MOS Centrum Cup - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W bardzo ciekawie obsadzonych turniejach roczników 2007 i 2008 MOS Centrum Cup organizowanych przez Varsovię udział wzięły drużyny oparte przede wszystkim na adeptach Legia Soccer Schools, i mimo zróżnicowanych wyników, prezentowały się momentami całkiem nieźle,. W obu kategoriach wiekowych triumfował Drukarz Warszawa. CWKS Legia Bemowo 2007 triumfowała w jesiennej edycji bemowskiej Dziecięcej Ligi Piłkarskiej, w swojej kategorii prowadzą też zawodnicy o rok młodsi.

MOS Centrum Cup (rocznik 2007):

Na turnieju organizowanym przez Varsovią na boiskach Warszawianki nie zabrakło przedstawicieli Legii - jako że drużyna Akademii zakończyła już treningi, udział wzięli zarówno z zawodnicy z Legia Soccer Schools (mający już zresztą na koncie występy ligowe), jak i gracze dopiero próbowani. Kilku z nich pokazało się zresztą z niezłej strony. Pierwsze mecze turnieju to zgrywanie się drużyny, a pierwszym przeciwnikiem była prezentująca chyba najszybszą i najefektowniejszą piłkę na turnieju Varsovia. Niestety poza trafieniem honorowym Alana Gowina nasi gracze nie byli w stanie nawiązać wyrównanego boju. Potem było już lepiej (szczególnie w niedzielę) i choć wyniki może nie powalały, w grze pojawiało się coraz więcej pozytywnych elementów. Mimo dość pechowych remisów z Beniaminkiem i ŁKS Łomża gra naszych zawodników była w tych meczach całkiem niezła - z kolei spotkanie z Ursusem było właściwie jedynym drugiego dnia spotkaniem o stosunkowo jednostronnym przebiegu. Wrażenie robiły także zespoły Drukarza, Korony i Ursusa. Triumfatorem rywalizacji był Drukarz Warszawa, przed AP Reiss i Varsovią. Miejsc poza podium nie podawano, bo i podawanie punktacji nie była podstawowym celem weekendowej rywalizacji.

Legia 07/LSS 1-6 Varsovia (gol: Alan Gowin)
Legia 07/LSS 0-3 Korona Kielce
Legia 07/LSS 0-2 Górnik Zabrze
Legia 07/LSS 2-3 Juventus Bydgoszcz
Legia 07/LSS 3-3 AP Top-54 Biała Podlaska
Legia 07/LSS 1-0 Brylant Bielsk Podlaski
Legia 07/LSS 0-3 Drukarz Warszawa
Legia 07/LSS 1-0 BSP Jagiellonia Białystok
Legia 07/LSS 0-2 AP Reissa
Legia 07/LSS 3-1 Jaguar Gdańsk
Legia 07/LSS 1-1 Beniaminek Krosno
Legia 07/LSS 3-1 Cracovia
Legia 07/LSS 0-0 MŁKS Łomża
Legia 07/LSS 0-5 KS Ursus

Skład Legii: Jan Polewski, Filip Mierzwa, Maciej Skarżycki, Alan Gowin (Legia LSS) oraz gracze z klubów partnerskich i współpracujących (6)

- podium turnieju:
1. Drukarz Warszawa
2. Korona Kielce
3. Varsovia Warszawa

-najlepszy zawodnik: Nikodem Kuzera (Korona Kielce)
-najlepszy bramkarz: (Beniaminek Krosno)
-król strzelców: Mateusz Różański (Varsovia) - 19 goliMOS Centrum Cup (rocznik 2008):

Wśród przeciwników Legia Soccer Schools 2008 znaleźli się: Varsovia, Korona Kielce, Górnik Zabrze, Olympic Wrocław, MUKP Silent Dąbrowa Górnicza, Rozwój Katowice, Drukarz Warszawa, AP Reissa, Jaguar Gdańsk, Beniaminek Krosno, Cracovia, Wisła Płock i KS Ursus. Nasi zawodnicy, wśród których tylko trójka miała - nieliczne - doświadczenia ligowe, całkiem dobrze reprezentowała legijne barwy. Grupa stanowiąca bezpośrednie zaplecze zespołu występującego w lidze orlików prezentowała się naprawdę nieźle (ustępując zaledwie kilku zespołom) i tylko szczęścia brakowało niekiedy do uzyskania lepszych wyników w poszczególnych spotkaniach (choć i tak były one niezłe). Można przypuszczać, że kilku z występujących na Warszawiance zawodników z (L)-ką ujrzymy jeszcze wielokrotnie w akcji przy Łazienkowskiej, w meczach o stawkę.

Legia Soccer Schools 2008: Jan Bartoszek, Jan Mierzejewski, Daniel Foks, Sebastian Lichocki, Karol Banaszek, Adrian Oszmański, Miłosz Morawski, Jakub Kuciński, Piotr Komorowski, Franciszek Gadomski [09].

- podium turnieju:
Klasyfikacja końcowa
1. Drukarz Warszawa 36p. w 14 meczach
2. Korona Kielce 36p.
3. Varsovia Warszawa 32p.
4. KS Ursus Warszawa 31p.
5. Górnik Zabrze 27p.
6. AP Reissa 24p.
7. Juventus Bydgoszcz 22p.
8. Cracovia Kraków 17p.
9. Beniaminek Krosno 16p.
10. Legia Warszawa 15p.
11. Jagiellonia Białystok 13p.
-----

-najlepszy zawodnik: Dominik Leciewski (Olympic Wrocław)
-najlepszy bramkarz: Marek Krzyżanowski (Górnik Zabrze)
-król strzelców: Wojtek Szymczak (AP Reissa)Dziecięca Liga Bemowska

CWKS Legia 07 12-9 GKP Targówek 07
CWKS Legia 07 23-3 Football Academy Wilanów 07

CWKS Legia 08 6-5 SF Warszawa II 07
CWKS Legia 08 11-4 Football Academy Wilanów 08

CWKS Legia 09/11 6-10 UKS Białe Wilki 09

CWKS Legia 09/11 2-6 Ferajna Wilanów
Gole:
Maks Łukowski 2 - Wiktor Galoch i Bruno Losito po 2, Jarek Matuszewski, Bruno Polak 1

CWKS Legia '09(szeroki skład): Maciej Okrasa, Szymon Adamczyk, Kuba Krukowski, Kuba Florczyk, Nikodem Chojecki, Kuba Mierzejewski, Kamil Gągota, Marcel Małecki, Kuba Mazurek, Michał Zabratowicz, Łukasz Zabratowicz, Franek Kuczyński, Szymon Godlewski, Patryk Tomczuk, Nikodem Walo, Kornel Brzeziński, Maks Łukowski


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.