Piłkarze Ajaxu podczas meczu na Łazienkowskiej - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Bosz i Klaassen o wylosowaniu Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Trudno jest porównać obecną Legię do tej, która rywalizowała z Ajaxem dwa lata temu. Owszem, można było oczekiwać rywala bardziej medialnego, jak Borussia Monchengladbach czy Manchester United, ale sportowo byłoby nam wtedy dużo ciężej - mówi Peter Bosz, trener Ajaxu Amsterdam. - W meczu z Legią będę miał szansę ponownie spotkać Walerego Kazaiszwilego, którego prowadziłem w Vitesse. To bardzo dobry zawodnik - dodał.

- Losowanie oceniam dobrze, chociaż za bardzo nie znam drużyny Legii. Oglądałem jedynie fragmenty ich meczów w Lidze Mistrzów. Trudno na razie cokolwiek więcej powiedzieć. Nie jestem nawet w stanie wskazać mocnych i słabych stron naszego przeciwnika. Myślę, że mamy dużą szansę na awans. Legia ostatnio pokonała jednak Sporting Lizbona, więc muszą być wartościową drużyną. Dla mnie to dobrze, że gramy rewanż u siebie. To będzie decydujący mecz i cieszę się, iż rozegramy go przed własną publicznością - powiedział Davy Klaassen, pomocnik, który wystąpił w obydwu spotkaniach przeciwko Legii w 2015 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
A - 13.12.2016 / 21:28, *..centertel.pl

Szkoda ze trafilismy na zasciankowy i cienki Ajax,moglismy trafic duzo lepszy medialnie klub jak Borussia Monchengladbach czy Man United:(

odpowiedz
powiślak - 13.12.2016 / 20:45, *..centertel.pl

Poznają nasze mocne strony jak ich Vadis troche porozbija a Miro nimi pokreci :)

odpowiedz
jnq - 13.12.2016 / 16:11, *..static.ip.hexaoperator.pl

"Trudno jest porównać obecną Legię do tej, która rywalizowała z Ajaxem dwa lata temu. Owszem, można było oczekiwać rywala bardziej medialnego, jak Borussia Monchengladbach czy Manchester United, ale sportowo byłoby nam wtedy dużo ciężej"

Gdzie tutaj widzicie powód do oburzania się???
Przecież to prawda...

Nie znaczy to jednak, że po dwumeczu szybko o nas zapomną... a coś czuję że będą pamiętać na dłużej :)

AVE LEGIA !

odpowiedz
gc - 13.12.2016 / 15:35, *..dynamic.chello.pl

bardzo dobrze że nas niedoceniają tak jak sporting. jak legia nie zostanie w zimie rozprzedana to wymieciemy ten ajax. holendrzy napisali że w legii gra ulubieniec trenera bosza niejaki kazaiszwili. otóż nie gratylko grzeje ławę. jak bosz ma więcej takich ulubieńców to gitara.

odpowiedz
md - 13.12.2016 / 14:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Okazja do rewanzu ! LEGIA !!!

odpowiedz
kidzior - 13.12.2016 / 13:14, *..2

Akurat im mniej wiedzą o Legii tym lepiej dla nas. Ale podczas przerwy zimowej zapewne nadrobią zaległości, tam pracują profesjonaliści a nie jakis albańczyk...

odpowiedz
anti - 13.12.2016 / 12:45, *..dynamic.chello.pl

Rek i dziki miki
Legia moze miala marke ale kilkadziesiat lat temu. 5 lat w futbolu to bardzo duzo, a od naszych ostatnich wystepow w LM minelo 20 lat, nikt o tym nie pamieta. Bramka kolejki? Nie rozsmieszajcie mnie, wieksza sensacją niz gol Ofoe bylo pokonanie Bayernu przez Rostów czy remis Łudogorca z PSG. A ile wiecie o tych zespolach? Nie ma co sie oburzać, ze ludzie z Ajaksu nic nie wiedzą o wiele slabszej od nich Legii skoro my mamy niewielka wiedze o Łudogorcu czy Rostowie-a to zespoly od nas lepsze.

odpowiedz
dejne3 - 13.12.2016 / 12:32, *..ssp.dialog.net.pl

Nadęte drewniane wiatraki , dopiero zobaczą co to jest Legia Warszawa i jej kibice którzy dadzą z sibei wszystko w 1 meczu w Wawie

odpowiedz
Arek - 13.12.2016 / 12:09, *..free.aero2.net.pl

To trzeba ich porządnie pocisnąć, wtedy nas na długo zapamiętają. Z drugiej strony taki Claasen pewnie pamięta co było 2 lata temu, więc co ma gadać? Jak ich wywalimy z pucharów to będą też wiedzieć co gadać w przyszłości.

odpowiedz
Matt - 13.12.2016 / 11:22, *..95

Ooo to mi chodziło. Oni już mentalnie są w 1/8 finału. Mam nadzieję, że nasze chłopaki ambicją wybiją im to z głowy. Niech będą pewni siebie. Dla nas to jest sprawdzian. Czy te rozgrywki to była fajna przygoda, czy naprawdę sukces.

Ktoś też napisał co kibic wie np. o Spracie. Ale kibic to kibic, a piłkarze, trenerzy, działacze są cały czas w piłkarskim świecie i trudno by byli kiepsko zorientowani w swojej pracy i środowisku.

odpowiedz
:-) - 13.12.2016 / 11:13, *..dynamic.gprs.plus.pl

Co narzekacie ja w tej chwili tez praktycznie nie znam ajaxu :-) to juz nie to samo co kiedys

odpowiedz
m - 13.12.2016 / 10:58, *..home.aster.pl

Legia jak Legia, ale Dundalk z tego co wiem też nieźle pokopał a miały być to ogóry i Polacy prześmiewczo na nich patrzyli. Ktoś coś wie o Dundalk, w sensie nie wyniki ale jak grali?

odpowiedz
@dzikimiki - 13.12.2016 / 10:52, *..play-internet.pl

Jakie ADO patafianie ? FC DEN HAAG!Osłabiają mnie wpisy takich oszołomów.

odpowiedz
ddfgdg - 13.12.2016 / 10:44, *..84

do IPSEN - ale o co Ci chodzi? o to, że Holenderska piłka mało wie o lidze z kraju, który na LM czekał 20 lat? co Ty wiesz o lidze Irlandii, skoro już tak idziesz tokiem myślenia wschód - zachód?
Zapewniam Cię, że naszą np. ligę siatkarską na zachodzie szanują i nie ma tutaj nic do tego, w którym miejscu Europy jesteśmy, podobnie jak piłkarska liga w Rosji - niby białe niedźwiedzie a pewnie ci panowie z Ajaxu doskonale wiedza, na kogo mieli ryzyko wpaść z tych rejonów.

odpowiedz
mietek - 13.12.2016 / 10:38, *..emea.ibm.com

Jeżeli im faktycznie zamkną stadion na mecz z nami, to wtedy słowa, że "rewanż przed własną publicznością" będzie kluczowy nabiorą nowego znaczenia :)

odpowiedz
ipsen - 13.12.2016 / 10:13, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Takie gadanie holendrow mnie nie dziwi,wszak nie od dzis wiadomo ze zachodnia europa spoglada z gory na srodkowo-wschodnia czesc europy i tak tez spoglada na Polske,z uczuciem i przekonaniem o swej wyzszosci.

odpowiedz
ja - 13.12.2016 / 09:53, *..dynamic.chello.pl

A skąd oni mogą o nas cokolwiek wiedzieć?
A co ty jeden z drugim wiesz o takiej np. Sparcie Praga? Jakich ma zawodników, jakie są jej mocne i słabe strony? Nic.
A liga czeska jest bodaj 11 w rankingu, a polska 19.
Powiedzieli prawde i tyle, zamiast wymyślać farmazony.

Osobiście uważam, że mamy lepszą drużynę niż w 2015, ale trzeba zimą się dobrze przygotować.
Jeśli byśmy ograli Ajax to możemy zajść w LE naprawde daleko, a mecz ze Sportingiem pokazał, że drużyny z tego poziomu są dla nas do ogrania.


Aha i liczę na -20 stopni - w końcu to 16 lutego, noc, środek zimy.

odpowiedz
@rek do anti - 13.12.2016 / 09:31, *..dynamic.chello.pl

Od kilku lat (L)egia regularnie gra w LE a i nasze tegoroczne występy w LM poszły w świat... Bramka kolejki... Piłkarz kolejki... Więc mogli o nas sporo poczytać przed losowaniem na stronach UEFA i w googlach... Powtarzam: nadęte bufony... Pozdro (L)

odpowiedz
dziki miki - 13.12.2016 / 09:19, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

do anti! bez przesady?co, LEGIA MIALA i ma marke tylko ja teraz odswiezamy ja sie nie napinam kazdego mozna pokonac trzeba WIERZYC w swoje umiejetnosci i miec czasem tez FARTA.

odpowiedz
m4pierwszy - 13.12.2016 / 09:16, *..242.atman.pl

raczej go nie spotkasz gdyż albowiem grzeje u nas ławę :)
jedziemy z nimi !

odpowiedz
anti - 13.12.2016 / 08:53, *..dynamic.chello.pl

Przestancie sie tak spinać. Dla nich Legia to tak medialny rywal jak dla nas Żrinski Mostar (czy jakos tak). Dla Europy zachodniej jestesmy nikim i nie zmieni tego szczesliwy remis z Realem czy wymęczona wygrana ze Sportingiem.

odpowiedz
@rek - 13.12.2016 / 08:32, *..dynamic.chello.pl

Dwa nadęte bufony i ignoranci... Przypomina to dawną butę Celtiku... Za te ich słowa: "oczekiwać rywala bardziej medialnego" oraz "losowanie oceniam dobrze, chociaż za bardzo nie znam drużyny Legii" nasi gracze powinni puknąć ich w dwumeczu tak dotkliwie, aby już na zawsze zapamiętali (L)egię Warszawa... Pozdro (L)

odpowiedz
Dziki MIKI - 13.12.2016 / 08:31, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

co z afrajerery bosz i kllassen sa tak pewni?ze znow nas przejda ICH!! nie doczekanie.nie ogladali nas w LM? smiech na sali przekonaja ze LEGIA TO POTEGA!.Teraz 30tys KIBOLI (L) zmiazdzy w Holandi tylko ADO DEN HAAG ADO DEN HAAG.

odpowiedz