Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Maciej Wandzel, Dariusz Mioduski, Bogusław Leśnodorski - fot. Legia Warszawa
Maciej Wandzel, Dariusz Mioduski, Bogusław Leśnodorski - fot. Legia Warszawa
Czwartek, 2 lutego 2017 r. godz. 21:15

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Za kulisami trwa walka o Legię

Woytek, źródło: Polsat Sport,sport.pl,weszlo.com

W Legii trwa walka o władzę. Wkrótce ma wyjaśnić się kto zostanie starym-nowym właścicielem klubu z Łazienkowskiej. Obecni współwłaściciele nie podpisali jeszcze dokumentów w sprawie licytacji "shoot-out". W uproszczeniu licytacja ma polegać na tym, że obie strony złożą oferty za klub w zamkniętych kopertach i wygra ta strona, która wpisze większą kwotę. Według informacji sport.pl planowana na koniec lutego licytacja może się nie odbyć, ponieważ strony nie mogą dojść do porozumienia.

Negocjacje między współwłaścicielami prowadzą przedstawiciele Polskiej Rady Biznesu (m.in. wiceprezesi zarządu Wojciech Kostrzewa i Marian Owerko).

W wielu mediach coraz częściej pojawiają się artykuły poświęcone aktualnej sytuacji. Po kilku miesiącach względnej ciszy, obie strony na różne sposoby przedstawiają szerszemu gronu swoje argumenty. Dariusz Mioduski, większościowy właściciel Legii (60% udziałów), powiedział, że obecnie są dwie sporne kwestie: - Po pierwsze nie zgadzam się i nigdy na to nie pozwolę, by moi wspólnicy wykupili mnie za pieniądze tego klubu. Nie po to budowałem wartość Legii, by teraz pozwolić ją finansowo niszczyć. Oczywiście, ta zasada dotyczy także mnie. Druga sporna kwestia to odpowiedzialność obecnego zarządu. Nie zgadzam się, aby w momencie wygrania przeze mnie licytacji, został on zwolniony z odpowiedzialności za wszystkie dotychczasowe działania. W każdej normalnej spółce taka odpowiedzialność za działanie na szkodę spółki obowiązuje. Nie wiem, czego się obawiają i dlaczego zerwali negocjacje, skoro według nich Legia jest tak dobrze zarządzana - powiedział Dariusz Mioduski na łamach sport.pl.

- Jestem bardzo zdziwiony, bo w najbliższych dniach zostały zaplanowane dwa spotkania Komisji Mediacyjnej. Nic nie wiem o żadnym zerwaniu negocjacji. Zarówno struktura transakcji, jak i kwestia odpowiedzialności miały być dyskutowane na tych spotkaniach. Nie rozumiem czemu mają służyć takie medialne wrzutki, które szkodzą Legii i tylko utrudniają zakończenie negocjacji - mówi z kolei Bogusław Leśnodorski.

- Nie nastąpiło żadne zerwanie rozmów. Po to jest Zespół Mediacyjny, aby pomóc nam się dogadać, kiedy nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. A więc powtarzam, że nikt nie zerwał żadnych negocjacji. Powiedziałbym nawet, że choć są pewne różnice, to rozmowy są zaawansowane. O szczegółach negocjacji nie będę mówił. Jestem więcej, niż zdziwiony zaszokowany, że Mioduski upublicznił to pod swoim imieniem i nazwiskiem - mówi z kolei Maciej Wandzel dla polsatsport.pl.

Mioduski zapowiedział, że jeżeli 2 marca nie odbędzie się licytacja, to zabierze współwłaścicielom tę możliwość.

Z kolei mediator Wojciech Kostrzewa potwierdził na łamach PolsatSport.pl, że negocjacje nie zostały zerwane i najbliższe spotkanie jest zaplanowane na 7 lutego.

Interesujące teksty z danymi liczbowymi opublikował portal weszlo.com. Dowiadujemy się z nich, że obecni właściciele za przejęcie klubu zapłacili ITI 60 mln złotych. Z tego ponad 50 mln złotych zostało rozłożone na raty i przez ostatnie kilka lat spłacane były one ze środków bieżących klubu. Pozostałą kwotę zapłacili wówczas trzej współwłaściciele: 4,8 mln złotych Mioduski, a 3,2 mln Leśnodorski i Wandzel.
Teraz Dariusz Mioduski stanowczo zapowiada, że nie zgadza się na wykup z pieniędzy Legii, ale wielu obserwatorów zadaje pytanie: z czego spłacany był dług wobec ITI, jeżeli nie z pieniędzy Legii.

Obecne szacunki wskazują na to, że przegrany licytacji i zarobi wielkie pieniądze - około 10-krotność włożonej kwoty. Osiągnięcia finansowe pod rządami obecnego prezesa Legii wyglądają bardzo solidnie. W sezonie 2012/2013 budżet klubu wynosił 82,5 mln złotych, a w sezonie 2016/17 aż 284 mln złotych. Ogólnie wzrost wartości przychodów między rokiem 2013 a 2016 wygląda następująco:
Sprzedaż biletów i karnetów: +56 procent
Pakiety firmowe: +29 procent
Merchandising: +84 procent
Sponsoring i reklama: +38 procent
Całe podsumowanie znajdziecie tutaj.Komentarze: (95)

A, 02.02.2017 21:21:58 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Obie strony gołodoooopce. Jak kibice się odwrócą i przestaną finansować spłacanie jednych, a później drugich, to cały misterny plan legnie w gruzach.

hen ryk, 02.02.2017 21:23:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jak finansują zakup od ITT i rozliczenia między sobą środkami z transferów i pucharów to gdzie środki na transfery. Nie potrzebny był Wandzel bo przyszedł i zaczęły się męty

eth, 02.02.2017 21:24:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szkoda że tak się kończy ich współpraca. We trójkę mogliby z Legii zrobić wielką firmę. Choć i tak od kiedy przejęli klub od ITI, z roku na rok było coraz lepiej, i Legia sprzed kilku lat nie może być porównywana z tą z dziś. Co by nie było, wydaje mi się, że Mioduski albo Leśny poradzą sobie w pojedynkę w prowadzeniu Legii. Najważniejsze aby nie sprzedali klubu jakimś Chińczykom czy innym Red Bullom...

Hoh, 02.02.2017 21:28:54 - *.dynamic.chello.pl

To dzięki Leśnemu Legia jest tu gdzie jest. To on odkąd przejął prezesurę (jeszcze za iti) wyciągnął klub na tak wysoki finansowy pułap.

Tommy*, 02.02.2017 21:29:28 - *.dynamic.chello.pl

100% poparcia dla Leśnego!!

Jacek111, 02.02.2017 21:29:44 - *.dynamic.mm.pl

Czyli ze co? Mamy kupowac bilety i koszulki zeby budzet szedl do kieszeni jednego z wlascicieli a nie na rozwoj klubu? Protest!

sok, 02.02.2017 21:29:51 - *.dynamic.chello.pl

Kibice są dużą wartością dla (L), ale raczej nie finansową. Z samych biletów i gadżetów nie zapłacimy pensji takim grajkom jak Vadis...
Akurat Leśny przez ostatnie lata bardzo dużo zadziałał dla klubu, od lat nie mieliśmy takiego prezes - przypomnijcie sobie Miklasa, czy Żygo...

Cult ⚽️Legia, 02.02.2017 21:31:46 - *.128

Oddajcie Legie Kibicom✨

CZEKAJĄCY , 02.02.2017 21:36:15 - *.internetia.net.pl

OBY ZA KULISAMI TRWAŁY JESZCZE PRACE NA TRANSFERY NAPRAWDĘ RZUCAJĄCE NA KOLANA - KTÓRE DOJDĄ DO SKUTKU A NIE BĘDĄ KOLEJNYMI - NIE DLA LEGII I TU MOŻNA WPISAĆ KAŻDE NAZWISKO . W KOŃCU PREZES MÓWIŁ , ŻE W LUTYM TAKIE TRANSFERY BĘDĄ BO LEGIA JESST NA TAKIM ETAPIE , ŻE MOŻE TAKIE ZROBIĆ I ZROBI - NIE BYM NIE WIERZYŁ - ALE JAK GDZIEŚ KTOŚ MÓWIŁ - PO EFAKTACH PO CZYNACH A NIE SŁOWACH A MAGIERA TEŻ DOSŁOWNIE POWIEDZIAŁ - ŻE TYLKO GŁOŚNE TRANSFERY POSUNĄ LEGIĘ SPORTOWO DO PRZODU NO TO ZAPOWIADANY LUTY SIĘ ZACZĄŁ - WIĘC - CZEKAMY :)

Czarny 222 , 02.02.2017 21:39:39 - *.6

Droga redakcjo , a nie jest tak, że w kopercie będzie kwota jaką strona chce uzyskać za swoje udziały? Jeżeli rywal nie zechce ich kupić to oferent daje drugiemu tyle ile oczekiwał za swoje. Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że nie macie racji.

..., 02.02.2017 21:40:36 - *.dynamic.chello.pl

miodek to niech spada i se kupi jakąś stadninę koni ( w skrócie : ajtiaj spierda... !!!!

Petrone (L)a, 02.02.2017 21:43:49 - *.centertel.pl

I tak kończą się triady...

Miodek, 02.02.2017 21:50:55 - *.dynamic.chello.pl

Mioduski dba tylko o PR dziś to wiele ale to leśny stoi za szerokim rozwojem klubu jak np odbudowa wielosekcyjnosci

kameleon, 02.02.2017 21:56:04 - *.play-internet.pl

mogli być jak 3 królowie, którzy obdarowują LEGIE, a wygląda na to, że będą jak 3 setników, którzy rwą między sobą koszulki

RafaL, 02.02.2017 21:56:34 - *.222

Na temat pana Wendzla nie wypowiadam sie, bo do dzis dnia nie rozumie dlaczego i jakim prawem on wogule jest w Legii...

Mioduski jest dobrze wyksztalcony, zna sie na biznesie, i ma kase. Samo to ze zabardzo nie angarzowal sie w sprawy sportowe klubu i po cichu z boku sie wszystkiego uczyl, swiadczy bardzo o nim. Lubie go i widac ze chce dobrze dla klubu.

Lesnodorski jest czlowiekiem "action". Co mowi to robi, wiem ze czesto jest w mediach ale tez mi to nie przeszkadza. Takze mysle ze dba o dobro tego klubu.

Obaj panowie popelnili wielki blad wylewajac wszystkie brudy w mediach i wzajemnie oblewajac sie blotem. Bardzo to przykre bo razem stworzyli naprawde dobry duet, ktory w krotkim czasie osiagnal bardzo ale to bardzo wiele. Nie uchronili sie od bledow ale Mistrzostwa Polski, Puchary Polski i UEFA oraz awans do Ligi Mistrzow, same za siebie mowia. Juz nie wspominajac o wile bardzo dobrych i jak dotad nie osiaglanych w Ekstraklasie trasferach.

Mam nadzieje ze jezeli zgoda jest nie osiagalna to jeden z nich powinien sam odjesc (oczywiscie odpowidnio wynagrodzony finansowo ) dla dobra naszej Legii. A jestem pewien ze obydwoje maja Legie i jej dobro w sercu...

Blink, 02.02.2017 22:02:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

i pomyslec ze wiele tego zlego po raz kolejny przez kibicow... rozumiem cos za cos ale tyle bylo glupich akcji typu Lokeren czy LM z Borusia u nas ze naprawde nie wiem czy jest drugi taki klub ktory traci tak wiele przez bezmysle dzialania kilkunastu czy max 50 osob...Bo watpie by wiecej podejmowalo decyzje reszta sie podporzadkuje jak to w swiecie bywa...
Ps. jesli Moj opis sie nie pojawi tzn ze choc 1 % prawdy w tym co pisze jest nawet wg. fanatykow ale przeciez oni raz na jakis czas patrza trzezwo na swiat... prawda ?

Czaro, 02.02.2017 22:04:18 - *.dynamic.chello.pl

Echhh oby to się nie potoczylo jak w latach 95-96 po awansie do LM kasa rozwalona itp. W Polsce jak jest za dobrze to zaraz jest jakiś problem.

waluś, 02.02.2017 22:04:37 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

niech ten Mioduski wy,,,la !!!! nie zna się ani na piłce ani na prowadzeniu kluby. Ślizgał się na plecach Leśnego a teraz biznesmen je..ny nagle wszystko wie lepiej. Nawet kur... Czerczesowa nie chciał ! ze swoimi wyborami i kolesiami od biznesu tyle samo by zrobił co iTi

Warsaw, 02.02.2017 22:06:04 - *.centertel.pl

Przecież Mioduski to następca ITI. Człowiek ze śmietanki towarzyskiej od Kulczyków, Wejchertów i Walterów. Legię traktuje jako czysty biznes. Leśny wkłada w to mnóstwo zaangażowania i wydaje mi się, że i kawał serducha. Poza tym wyniki jakie wykręca mówią same za siebie. Do tego dochodzi jego stosunek do spraw kibicowskich. Swój chłop, któremu zależy na rozwoju tego klubu!

zz, 02.02.2017 22:10:35 - *.dynamic.chello.pl

Ja wiem, że kibice są urobieni, żeby ślepo popierać Leśnodorskiego, w czym pomaga usłużyny - nie nazwę go dziennikarzem. Stanowski, ale ludzie, zastanówcie się. Naprawdę chcecie, żeby Wandzel z Leśnym wyjęli z Legii pieniądze po to, żeby spłacić Mioduskiego? Wszystkie osiągnięcia z ostatnich lat pójdą precz, plus pewnie klub się zadłuży... Jak chcą go wykupić, to niech przyprowadzą inwestora, który to zrobi. To właśnie chce zrobić Mioduski.
No, ale na rozsądne myślenie jest już za późno. Większość ma klapki na oczach.

nigdy nie zginie (L), 02.02.2017 22:19:46 - *.centertel.pl

powinniśmy szybko i jasno przekazać zainteresowanym i mediom, że trybuny są z Leśnym. Kropka!

Arek, 02.02.2017 22:19:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak Mioduski wygra czasy iti jak poszły tak mogą wrócić. Ja tam jestem za Leśnodorskim, ale dla Legii chyba najlepiej by było jakby się jednak dogadali. Tylko że to jest nie możliwe.

ja, 02.02.2017 22:21:15 - *.dynamic.chello.pl

Tu Mioduski ma rację - nie powinno być tak, że ktoś niby kupuje klub, a kupuje go za pieniądze klubu czyli za nasze pieniądze, które wpłacamy za bilety.

Natomiast co do tekstu to początkowo Wandzla nie było tylko Mioduski i Leśny.
Według KRS kapitał zakładowy Legia Holding sp. z o.o. to 8mln zł z czego Leśny 1,6 mln zł i Mioduski 6,4 mln zł.

Krzeszczu, 02.02.2017 22:27:02 - *.cust.bredband2.com

to ktory z nich jest odpowiedzialny za Band of Brothers Zewlakows i Ugabunga??
Odpowiedzi na kartkach pocztowych.
(bo pytanie w pelni retoryczne)

Janek, 02.02.2017 22:28:57 - *.52

Mam dziwne przeczucie, ze Mioduski do przejecia Legii zaangazuje kapital ze wschodu. Tu juz nie chodzi o to aby Legia wyszla na tym dobrze, tylko o to aby dopiec pozostalym wspolwascicielom. Wtedy zacznie sie kolejna wojna na lini wlasciciele - kibice, a tego nam najmniej teraz potrzeba...

znaffca, 02.02.2017 22:30:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

My kibice widzimy to co na zewnątrz, nie wiemy jak wygląda zarządzanie klubem od środka. We trzech dobrze sobie radzili odbudowali Legię po rządach ITI i na pewno każdy nich miał w to swój wkład(nie tylko finansowy). Mioduski to biznesmen - ale klub traktowany jak biznes jest doglądany by nie przynosił strat. Leśnodorski jest prezesem, jest też bardziej żywiołowy(i widoczny) jednak nie działał sam. Wandzel też miał swój wkład w rozwój klubu - nie sądzę żeby koledzy go trzymali tylko z sympatii.
Także ciężko określić jaka forma rozłamu lepsza czy gorsza. Bez względu na wynik licytacji Legia coś straci.

(L)egion, 02.02.2017 22:32:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wydaje mi się, ze najlepszą z opcji jest... dogadanie sie danej trojcy... Panowie wezcie kratke wodki, siadzcie przy stole... wylejcie zale... i dalej rzadzcie... bo inaczej wszystko w leb wezmie....

Wolfik, 02.02.2017 22:34:00 - *.dynamic.mm.pl

Chciałbym dożyć chwili, kiedy właścicielem/prezesem naszej Legii został ktoś pokroju Bertusa Servaasa, twórcy potęgi Vive Kielce.

Spółki partnerskie w Polsce zazwyczaj kończą się przy pierwszych dużych finansowych sukcesach.

Avatar, 02.02.2017 22:38:43 - *.dynamic.mm.pl

Goldberg z Goldbegiem sie nigny nie porozumie*

ja, 02.02.2017 22:40:47 - *.dynamic.chello.pl

A co do całego tekstu weszło to trzeba pamiętać o tym, że Ostrowska jako kierownik drużyny to był wymysł Leśnego.
I tu nie tylko chodzi o to, że dopuściła do tego by zagrał zawodnik nieuprawniony (chociaż to samo w sobie jest karygodne), ale właśnie o to, że Bereś stał się zawodnikiem nieuprawnionym. Bereś miał pauzować 3 mecze i 3 mecze pauzował, natomiast jakieś papiery były źle wypełnione i na papierze pauzował tylko 1.

Lucjan Brychczy ostrzegał przed kobietą w szatni to go nie słuchano.
A ona w dodatku nie miała zielonego pojęcia o piłce.

A pamiętajmy, że w klubie pracowała Pani (która na imię miała chyba Ela) znająca wszystkie przepisy uefy od A do Z. Odeszła z klubu (chyba na własną prośbę, bo taka była wtedy atmosfera, a i tak liczyła się ze zwolnieneim) w momencie gdy przyszedł Leśny i robił czystki.


Tego co się stało z Celtikiem Leśnemu nigdy nie zapomnę, ale fakty są takie, że klub idzie do przodu i Leśny działa ogólnie na duży +.
Tylko te ciągłe podnoszenie cen biletów jest chore i tak dalej być nie może.

Leśny King, 02.02.2017 22:44:03 - *.dynamic.chello.pl

Leśny kibice są z tobą,jak wygra Miodulski w rok czasu będzie jak za Iti JESZCZE JEDEN

Cult⚽️Legia, 02.02.2017 23:07:18 - *.128

Before everything it's Chsmpions now Wendzel koñ trojański niszczy Legie,only Miodek I Leśny

Wąski, 02.02.2017 23:07:56 - *.dynamic.chello.pl

A ja porównam to do duetu Vuko-Magiera. Obaj się świetnie uzupełniają, jeden ma cechy których brakuje drugiemu. I na odwrót. Jakie są tego efekty sami widzimy. Podobnie jest z duetem Miodek-Leśny. Tutaj także połączenie tych dwóch charakterów, wiedzy i działań prowadziło klub do ciągłego rozwoju.

Zbyhoo, 02.02.2017 23:32:50 - *.wincor-nixdorf.com

Jeśli w sporze wygra Leśny to najprawdopodobniej wszystko będzie po staremu.
Jak wygra Miodek to przyszłość będzie wielką niewiadomą.

Do czarny, 02.02.2017 23:41:36 - *.dynamic.chello.pl

Za zwyczaj w takich licytacjach daje się kwotę za akcje. Każdy z panów ma określona ilość akcji. Mnożymy to przez ofertę z koperty i albo się zgadza albo nie. Wiec Miodulski jest chyba w lepszej sytuacji.

kyo1916, 02.02.2017 23:47:41 - *.dynamic.chello.pl

Niestety Mioduski to dupek, który aby wygrać spowolni rozwój klubu na lata jak nie kolejną dekadę. Wytyka błędy Leśnemu, tylko co on zrobił dla Legii w tym czasie prócz lansowania się po europejskich salonach gdzie nic nie potrafił zdziałać?
Jestem święcie przekonany, że jeśli Mioduski zostanie właścicielem to zacznie się zjazd po równi pochyłej i wrócimy do poziomu Lecha. Mioduski widzi tylko jeden sposób zarządzania klubem, który niby ma być kryształowo czysty a tak się w dzisiejszych czasach nie da nic osiągnąć. Czasem trzeba coś "załatwić" i obecni ludzie stojący za sukcesami doskonale zdają sobie z tego sprawę. Czeka nas powrót do czasów ITI. Brak kibiców, którym Mioduski oczywiście wyda wojnę, której nie ma prawa wygrać a pion sportowy będą stanowili ludzie marzyciele jak Trzeciak. Znowu będzie spęd i wciskanie wszystkim w około, że jedzenie łyżeczką to jedyna droga. jak pokazuje jednak Leśny, wcale nie.

Lucas35, 03.02.2017 00:01:39 - *.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Czarny 222
Jesteś w błędzie - w kopercie ma być kwota jaką jedna ze stron oferuje za akcje drugiej strony..innymi słowy - Leśnodorski z Wandzlem oferują pieniądze za jakie chcą wykupić akcje Mioduskiego i na odwrót..wygrywa ten kto da więcej..

Gumis1984, 03.02.2017 00:12:03 - *.dynamic.chello.pl

Problemy zaczęły się jak doszedł Wedzel. To raz. Dwa, że to ITI zrobiło z Bogusia prezesa. Gdzie Darka nie bylo. Trzy to gość który studiował w USA i grał w kosza z Obama nie wkładał by kasy w klub jak by nie miał wizji i miłości do tego co robi. Cztery dla Nas najlepiej by było by wrócił duet Boguś Darek bez pyry

mlody, 03.02.2017 00:13:31 - *.204

Widzę to tak inteligencja popiera Pana Miodulskiego a kibice pajacyki Leśniodorskiego. Bo przecież Leśny to kibic to musi być lepszy..

Jerz z Potoku, 03.02.2017 00:13:46 - *.dynamic.chello.pl

Skrupulatnie zapoznałem się z "podsumowaniem" zaprezentowanym przez WESZŁO. I cóż stwierdzam:
1. jest to królewskie podsumowanie czteroletniej prezesury pana Bogusława Leśnodorskiego. Przytoczone w nim: fakty, liczby, procenty, statystyki, itp. - mogą skutecznie przemawiać do wyobraźni. A ich największą siłą jest to, że polegają na prawdzie;
2. jednak w tak bajecznie nakreślonym kontekście legijnych sukcesów nie sposób obiektywnie stwierdzić, która ze stron tzw. konfliktu właścicielskiego jest głównym atutem tego klubu. Jedyne co mogę osobiście stwierdzić, to przekonanie żywione zapewne przez zdecydowaną większość kibiców, iż kołem zamachowym dalszego rozwoju Legii są uzyskiwane przez nią wyniki sportowe;
3. oczywiście mnie, jako zwykłego kibica, mocno trapi "zakulisowa walka o Legię", ale jeżeli tym trzem panom nadal jest zdecydowanie nie po drodze, to niech na stadion przy Ł3 najskuteczniej i najszybciej - w roli zwycięzcy - przybieży...sprawca jej dotychczasowych osiągnięć!

(L)eśny, 03.02.2017 00:32:58 - *.centertel.pl

j.w.

Kibic, 03.02.2017 00:41:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to mamy jasność ,chodzi o kasę .Wkład własny tych panów w kupno Legi to maleńki procent spłaty ITI . Długi spłacono z zysków ( to na to poszła kasa z awansu do LM) .Teraz wartość klubu wzrosła i bez względu na to która strona wygra będzie spłacać przegranych znowu z pieniędzy z zysku .Ładny pasztet .Ładnie się kolesie obłowili . Kiedy w tej naszej Legii nastąpi normalność!!!!!!!!!!!!!!oj czkają chude lata .

polsilver żyleta, 03.02.2017 01:25:10 - *.centertel.pl

Sądzę że trybuny są za LEGIĄ nie za prezesami.Wskażcie prezesa który jest w LEGII 20,30,40,50 lat .Nie ma takiego,natomiast są tylko byli zawodnicy i kibice Za prezesami są Ci którym prezesi dają zarobić a raczej pozwolą zarobić. Obecna trójca co najwyżej niech mierzy się z poprzednimi preziami/investorami w mierzeniu swoich zysków bo jak dla mnie to uj z nimi,dziś są za miesiąc się zmienią ,wyciągną co swoje i pójdą dalej a MY kibice zostaniemy czy na trybunach czy w domu czy gdzie indziej zawsze jesteśmy za Legią . Jaki Leśny king jak mioduski dał mu kaske i nadzorował.

Real, 03.02.2017 01:38:19 - *.109

"gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść"

do ja, 03.02.2017 03:58:28 - *.centertel.pl

Tą panią chyba Leśny zwolnił.

Do RafaL, 03.02.2017 04:27:21 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

1. Mioduski nie ma kasy
2. Wszystkie twoje analizy są z d...py
3. Naucz się pisać poprawnie w języku polskim tłumoku

lkj , 03.02.2017 05:29:08 - *.tmd.ac.jp

Mioduski powiedzial ze nie chce zeby fundusze Legii byly uzyte na splate jednej ze stron - niektorzy moga mowic ze tym szachuje Lesnego ale jak dla mnie to dobrze swiadczy.

Kto z was chce zeby kasa za LM poszla na wykup akcji? Niech najpierw wybuduja baze, boiska, kupia 2-3 zawodnikow a dopiero potem niech bedzie wycena Legii.

Jurii, 03.02.2017 06:17:26 - *.adsl.inetia.pl

Brać inwestora z kapustą.

Mario, 03.02.2017 06:22:39 - *.130

He, he, he, kupili klub, a klub to zapłacił. Jakoś mało osób zwraca uwagę na ten fakt.

krys008, 03.02.2017 06:46:49 - *.serv-net.pl

Szkoda, że to się tak kończy. Spór tych trzech panów nie wróży nic dobrego dla klubu. Trudno płynąć w dobrym kierunku gdy każdy wiosłuje w swoją stronę.

olo, 03.02.2017 07:02:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Na tym portalu jest założony temat z ankietą kto powinien zostać w klubie. W wielu tematach na forum Leśny przedstawiany jest jako jedyna osoba, która może zostać w Legii. chciałbym tylko zwrócić uwagę, że w ankiecie brało udział ok 400 osób a na forum wypowiada się w tym temacie niewiele więcej. Z danych szacunkowych Legię odwiedza w sezonie ok 200 tys. kibiców ( niektórzy są tylko na kilku meczach ). Czy myślicie, że więcej niż 4 -5 tys jest za Leśnym. Czy ktoś próbował analizować ilu zwolenników ma która opcja ? Nie próbuję nawet zabierać zdania w temacie, bo mamy zbyt mało wiadomości na tematy zakulisowe Legii, większość osób określa swoje stanowisko na podstawie doraźnych korzyści jakie uzyskują kibice i swojej sympatii do jednej ze stron konfliktu. Ja uważam, że każdy podział będzie bardzo niekorzystny dla Legii i nas kibiców. Nie boję się hejtu, bo nie mam 20 lat i nie szukam akceptacji środowiska, jestem kibicem Legii na dobre i na złe, ale potrafię odróżnić też dobro i zło wśród nas kibiców.

(L)istek, 03.02.2017 07:24:47 - *.kampinostelco.pl

Leśny 100% poparcia.

Ding, 03.02.2017 07:57:59 - *.play-internet.pl

D.Mioduski, nie daj się! Cała Legia zawsze z Tobą!!!

WWL, 03.02.2017 08:21:16 - *.play-internet.pl

Jak wykupili klub z ITI za pieniądze zarobione przez klub to Mioduskiemu nie przeszkadzało.

Tak jak większość uważam że Mioduski traktuje nasz klub jak zwykły ale dobrze dochodowy interes.

TYLKO Leśny!

Polak, 03.02.2017 08:27:06 - *.1

Lesny jest calkiem medialny, nie przecze, ale na pewno Mioduski mial swoj spory wklad- jednak solidne zaplecze biznesowe, marketing na poziomie europejskim i wiele innych standardow. Szkoda, ze sie nie potrafia dogadac, kto by nie wygral to czegos "na zapleczu" klubu zabraknie:(

Sebo(L), 03.02.2017 08:35:04 - *.play-internet.pl

Leśnodorski wydaje się być pasjonatą futbolu i przede wszystkim kibicem Legii,który myśli podobnie jak większość sympatyków "Wojskowych" zasiadających na trybunach. Popełnia przy tym błędy,ale widać że facetowi zależy żeby stworzyć coś co przyniesie radość wszystkim. Dlatego dla niego priorytetem będzie budowa pierwszego zespołu na wysokim poziomie. Za tym idą transfery już z na prawdę jak na polskie warunki górnej półki. Mioduski z kolei to wyrachowany biznesmen,który chce zarobić i się dorobić. Wymyślił sobie Akadrmię,z której chce czerpać zyski sprzrdając co lepszych piłkarzy. Jego pierwszy zespół aż tak nie "jara". Jeśli chodzi o mnie wybieram opcję pozostania w klubie "króla twittera" ;)

łysy, 03.02.2017 08:37:10 - *.adsl.inetia.pl

Ja popieram Prezia, Mioduski zajmij się czymś innym !!!

piterek polska, 03.02.2017 08:48:24 - *.ssp.dialog.net.pl

Nie cieszy mnie ani wygrania Leśnego ani wygranie Mioduskiego. Najlepiej było jak byli obaj i się dogadywali. Pójście na 100% w stronę krawaciarzy czy fanatyków z żylety nie może być dobre, nie lubię skrajności a równowagę. Przede wszystkim trzeba wywalić tego konia trojańskiego z Lecha, niejakiego Wandzla. On zaczął jątrzyć i przez niego mamy to co mamy.

Jak Leśny wygra licytację to pewnie u dużej części kibiców pojawi się uśmiech na twarzy. Niestety spora ich część zapomina o Wandzlu. Nie jest powiedziane, że za jakiś czas nie wysiuda z klubu i Bogusia. Poczytajcie sobie o jego osiągnięciach w internecie pod hasłami "wrogie przejęcie".

@Mario, 03.02.2017 09:18:19 - *.191

Ja od samego początku pisałem i mówiłem głośno, że ci goście są syndykiem masy po odejściu iti i mają wydrenować z Legii kasę na spłatę poprzednich właścicieli...przepraszam - pożyczkodawców naszego klubu. Wzięli klub zwyczajnie w leasing. Zapłacili wspólnie jakiś tam procent wartości klubu, a resztę wydrenowali w ratach i nosili w zębach na Wiertniczą kosztem rozwoju sportowego...

NIKT , 03.02.2017 09:28:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Cenie prezesa za to co zrobił dla naszej Legii i to w dużej mierze dzięki niemu jesteśmy dzisiaj tu gdzie jesteśmy . Jak z tego wynika właściciele wykupili klub za około 60 milionów ale ponad 50 milionów spłaty to kasa z zysku klubu która teoretycznie mógłby być wydana na np.wzmocnienia . Teraz Leśniodorski chcąc wykupić drugą stronę musi wydać około 50 milionów . Skąd kasa ? ono znów z zysków ,a to znaczy następne lata spłata Mioduskiego i temu będzie podporządkowane wszystko .Wkładając około 3 milionów można mieć klub warty około 100milionów .Zobaczycie prezes jakby spłacił Mioduskiego opyli Naszą Legie i będzie żył do końca życia z jajami do góry . TO JEST INTERES . KASA MISIU KASA i taka jest prawda .

grzesiek, 03.02.2017 10:06:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl

szkoda że nasi właściciele się pokłócili ale to było normalne skoro było ich aż 3, nawet jak zostaną dwaj to też się w końcu pokłócą. Włądzę może sprawować tylko jedna osoba.

e(L)o, 03.02.2017 10:16:25 - *.sieradz.vectranet.pl

Leśny WON !!!
Dzyndzel WON !!!

Marek Praga, 03.02.2017 10:17:16 - *.dynamic.chello.pl

Mioduski jak chcesz spokoju to won!

LegiaWsercu, 03.02.2017 10:22:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Leśny to człowiek action, człowiek czynu. Mioduski sprawia wrażenie najlepiej przygotowanego ucznia, z pierwszej ławki, który zawsze wie co i kiedy powiedzieć ale też takiego który ciężkiej pracy się nie dotknie, bo nie po to tyle się uczył żeby teraz ciężko pracować. Brakuje mu doświadczenia w zarządzaniu ludźmi, działania w sytuacjach kryzysowych, twardej ręki i ulicznego cwaniactwa oraz "wyszczekania".

Do ZZ , 03.02.2017 10:25:08 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Masz retorykę wypowiedzi na poziomie upośledzonego KOD-owca połączonego z fanatykiem PiS-u, czyli chrzanisz aż uszy wiedną mając czelność robić przy tym uwagi na temat klapek na oczach. Równie dobrze możesz napisać: "ITI przybywaj"...

tomasz problem, 03.02.2017 10:56:17 - *.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Popieram tych co mówią ,ze we dwóch powinni się dogadać i budować Legie

zz, 03.02.2017 11:07:35 - *.dynamic.chello.pl

@Do ZZ - aha, czyli zero merytoryki. Dziękuję za potwierdzenie o tych klapkach. Tylko zupełny dzban nie rozumie, że jeżeli Leśnodorski z Wandzlem spłacą Mioduskiego pieniedzmi Legii, ba, może nawet zadłużą klub w tym celu, to ostatnie lata zostaną zmarnowane. Warunkiem bezwględnym powinno być zewnętrzne finansowanie - u obu stron, tak, żeby Legia niczego co sobie wypracowała nie straciła. Smutne jest to jak łatwo dajecie się urabiać, a zapominacie jakim człowiekiem jest Leśnodorski - chociażby jaką miał rolę przy prywatyzacji hut, no, ale czego można oczekiwać od czytelników piłkarskiego pudelka - Wesz(ło).

wojt, 03.02.2017 11:55:06 - *.8

mówiły jaskółki że nie dobre są spółki!!!

jarfer, 03.02.2017 12:03:23 - *.static.ip.netia.com.pl

Do redakcji: czy zgodnie z zakup klubu może być finansowany przez ten klub? Trochę wydaje się to być conajmniej nieetyczne.

legia, 03.02.2017 13:07:44 - *.centertel.pl

lubie mioduskiego ale co on gada jakie rozliczanie gdyby nie lesny legia by nie byla tu gdzie jest chlop wyciagnal legie na sam szczyt budzet konret liga mistrzow z calym szacunkim do mioduskiego ale kibicuje lesnemu no i dgadal sie z kibicami

Franco, 03.02.2017 13:17:23 - *.play-internet.pl

Chochlą go Panie Prezesie....

Tomek Mokotów , 03.02.2017 13:22:57 - *.centertel.pl

Do zz i innych oszołomów... Ty przestań obrażać innych i nie pajacuj. Mioduski splaci kasą z zewnątrz a Leśny nie? Bo tak Ci powiedział Mioduski? Zacznij myśleć.

W dodatku wolisz Mioduskiego czyli dawnego urzędnika ITI, sprzeciwiajacego się zatrudnieniu Czerczesowa, Magiery, Ofoe, Radovica...

Całkowita kompromitacja...

Mioduski to powrót do stylu zarządzania przez ITI - grupę nieznających się na piłce menadżerów dla których piłka nożna da się podzielić na cyferki. I budzacych się z ręką w nocniku gdy okazuje się, że słabsza forma dwóch trzech piłkarzy całkowicie wywala im budżet...

PawełS76, 03.02.2017 13:24:44 - *.kampinostelco.pl

Po co znowu info w mediach. Było trochę spokoju. Niech tak zostanie.

Dylu do Krzeszczu, 03.02.2017 13:39:01 - *.echostar.pl

A co Ci Żewłaki przeszkadzają? Źle swoją robote wykuje Michał? Słabych zawodników sprowadził do klubu? Za Bereta było lepiej? Przypomnę Ci, truskawkowe zaciągi, Cabrale itp. Za Żewłakowa porażką był tak na prawdę Masłowski, Vranies i nie wiem, moze Ojama. Ale oni kosztowali grosze, w porównaniu z tymi, których ściągnął. Niko, Prijo, OSA, kabarety z Borysiukiem, majstersztyk z Bielikiem. Za co jest rozliczany Żewłakow? Za transfery. A jeżeli uważasz, że źle się z nich wywiązuje to jesteś z innej planety.

łysy, 03.02.2017 14:45:49 - *.adsl.inetia.pl

Do Tomek Mokotów . Powiem za Pawlakiem " mądrego to i warto posłuchać "

dobi, 03.02.2017 15:15:19 - *.centertel.pl

boguś to załatwi, mam nadziej, ze nie pozwoli, zeby klub dostal sie w rece goscia, ktoremu zalezy jedynie na dobrym zarobku :) pozdro!

m57, 03.02.2017 15:53:48 - *.139.wlantech.pl

A jakby Mioduski chciał spłacić Wanzla i Leśnodorskiego za pieniądze z Legii to by było ok. ?

php, 03.02.2017 17:47:02 - *.244.wlantech.pl

Mioduski kojarzy mi się z iti. Dużą gadania, ą ę, a efektów brak. Jedyna realna sprawa, jaką miał ogarnąć, to mityczna akademia. Jak to idzie, każdy widzi. Leśnodorski jest nieco przaśny jak na prezesa, ale komu to przeszkadza. Efekty jego pracy są porażające. Właściwie żaden klub piłkarski w tym kraju nie rozwijał się w takim tempie, jak za jego rządów. Jeszcze 10 lat lepsze wyniki w lidze potrafiły robić kluby na poziomie Zagłębia Lubin czy Bełchatowa. Dziś jest klub na LM. Jeśli Mioduski przegoni BL, to urwie kurze złote jaja.

Mysz, 03.02.2017 18:56:32 - *.dynamic.chello.pl

@php - całkowita prawda; niestety!

Bodo70, 03.02.2017 19:02:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to jak, głosujemy? Kto za duetem "Koralik" i "Frędzel", a kto za "Pudlem"? Ja jestem za duetem. "Pudel" kreuje się na gościa z wyższej sfery, polskiego Abramowicza, choć finansowo jest przy Rosjaninie cienki jak d... węża. Podobno zarzucił współudziałowcom, że działają lokalnie, a on chce "działać globalnie", a zarazem pomstuje na "drogie" transfery do klubu. Jeśli on przejmie rządy, znowu będziemy jeść łyżeczką, a nie chochlą, jak w czasach Waltera. A zamiast "Odzidzi" czy "Rado" przyjdzie pewnie Piesio z Łęcznej. Teraz "Pudel" straszy oskarżeniem partnerów o działalność na szkodę spółki. Moim zdaniem niech bierze hajs od duetu i spada. Jeśli za wszelką cenę chce być właścicielem klubu, niech sobie kupi Ruch, ŁKS czy Polonię z Konwiktorskiej. Zobaczymy, ile osiągnie.

COBBI, 03.02.2017 20:38:05 - *.static.ip.netia.com.pl

MIODUSKI BOSS, a LEŚNY jego prawą ręką. TAK POWINNO TO WYGLĄDAĆ!!!

lol, 03.02.2017 21:57:35 - *.adsl.inetia.pl

ja chce kupic Legie !!!!

Krzeszczu, 04.02.2017 09:40:21 - *.cust.bredband2.com

@Dylu: Ty tak na serio? To moze odswieze ci pamiec:

Saddam,
Suleyman,
Alexandrov,
Trickovski,
Langil,
Vranjes,
davishvili,
pablo dyego,
piech,

No i najwiekszy hit stulecia, normalnie Oscar: Dr Alban Hasi. Za ktorego Zewlak sam mowil ze odpowiada glowa. A ta jego odpowiedzialnosc skonczyla sie na tym, ze sciagneli mu brata.
Wiec, jeszcze raz powtarzam, kolsiostwo i burdel na kolkach.

hi hi , 04.02.2017 09:44:17 - *.79.tesatnet.pl

ale jesteście zaślepieni !!!
tak właśnie wyprowadza się kasę z klubu , niby niezgoda niby kwas a po cichutku kasa znika hi hi hi

Hm..., 04.02.2017 09:49:08 - *.504.rudn.akson.waw.supermedia.pl

Jak Stanowski ( uprzejmie informuję że Rado....) może obiektywnie pisać o Prezesie
Hehehehehe dobre

Cult⚽️Legia , 04.02.2017 12:38:00 - *.163

Bravo!Krzeszczu!twoja wypowiedź powinna być na pierwszej stronie Przegládu Sportowego,100%racji I nie można tego inaczej określić✨

kibic, 04.02.2017 13:43:23 - *.smtvsat.pl

Moim zdaniem gdy Mioduski obejmie Legię na wyłączność to będzie wielka niewiadoma. Nie wiem czy ryzyko jest warte podjęcia

xx, 04.02.2017 15:35:20 - *.dynamic.chello.pl

wybór jak między dżumą a cholerą

heh, 05.02.2017 14:08:22 - *.dynamic.chello.pl

Ale się Szamotulski zbłaźnił. Grożenie odejściem Żewłakowa i Ebebenge, jakby Leśnodorski miałzrezygnować, to raczej obrońców Leśnego nie przysporzy - wręcz odwrotnie :-).
Przeraża mnie to co czytam. Ludzie mają tak wyprane mózgi, że łykają spłacanie Mioduskiego peiniedzmi Legii (i kolejne stracone lata), byle tylko Leśnodorski z Wandzlem byli właścicielami. Halo, Legia spłaci Mioduskiego, a Leśny z Dzyndzlem opchną klub komuś innemu, samemu na tym gdubo zarabiając. Straconych szans i lat Legii nikt nie odda, no, ale ważne, że durni kibice będą zadowoleni.

Vinny24, 05.02.2017 20:48:17 - *.44

Klub na LM zbudowano haha. Tam kolejne 20 lat czekania chlopie. Fartowne losowanie i eliminacja lepszych klubow przez slabsze kluby dala awans. No i boom 0:6.. Realu nie licze bo gwiazdy bez publiki gdzies w Polsce grac nie chcialy. Niemcy sie zawsze spreza i pokazali roznice kilkunastu klas. Obudz sie. Lesny zbudowal klub na uslugach Mioduskiego. Teraz wlasnie panowie oddadza te 200mln dlugow do ITI z jakimi niby zostalismy. Joziwak mowil o 3 LM zeby ich splacic :=) No bez niego 1LM dala rade :=) i Ci co maja Mioduskiego za ITI. Dlaczego Lesny krzykacz nie mowil ze splata ma byc nie z pieniedzy klubu? Golodupiec za 1.6M moze teraz sciagnac wielki hajs a Mioduskiego splaci z naszych biletow haha. Takich cwaniakow nam trzeba :=) niech nam zyje prezes naszegonklubu, łubudubu :=) ITI po cichu bez hejtow zarobila na tym jakies 200M :=) tutaj wszystko sie zgadza i po licytacji zgadzac bedzie, tyle ze znowu bedziemy cos splacac :=) byl system argentynski, potem amber gold, a teraz Legia :=) Lesny przed odejsciem powie ze bedzie latem Ronaldo i karnety w standardzie zejda :=) e(L)o

do Vinny24, 05.02.2017 23:50:53 - *.51

po co sie produkujesz na legijnych stronach? te swoje wywody pisz na wronieckich fanpage'ach, czy moze juz pozamykali wam wszystkie?

wo(L)o, 06.02.2017 14:22:46 - *.stat.gov.pl

a ja też mogę kupić ten klub? Mogę wrzucić 100zł ze swoich, a tych śmiesznych panów spłacę z pieniędzy klubu.

a tak serio, co to za system zastosowano wcześniej i znowu się chce stosować, że kupuje się firmę za jej własne pieniądze? To się w głowie nie mieści, jak takie coś można wymyślić?

wo(L)o, 06.02.2017 14:28:29 - *.stat.gov.pl

a ja też mogę kupić ten klub? Mogę wrzucić 100zł ze swoich, a tych śmiesznych panów spłacę z pieniędzy klubu.

a tak serio, co to za system zastosowano wcześniej i znowu się chce stosować, że kupuje się firmę za jej własne pieniądze? To się w głowie nie mieści, jak takie coś można wymyślić?

mietek, 06.02.2017 23:22:57 - *.8.105.71

@Krzeszczu: Do tego brata, któremu płaci (L)egia, a który większość czasu spędza na Woronicza komentując mecze w publicznej.

FOREVER LEGIA, 11.02.2017 08:56:04 - *.play-internet.pl

Ja to powiedzial F.Kiepski."Po cichutku,po malutku,wyj...iemy babke z dutkow"

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!