fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Ultras World: Legia nr 1 na świecie w 2016 roku

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa co roku plasuje się w ścisłej czołówce kibicowskiego zestawienia przygotowywanego przez Ultras World. Po miejscu pierwszym w roku 2013, w kolejnych dwóch latach fani z Łazienkowskiej zajmowali miejsca drugie i trzecie. Za rok 2016 Legia znów uznana została numerem jeden na kibicowskiej scenie na świecie!

Legioniści wyprzedzili "Delije", którzy jak przed rokiem sklasyfikowani zostali na miejscu drugim. Zwycięzcy zeszłorocznej klasyfikacji, kibiców Wydadu Casablanca, nie ma w TOP-10 za mijający rok, głównie ze względu na problemy, jakie trapią marokańską scenę ultras, gdzie wiele meczów rozgrywanych jest bez kibiców przyjezdnych bądź bez publiczności. Jedynym reprezentantem tego kraju jest ekipa z Tangieru, na miejscu czwartym. W czołowej dziesiątce znalazły się także ekipy kolumbijskiego Atletico Nacional, szwedzkie AIK i Hammarby, rosyjski Zenit, francuskie Saint-Etienne, argentyńskie Rosario Central oraz Lech Poznań - na miejscu dziewiątym.

Poniżej pełna klasyfikacja TOP10 za rok 2016 według Ultras World oraz film będący kompilacją wszystkich wymienionych ekip z ostatnich 12 miesięcy.

1. Legia Warszawa
2. Crvena Zvezda Belgrad
3. Atletico Nacional
4. Ittihad Riadi Tanger
5. Zenit St. Petersburg
6. AIK Sztokholm
7. Hammarby
8. Saint-Etienne
9. Lech Poznań
10. Rosario Central


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.