fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Magiera: Ajax jest faworytem

Wiśnia i Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Czy to było dobre losowanie, okaże się po dwumeczu. Jeżeli wygramy, to było bardzo dobre. Na tym etapie nie ma już słabych drużyn, są znakomite. Doświadczenie, jakie zdobyliśmy w Lidze Mistrzów, pozwala nam z optymizmem patrzeć na tę rywalizację. Będziemy walczyć. Ajax to znakomita firma i cieszę się, że będziemy mieli okazję spotkać się z takim przeciwnikiem - mówi po losowaniu par 1/16 finału Ligi Europy trener Legii Jacek Magiera.

- Będziemy ich rozpracowywali, obserwowali dopiero Nowym Roku. Teraz odpoczniemy, zresetujemy się i z chłodną i otwartą głową od stycznia zajmiemy się tym dwumeczem. Jestem przekonany, że to losowanie zadowala kibiców i na meczu w Warszawie będzie znów pełny stadion i znakomita atmosfera. Nie miałem faworyta przed tym losowaniem. Dwa dni temu zadzwonił do mnie Maciek Rybus i doszliśmy do wniosku, że dobrze by było, jakbyśmy ze sobą zagrali, ale stało się inaczej. Nie ja wyjmowałem kulki - dodaje.

- Nie oglądałem transmisji losowania. Michał Żewłakow napisał mi, na kogo trafiliśmy. Napisał też, że wypadałoby pokonać Ajax. Wypadałoby - odpisałem.
Nie ma dla mnie znaczenia, czy pierwszy mecz zagramy u siebie, czy na wyjeździe. Nigdy nie należy kalkulować i rozmyślać nad czymś, na co nie ma się wpływu. Faworytem jest Ajax, bo od wielu lat występuje w europejskich pucharach z większymi niż my sukcesami. My jesteśmy na dobrej drodze, żeby sprawiać niespodzianki. Na pewno zrobimy wszystko, żeby się do tego meczu odpowiednio przygotować. Czy zbliżyliśmy się do Ajaxu w kwestii szkolenia młodzieży? Tego nie wiem. Nie da się skopiować Holandii do Polski czy Hiszpanii do Polski. To jest inny klimat, inni ludzie i inne charaktery. Wzorujmy się na Polsce. Legia jest polskim klubem, która będzie ściągała zagranicznych zawodników, będących wzmocnieniami.

- Ajax to dobra drużyna, która preferuje holenderski styl gry. Gra kombinacyjnie, dobrze w ofensywie i skutecznie w obronie. Mecze w 1/16 finału są inne od tych w grupie. Nasza gra musi być wyrachowana, skuteczna, bliska perfekcji. Należy zaprezentować się tak, jak w meczu ze Sportingiem. Do meczu jeszcze wiele czasu, więc nie ma sensu nikomu podnosić ciśnienia. Teraz potrzebny jest nam odpoczynek. O Ajaxie zaczniemy myśleć w styczniu - mówi po losowaniu Jacek Magiera.

- Nasza gra z Ligi Mistrzów cały czas procentuje. Widać to chociażby po spotkaniach w ekstraklasie. Jesteśmy monolitem, gramy dobrze w obronie i w ataku, jesteśmy skoncentrowani. To nie jest jednak jeszcze to, co chcemy osiągnąć. 3 miejsce w tabeli nas nie zadowala. Zamierzamy być cały czas lepsi i tylko dzięki temu możemy stale się rozwijać.

- Nie wiem jakie ruchy poczynimy w oknie transferowym. Na razie wszyscy są do mojej dyspozycji. Mam nadzieję, że na meczu z Górnikiem będę już mógł skorzystać z graczy, którzy nie grali z Piastem. Zobaczymy, czy przed Ajaxem osłabimy się, czy wzmocnimy. 19 grudnia usiądziemy z prezesem i pomyślimy, jak powinna wyglądać kadra na przyszłą rundę. Drużyna powinna się rozwijać, więc wzmocnienia na pewno są potrzebne. Chciałbym jednak, aby trzon drużyny został, ponieważ czujemy się naprawdę silni. Obcokrajowcy czują się w Legii coraz lepiej. Nie można zmienić zbyt dużo, ponieważ mogłoby to mieć negatywne skutki. Jeżeli dany zawodnik dostanie atrakcyjną ofertę, to nie zdziwię się, że będzie chciał z niej skorzystać. Cieszę się, że teraz o Legii mówi się w Europie pozytywnie. Nasi piłkarze są brani pod uwagę pod kątem wzmocnień w drużynach, które grały w Lidze Mistrzów. Nie mam informacji, że Nemanja Nikolić odchodzi z klubu, a to co czytam, odbieram, jakby go już ni było. Z tego co wiem, to jest z nami, więc biorę go pod uwagę przy ustalaniu składu na starcie z Górnikiem Łęczna. Nie rozmawiałem z nim jeszcze, jednak ma prawo powiedzieć, że potrzebuje nowych wyzwań. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak zagramy w lutym z Ajaxem. To będzie na pewno ważny mecz dla "Rado". To dla nas ważny zawodnik. Liczę zarówno na niego, jak i na wszystkich innych zawodników. Te ostatnie przeżycia z Ligi Mistrzów nie są do kupienia, to trzeba przeżyć. To wielki sukces dla piłkarzy i dla całej polskiej piłki. Myślę, że to sprawi, że zawodnicy pomyślą jeszcze dokładniej, czy na pewno nie chcą u nas zostać.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
qwertyui - 15.12.2016 / 10:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Przychodzi żewlakow do sport baru i mówi do Kibiców Legi...
"Wypadałoby się zwolnić, bo już najwyższa pora"
"Wypadałoby" odpowiedzieli kibice spokojnym tonem....

odpowiedz
kkk - 13.12.2016 / 13:03, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ebebenge jest nie do ruszenia. On będzie kiedyś prezesem wielkiej firmy a może i Legii.

odpowiedz
123 - 13.12.2016 / 01:47, *..dynamic.chello.pl

@krzeszczu. Żewłakow powinien polecieć za albańca ok. Bo mówił że bierze odpowiedzialność za zatrudnienie kolegi. A Dominik to za co. Z automatu?

odpowiedz
Ibis - 12.12.2016 / 23:19, *..dynamic.chello.pl

P. M. Żewłakow - to przykład żałosnego trwania przy cudzym żłobie. Obowiązkowe bojkotowanie (aż do skutku) przez kibiców i sympatyków Legii tego indywiduum, to najmniejszy wymiar kary za sfuszerowany warsztat zawodowy; bmw...najtańszego sortu!

odpowiedz
do molnar - 12.12.2016 / 22:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

chyba koleżko raczej w tym Madrycie to ty nie byłeś skoro wypisujesz takie bzdury, a do tego fachowiec z Ciebie żer hoho. Moja córka ma taką wiedzę jak ty choć na meczu była 2 razy

odpowiedz
Do molnar - 12.12.2016 / 22:14, *..60

My już byliśmy w amsterdamie gamoniem to po primo, a po secundo w Madrycie to ty nie byłeś tylko tv oglądałeś jak rozumiem. Pewnie w życiu nie byłeś na wyjeździe a nawet może i na Ł3. Nie pisz nic poza lekcjami

odpowiedz
Gimbi - 12.12.2016 / 21:56, *..dynamic.chello.pl

Do @molnar zluzuj gacie chłopie, dantejskie sceny to bywały w latach 90-tych
Do @Tarcho , @Krzeszczu i @Dickson Chotowski 100% poparcia dla Waszych wypowiedzi, nie znoszę hipokryzji

odpowiedz
Miarka - 12.12.2016 / 21:50, *..dynamic.chello.pl

Wzmocnienie obrony; to powinien być priorytet w zimowym okienku transferowym! Pozostałe pozycje i formacje trener Magiera z pewnością "ogarnie" po mistrzowsku...

odpowiedz
Do molnar - 12.12.2016 / 20:48, *..dynamic.chello.pl

A jakie to dantejskie sceny działy się w Madrycie? Za dużo Internetu... Chyba nigdy naprawdę dantejskich scen nie przezywales.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 12.12.2016 / 20:47, *..range109-145.btcentralplus.com

Jedyny transfer z klubu na ktory wypije szampan to odejscie zewlak6wa.

odpowiedz
Ale jaja - 12.12.2016 / 20:43, *..skranetcan.pl

Przed ajaxem odszedł Miro teraz Niko polityka

odpowiedz
md - 12.12.2016 / 20:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jezeli utrzymaja obecna forme i sie wzmocnia maja duza szanse powalczyc w LE ! LEGIA !!!

odpowiedz
wkz - 12.12.2016 / 19:27, *..98

Żewłak tak w ogóle to wyp....aj

odpowiedz
wkz - 12.12.2016 / 19:20, *..98

Panie Żewłak kiedy te konsekwencje za Hasiego. Nie rób z gęby dupy jak się powiedziało to miej honor (jak wiesz co to jest) tak po prostu po męsku...

odpowiedz
Krzeszczu - 12.12.2016 / 18:33, *..cust.bredband2.com

"Michał Żewłakow napisał mi, na kogo trafiliśmy. Napisał też, że wypadałoby pokonać Ajax. Wypadałoby - odpisałem."

Brawo Panie Jacku! Na chamstwo i arogancje trzeba odpowiadac krotko i stanowczo!

Osobiscie dodalbym "panie zewlak, wypadaloby zeby pan wypadl z klubu. Pronto. I bierz pan z soba ugabunge".

odpowiedz
@rek - 12.12.2016 / 18:26, *..dynamic.chello.pl

Jacuś na luzie i mądrze... Tak więc bez paniki Panie i Panowie... Mam nadzieję, iż tym razem Leśny już nie strzeli sobie w kolano, bo kolejne zwycięstwa i punkty do rankingu są nam potrzebne (vide: kolejne rozstawienie w LM)... Oby tylko Odidja i Rado zostali do lata... W środku Moulin, Kopczyński, Nagy i Odidja... W ataku Prijović, Kulenović i Niezgoda... Boki Michalak, Vako, Aleksandrow, Gui, Radovic, Hamaleinen i Kucharczyk... Podczas zimy trzeba KONIECZNIE wzmocnić obronę i polecimy z tym Ajaksem na maksa... Pozdro (L)

odpowiedz
Tarcho - 12.12.2016 / 18:13, *..centertel.pl

Zewlakowi wypadało by żeby już się zwolnił z Legii

odpowiedz
md - 12.12.2016 / 18:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wzmacniac LEGIE ! LEGIA !!!

odpowiedz
Kaktus - 12.12.2016 / 18:07, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobrze ze pierwszy mecz będzie w Warszawie bo na rewanż UEFA mogła by zamknąć stadion dla kibiców ☺

odpowiedz
molnar - 12.12.2016 / 18:06, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Bez dwoch zdan Ajaks jest faworytem w dwumeczu do awansu. Ajaks bedzie faworytem,raz ze ma wieksze dosw zdobyte w europucharach niz Cwks,po drugie 2lata temu holendrzy wywalili Legie z LE,a po trzecie holenderska liga wyzej notrowana jest w rankingach od polskiej ligi.Generalnie jednak warszawiaki musza naprawde super dobrze zagrac zeby przejsc Ajaks i zagrac jak z Realem na lazienkowskiej i miec tyle szczescia co ze Sportingiem.Pytanie jak przygotowac Legie do gry w polowie lutego,skoro nie gra ekstraklasa,podczas gdy holendrzy beda miec juz kilka kolejek za soba do pierwszego meczu Legii z Ajaksem i pod tym wzgledem Ajaks ma przewage.Atutem Legii glod sukcesu,wlasny stadion z 28 tys kibicow,ale wiecej atutow maja jednak holendrzy.Tez troche obawiam jak zachowaja sie fani na miescie w Amsterdamie,bo wiemy jakie dantejskie sceny dzialy sie w Madrycie.Kluczowe znaczenie beda miec tez posuniercia transferowe w styczniu,kto odejdzie,a kto przyjdzie.Wiadomo ze Nikolicz odejdzie,kto w jego miejsce przyjdzie zasadnicze pytanie i kto jeszcze odejdzie.

odpowiedz
dex - 12.12.2016 / 17:58, *..play-internet.pl

Tu trzeba kupić ze 2 obrońców. I napastnika jak odejdzie Niko. I Kucharczyka gdzieś sprzedać.

odpowiedz
powiślak - 12.12.2016 / 17:49, *..centertel.pl

Na tym etapie Panie Jacku sa moze i znakomite zespoly ale na pewno nie znakomitsze od Sportingu ;)

odpowiedz
A - 12.12.2016 / 17:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

No z tym ze gramy dobrze w obronie to bym nie przesadzał.

odpowiedz