Sparing Legia II Warszawa - Jagiellonia II Białystok - Alban Sulejmani - fot. Raffi / Legionisci.com

Sparing: Legia II 6-2 Jagiellonia II

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sparingowym meczu rozegranym na krytym bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3 rezerwy Legii Warszawa pokonały drugą drużynę Jagiellonii Białystok 6-2. Goście pierwsi zdobyli prowadzenie po szybko wyprowadzonej kontrze, ale potem więcej do powiedzenia mieli legioniści, szczególnie w drugiej połowie. Gole dla Legii zdobyli: Aftyka 2, Leleno, Kulenović, Sulley i Handzlik.

Sparing: Legia II Warszawa 6-2 (2-1) Jagiellonia II Białystok
0-1 19 min. Emil Gajko
1-1 26 min. Mateusz Leleno
2-1 29 min. Sandro Kulenović b.a.
2-2 58 min.
3-2 68 min. Sadam Sulley (rzut karny)
4-2 73 min. Grzegorz Aftyka (as. Kacper Pietrzyk)
5-2 77 min. Konrad Handzlik (as. Grzegorz Aftyka)
6-2 85 min. Grzegorz Aftyka (as. Konrad Handzlik piętą)

Skład Legii II :
(I połowa): Kąkolewski [96] - Nawotka [97], Żyro [98], Makowski [96], Rakowski [96] - Leleno [98], Małachowski [98], Waniek [98], Więdłocha [97], Sulejmani [98], Kulenović [99].
(II połowa): Wróblewski [99] - Leleno [98], Zawal [95], Pietrzyk [99], Rakowski [96] - Handzlik [98], Igoh Ogbu [00], Małachowski [98](65' Waniek [98]), Aftyka [98], Kulenović [99](65' Więdłocha [97]), Sulley [96]

Drużyna Legii przystąpiła do meczu z Jagiellonią II w składzie uzupełnionym już o grupę zawodników, którzy przebywali na obozie z pierwszą drużyną (Nawotka, Żyro, Małachowski, Kulenović); oprócz tego w składzie obecni byli: wracający z wypożyczenia z Pogoni Siedlce Rafał Makowski i Alban Sulejmani, testowany defensywny pomocnik Igoh Ogbu oraz Konrad Handzlik, który jesienią wypożyczony był do Zagłębia Sosnowiec, ale w I lidze spędził na boisku bardzo niewiele minut.

Z wymiany ciosów w pierwszych minutach początkowo lepiej wyszli goście - w 19. minucie wybiegającego do prostopadłego podania z własnej połowy Emila Gajko nikt nie dogonił, a napastnik "Jagi" zdobył dla gości prowadzenie, które jednak nie utrzymało się długo. W 26. minucie akcję Legii II skutecznie zakończył Mateusz Leleno, zaś zaraz potem "dwójkę" na prowadzenie wyprowadził po solowej akcji Kulenović. Zawodnik z Chorwacji będzie trenował z pierwszą drużyną, ale najczęściej występować będzie jeszcze w III lidze, stąd dzisiejsze spotkanie było dla niego okazją do zgrania się z kolegami.

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla białostoczan, którzy w 58. minucie doprowadzili do wyrównania, ale ostatnie pół godziny zdecydowanie należało do podopiecznych Krzysztofa Dębka. Po rzucie karnym na 3-2 strzelił Sadam Sulley, następnie zaś prostopadłe dogranie z głębi pola zamienił efektownym lobem na bramkę Grzegorz Aftyka, który jesienią występował jedynie w zespole CLJ. Skrzydłowy Legii pokazał się z dobrej strony również w kolejnych akcjach bramkowych. W 77. minucie rozgrywający niezłe spotkanie (grający bardzo twardo, ale z dobrym "timingiem" w odbiorze oraz pewnie wyprowadzający piłkę) Igoh Ogbu zauważył z przodu Eryka Więdłochę, ten zaś zgrał na prawe skrzydło do Aftyki. Wrzutkę z prawego skrzydła wyłuskał w zamieszaniu Handzlik, który nie dał szans testowanemu po przerwie w zespole Jagiellonii golkiperowi zza wschodniej granicy. Wynik ustalił w 85. minucie Aftyka, po ładnej akcji zespołowej, wycofaniu spod linii końcowej przez Sadama Sulleya i odegraniu piętą przez Handzlika.

W najbliższych dniach Legia II rozpocznie obóz przygotowawczy w Wodzisławiu Śląskim, a pierwszym przeciwnikiem będzie w sobotę 11 lutego III-ligowy Rekord Bielsko Biała, zajmujący 3. lokatę na półmetku rozgrywek. Mecz odbędzie się o 16:00 w Knurowie.