Sparing: Legia Warszawa 0-0 Ulsan Hyundai FC

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo drugi mecz na zgrupowaniu w hiszpańskiej La Mandze. Przeciwnikiem mistrzów Polski był koreański Ulsan Hyundai FC. "Wojskowi" stworzyli sobie kilka okazji do wyjścia na prowadzenie, ale zabrakło zimnej krwi w kluczowych momentach. Kolejny sparing w sobotę. Rywalem będzie Zenit Sankt Petersburg.

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia Woytka

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Legii, której gracze Jacka Magiery nie potrafili jednak udokumentować. Najlepszą szansę miał Waleri Kazaiszwili, który w ostatnich minutach pierwszej odsłony z najbliższej odległości trafił wprost w bramkarza rywali. Wcześniej dwie szanse miał Daniel Chima Chukwu. Nigeryjczykowi brakowało jednak precyzji. Blisko gola był także Guilherme, który huknął z dystansu i futbolówka otarła się o poprzeczkę. Koreańczycy najlepszą okazję do wyjścia mieli w 29. minucie. Wówczas Jakub Czerwiński uratował swoich kolegów, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Na drugą połowę Legia wyszła w zupełnie innym składzie. Już kilka minut po zmianie stron powinno być 1-0 dla mistrzów Polski. Kasper Hamalaianen znakomicie podał do Sebastiana Szymańskiego, który przegrał starcie sam na sam z golkiperem Ulsan. Po godzinie gry szansę miał Michał Kucharczyk. Piłkarz strzelił płasko i obok prawego słupka. Kwadrans przed końcem "Kuchy" przymierzył zza pola karnego i golkiper rywali sparował piłkę na rzut rożny. W 87. minucie do wrzutki z lewego skrzydła doszedł Bartłomiej Urbański, ale główkując trafił prosto w bramkarza.

Fotoreportaż z meczu - 31 zdjęć Woytka

Legia Warszawa 0-0 Ulsan Hyundai FC

Legia: (I połowa) 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 4. Jakub Czerwiński, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hlousek - 9. Waleri Kazaiszwili, 15. Michał Kopczyński, 6. Guilherme, 32. Miroslav Radović, 21. Dominik Nagy - 27. Daniel Chima Chukwu.

(II połowa) 33. Radosław Cierzniak - 28. Łukasz Broź, 44. Mateusz Żyro, 5. Maciej Dąbrowski, 43. Mateusz Hołownia - 77. Michaił Aleksandrow, 3. Tomasz Jodłowiec, 42. Bartłomiej Urbański, 53. Sebastian Szymański, 18. Michał Kucharczyk - 22. Kasper Hämäläinen.

Ulsan: 1. Kim Yong-dae - 25. Jeong Dong-ho (88, 33. Lee Ji-hoon), 15. Jeong Seung-hyun, 22. Kim Chi-gon (81, 6. Jung Jae-yong), 3. Lee Ki-je - 10. Lee Jong-ho (89, 17. Jang Seong-jae), 5. Park Yong-woo (73, 16. Kim Geon-woong), 20. Han Sang-woon, 8. Kim Sung-hwan, 44. Ivan Kovačec (62, 11. Seo Myeong-won) - 50. Habib Habibou (81, 30. Lee Eun-seong).

sędziował: Ola Hobber Nilsen (Norwegia).