Rzepiński: Wypracowaną przewagę mogliśmy zaprzepaścić własnymi błędami

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Paweł Rzepiński (trener Legii): Zrobiliśmy sobie prezent na święta. W bieżącym sezonie wygraną 3-0 zanotowaliśmy chyba tylko raz – na wyjeździe z Białą Podlaską. Cieszymy się ze zdobycia trzech punktów, gdyż są nam one bardzo potrzebne. Chcemy gonić za czołówką tabeli, w której znajdują się zespoły o bardzo wyrównanym potencjale.
Drużyny zajmujące miejsca od trzeciego do szóstego mają tyle samo zwycięstw i porażek. Różni je jedynie rozłożenie punktów. Jesteśmy zadowoleni z wygranej, dzięki czemu w dobrych nastrojach będziemy mogli świętować bożonarodzeniowy okres.
W pierwszym secie oba zespoły zaprezentowały się niesłychanie walecznie, co odzwierciedlał wynik. Końcówka w wykonaniu naszych rywali była naprawdę dobra. Jedynie własnymi błędami mogliśmy zaprzepaścić to, co wypracowaliśmy sobie w trakcie całego seta. Musieliśmy mocno pracować, aby naprawić to, co zepsuliśmy, ale na szczęście udało nam się wygrać tę część rywalizacji.
Przed nami wprawdzie chwila oddechu od siatkówki, ale nadal będziemy musieli się koncentrować nad poprawieniem wielu aspektów naszej gry. Na święta i 2017 rok życzylibyśmy sobie kolejnych zwycięstw oraz zdrowia dla chłopaków, ponieważ praktycznie każdy z nich zaczyna już mieć różne dolegliwości zdrowotne. Mam nadzieję, że po krótkiej przerwie wszyscy będziemy mogli razem trenować i walczyć o wyższe miejsce w tabeli, nie musząc się martwić o zdrowie.