Steeven Langil - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Postępowanie dyscyplinarne wobec Langila

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dyrektor ds. PR Legii Warszawa Seweryn Dmowski odniósł się do wypowiedzi Steevena Langila, jakoby w stołecznym klubie miał do czynienia z przejawami rasizmu. Dmowski poinformował, że Legia wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec piłkarza: - Słowa Steevena Langila to kłamstwo, które narusza dobre imię Legii. Wobec zawodnika wszczęto postępowanie dyscyplinarne.
Komunikat Legii Warszawa

W związku z nieprawdziwymi oraz naruszającymi dobre imię Legii Warszawa wypowiedziami Steevena Langila dla belgijskiego dziennika „Het Laatste Nieuws”, władze Klubu wszczęły postępowanie wyjaśniające w sprawie zachowania piłkarza.

Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z wewnętrznymi procedurami obowiązującymi w Legii Warszawa. Decyzję o ewentualnym wystąpieniu na drogę sądową lub wszczęciu postępowania dyscyplinarnego podejmie zarząd. O wyniku postępowania poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Legia Warszawa potępia każdą formę zachowań rasistowskich. Jednocześnie informujemy, że każda próba szkalowania pracowników klubu bezpodstawnymi i niepopartymi żadnymi dowodami zarzutami o zachowania rasistowskie, spowoduje wstąpienie Legii Warszawa na drogę prawną w celu ochrony dobrego imienia klubu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.