Ajax znów wygrał w lidze

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ajax zanotował piątek zwycięstwo z rzędu w tym roku. W niedzielnym meczu rozegranym w Amsterdamie najbliższy rywal Legii pokonał Spartę Rotterdam 2-0. Pierwszą bramkę w 45. minucie zdobył Bertrand Traoré, a tuż po przerwie wynik ustalił Kasper Dolberg.
AFC Ajax 2-0 Sparta Rotterdam
1-0 - 45' Bertrand Traoré
2-0 - 49' Kasper Dolberg

Ajax: 24. André Onana - 3. Joël Veltman, 5. Davinson Sánchez, 26. Nick Viergever, 8. Daley Sinkgraven (72, 4. Jaïro Riedewald) - 10. Davy Klaassen, 20. Lasse Schöne (88, 21. Frenkie de Jong), 22. Hakim Ziyech - 9. Bertrand Traoré (80, 45. Justin Kluivert), 25. Kasper Dolberg, 11. Amin Younes

Ajax Amsterdam z dorobkiem 52 punktów zajmuje w tabeli 2. miejsce.