z Ajaxem, potem wyeliminowało ich Dnipro,w el. do obecnej LM Ajax odpadł z FK Rostov, skoro te kluby mogły ich wyeliminować to Legia też może!

odpowiedz
LegioN - 12.12.2016 / 14:10, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

:) widzę, że moje przypuszczenia się sprawdzają :) to, że trafimy na Ajaks to już się sprawdziło :) teraz rewanż i będzie można mnie magikiem nazwać xDD

odpowiedz
kibic L - 12.12.2016 / 14:09, *..centertel.pl

Jak najszybciej i najmniej oprócz samochodu dojechać do Amsterdamu?

odpowiedz
Do Lee - 12.12.2016 / 14:06, *..internetdsl.tpnet.pl

Kundlem to może ty jesteś, nie przecze, że mówiłem ze Legia nie wygra ani jednego meczu ale to było za Hasiego i tak bybyło ale naszczescie ktoś zauważył że Hasi to kupel Lee :)

odpowiedz
Sebol - 12.12.2016 / 14:06, *..ssp.dialog.net.pl

W ostatniej kolejce ajax przegrał na wyjeździe z Twente 1:0.Gola z karnego strzelił Klich.

odpowiedz
mietek - 12.12.2016 / 13:59, *..emea.ibm.com

Ja stawiałem na Romę. Ale jest fajnie.

NIE PODDAWAJ SIĘ UKOCHANA MA!!!

odpowiedz
mm - 12.12.2016 / 13:58, *..home.aster.pl

Czy Ajax ma przerwe zimową?, kiedy wracają do rozgrywek po przerwie?

odpowiedz
Fan - 12.12.2016 / 13:54, *..242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Decyzja odnośnie zachowania kibiców Ajaxu ma dopiero zapaść 23 lutego 2017 roku a więc w dniu rewanżowego meczu Ajax:Legia. Tak więc będzie otwarty stadion w Amsterdamie. Informacja ze strony Uefa.com w zakładce dotyczącej kar dla klubów

odpowiedz
Luk - 12.12.2016 / 13:49, *..internetdsl.tpnet.pl

dobra... już wiem, jeszcze nie wiadomo jak ukarze ich UEFA za rzucanie rac na płytę w ostatnim meczu LE

odpowiedz
(L)evy - 12.12.2016 / 13:48, *..181.internetia.net.pl

Rywal idealny. Rado teraz masz prawdziwą okazję aby "wrócić i zapomnieć raz na zawsze o tamtych sprawach z chinami i ajaxem".Ajax nie jest już tak mocny jak wtedy.Rostov i opykał to my też sobie proadzimy z naszą maszynką do strzelania goli :)

odpowiedz
Luk - 12.12.2016 / 13:46, *..internetdsl.tpnet.pl

A Ajax przypadkiem nie ma zamknietego stadionu na następny mecz w LE?

odpowiedz
Lee - 12.12.2016 / 13:44, *..centertel.pl

Brawo Legia. I gdzie te kundelki co tak szczekały, że bedzie 0 punktów, 0 bramek strzelonych i 20 straconych?

odpowiedz
Pab(L)o - 12.12.2016 / 13:43, *..50

stadion Ajaxu zamknięty bedzie na mecz z nami. Historia zatoczyła koło. Bardzo szybko.

odpowiedz
Bemowiak - 12.12.2016 / 13:41, *..internetdsl.tpnet.pl

Cieszycie się jakbyśmy wylosowali jakiegoś najgorszego patałacha,a to przecież drużyna lepsza od Legii na papierze. Jakbyśmy zagrali z nimi za tydzień kiedy Nasza Legia jest w gazie to istnieje spore prawdopodobieństwo,że byśmy ten dwumecz wygrali. Ale przystępujemy po długiej przerwie od gry w piłkę, a Ajax będzie porządnie nakręcony. My potrzebujemy kilku meczy,aby złapać rytm,a to będzie nasz bodajże drugi mecz,a Ajax będzie już od miesiąca w gazie. Przegramy z kretesem ten dwumecz i będziemy mogli się skupić wyłącznie na lidze. I będą zapewne tłumaczenia, że Ajax rozegrał więcej już meczy. Przecież już to przerabialiśmy 2 lata temu. Pamiętacie, czy już zapomnieliście ?

odpowiedz
Rkiniu - 12.12.2016 / 13:38, *..dynamic.gprs.plus.pl

Hahaha a nie mowilem. Po meczu z SCP komentowalismy i mowilem ze bedzie Ajax. Szkoda ze nie obstawilem w Fortunie:-) bylbym milionerem :-) Czas sie odegrac panowie. Rado w skladzie:-)

odpowiedz
L - 12.12.2016 / 13:38, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

Ciekawe...no cóz na tym etapie nie będzie słabych druzyn.
Chyba można być dobrej myśli.Ajax wydaje się być słabszą drużyną niż ta z którą przegraliśmy 2 sezony temu.
Najważniejsze żeby za mocno nie osłabić zespołu,szkoda Niko ciekawe jak reszta.Dzidzia chyba zostaje bo we wszystkich wywiadach juz mówi o odpoczynku i przygotowaniu sie do dalszego sezonu w Legii.Ale futbol jest brutalny złoża mu propozycje nie do odrzucenia i pozamiatane.Pozdrawiam

odpowiedz
Tomi - 12.12.2016 / 13:36, *..static.ip.netia.com.pl

Jak zagra Michał Kucharczyk, mamy wygraną w kieszeni.

odpowiedz
gizmo - 12.12.2016 / 13:36, *..dynamic.chello.pl

Oby chinole nie przyjechali na zakupy:)

odpowiedz
do JG - 12.12.2016 / 13:35, *..open.pl

Ale czemu inne kluby z dużej, a Legia z małej? ;)
A losowanie świetne, Rado będzie musiał się podwójnie postarać... :)

odpowiedz
banio - 12.12.2016 / 13:35, *..56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Den Haag się cieszy, znowu nadymią a nas wywalą!

odpowiedz
KKK - 12.12.2016 / 13:33, *..dynamic.chello.pl

Ten Ajax bez formy? Polemizowałbym http://www.pilkanozna.pl/index.php/10612/LIGA-HOLENDERSKA-2016/17/showResultsRank.html

odpowiedz
Sektor Gości Ajaxu - 12.12.2016 / 13:32, *..core.ynet.pl

2500+

odpowiedz
(L)odz - 12.12.2016 / 13:31, *..toya.net.pl

Tak jak chciał Rado,marzenia się spełniają ,wzieliśmy rewanż na Sportingu czas na Ajax.

odpowiedz
Kedar1985 - 12.12.2016 / 13:31, *..dynamic.chello.pl

Już raz z Nimi graliśmy chyba trzy lata temu na tym samym etapie czyli w 1/16 finału Ligi Europy. Wtedy graliśmy przy pustych trybunach. Liczyłem na Tottenham lub Schalke. Ale i takich rywali trzeba przechodzić aby w 1/8 trafić na Manchester United :)

odpowiedz
Teatralny - 12.12.2016 / 13:29, *..dynamic.chello.pl

Trudny przeciwnik ale do zjedzenia.Już na Sportingu się zrewanżowaliśmy to może teraz czas na Ajax.Po LM żaden przeciwnik nie powinien być nam straszny.My otrzaskani już jesteśmy

odpowiedz
JG - 12.12.2016 / 13:28, *..gemini.net.pl

No i dobre losowanie. Z jednej strony Den Hag i legia a z drugiej Ajax i Cracovia!

odpowiedz
holender - 12.12.2016 / 13:27, *..internetdsl.tpnet.pl

No i super ,tak chciałem !!! Amsterdam niech się już trzęsie. Bracia z Hagi razem z Legią. !!!

odpowiedz
Czarny zomp - 12.12.2016 / 13:27, *..adsl.inetia.pl

Jest dobrze! Skoro Sporting dostał, to Ajax też, nie ma mowy inaczej. w następnej rundzie Genk i jesteśmy w 1/4. Wspomnicie moje słowo.

odpowiedz
Wyjazd - 12.12.2016 / 13:26, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ktoś kojarzy liczbę miejsc w sektorze gości?

odpowiedz
krys008 - 12.12.2016 / 13:26, *..82

Dobre! :)

odpowiedz
t - 12.12.2016 / 13:23, *..mac.edu.pl

szkoda że ten mecz nie odbędzie się teraz
Ajax jest w słabszej dyspozycji
....

odpowiedz
kalosz - 12.12.2016 / 13:22, *..centertel.pl

czas na rewanż za poprzednia lige mistrzów... :)
tylko zwyciestwo!!!

odpowiedz
Norbi-(L)egionista - 12.12.2016 / 13:22, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

ZAJEB...CIE!!! Ale szykuje się wyjazd na maxa, extra, i DEN HAAG się dołączy! BAJKA (L)

odpowiedz
Wrzt - 12.12.2016 / 13:21, *..play-internet.pl

Rado ma coś do udowodnienia w tym meczu :) LEGIA !!!

odpowiedz
jacek r. - 12.12.2016 / 13:21, *..zone5.bethere.co.uk

Rado musi teraz zwijac sie ze smiechu :DD
Zycie zatoczylo niezle koleczko....

odpowiedz
EBR - 12.12.2016 / 13:21, *..dynamic.gprs.plus.pl

Legia przejdzie Ajax. Drużyna z Holandii jest silna ale nie aż tak jak to miało miejsce przy ostatniej potyczce. LEGIA TYLKO NIE MOŻE SIĘ OSŁABIĆ W PRZERWIE ZIMOWEJ!!!

odpowiedz
dawid91 - 12.12.2016 / 13:21, *..19

Nie znam sie na Europejskich klubach i pytam poważnie - to dobrze czy źle?

odpowiedz
Kuba - 12.12.2016 / 13:21, *..135

Powiem tak...nie jest źle :) Tym bardziej, że Ajax obecnie jest słabszy niż wtedy co przegralismy z nimi.

odpowiedz
Rychu - 12.12.2016 / 13:20, *..polkomtel.com.pl

Jest szansa na rewanż! No i bracia z Hagi w pobliżu. Sportowo i kibicowsko rewelka :) Good job zastępco łysej pały!

odpowiedz
tutti frutti - 12.12.2016 / 13:19, *..103

Będzie rewanż!!! Rado będzie mógł pokazać, co by z nimi zrobił, gdyby tylko został wpuszczony na murawę:) Do tego Ofoe i reszta asów:)

odpowiedz
Rocco - 12.12.2016 / 13:19, *..238

Dobre losowanie. W miarę blisko w miarę cywilizowany kraj i sportowo też do ogarnięcia

odpowiedz
PAWE (L) - 12.12.2016 / 13:19, *..play-internet.pl

I GOLIMY AJAC rewanż za ostatnią przegraną w lidze Europy.UKOCHANA MA

odpowiedz
Dickson Chotowski - 12.12.2016 / 13:17, *..range109-145.btcentralplus.com

Oj bedzie sie dzialo. Den Haag sie cieszy !!

odpowiedz