Legia Warszawa na Amsterdam Arenie w 2015 roku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Operacja Ajax: Zatrzeć złe wspomnienia (VIDEO)

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

2 lata temu los połączył drużyny Legii i Ajaxu w walce o 1/8 finału Ligi Europy. Wówczas legioniści byli w znakomitej formie - w cuglach wygrali swoją grupę i wszyscy wierzyliśmy, że zespół Henninga Berga podejmie walkę z utytułowanym rywalem. Jednak nic przed i w trakcie tej konfrontacji nie szło po myśli Legii. Poniżej prezentujemy małe kalendarium z tego dwumeczu z materiałami video.

Na początku lutego Komisja Odwoławcza UEFA podtrzymała decyzję o tym, że mecz przy Łazienkowskiej odbędzie się bez udziału kibiców. Ponadto fani Legii nie mogli obejrzeć na żywo meczu w Holandii.

Dzień przed meczem w Amsterdamie drużyną, trenerem i kibicami wstrząsnęła wiadomość o tym, że Miroslav Radović odejdzie do Chin i na pewno nie zagra w rewanżu. Trener Henning Berg nie był w stanie zaakceptować tej wiadomości i postanowił posadzić "Rado" na trybunach. Mimo to, "Wojskowi" zagrali niezły mecz na Amsterdam Arenie, ale zmarnowali znakomite sytuacje i przegrali 0-1 po bramce Arkadiusza Milika:Jednak bardziej niż trafienie Polaka zapamiętaliśmy pudło Michała Żyry......i jeszcze z innego ujęcia:- Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Jeśli popatrzymy na nasze szanse, to było ich nie tylko więcej, ale i lepsze niż Ajaxu. Wynik powinien być inny. W pierwszej połowie może zagraliśmy zbyt defensywnie, ale nie chcieliśmy szybko stracić trzech bramek - komentował na gorąco szkoleniowiec Legii. W podobnym tonie wypowiadali się piłkarze, a rozczarowania najbardziej nie krył Miroslav Radović, który uważał, że należał mu się występ. Pełni optymizmu czekaliśmy więc na spotkanie rewanżowe, ale szybko wyleczył nas z tego Milik. Wróciły złe wspomnienia z konfrontacji ze Steauą Bukareszt, bo już po kwadransie Ajax prowadził w Warszawie 2-0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla gości, z tego dwa razy do siatki trafił Arkadiusz Milik.

W tym samym czasie około 3 tysiące kibiców dopingowało legionistów sprzed Torwaru, gdzie ustawiony został telebim.

Oprócz strzeleckich popisów gości z Amsterdamu...... na długo zapamiętamy spektakularną akcję Michała Kucharczyka:A po meczu nie zabrakło emocji w mix zonie:

19.02.2015 - Ajax Amsterdam 1-0 (1-0) Legia Warszawa
1-0 Milik 34

Legia: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Dossa Junior, 6. Guilherme - 33. Michał Żyro, 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec, 16. Michał Masłowski, 18 Michał Kucharczyk - 70. Orlando Sa.

26.02.2015 - Legia Warszawa 0-3 (0-3) Ajax Amsterdam
0-1 Milik 12
0-2 Viergever 14
0-3 Milik 43

Legia: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Dossa Junior, 6. Guilherme - 33. Michał Żyro (60, 20. Jakub Kosecki), 3. Tomasz Jodłowiec, 21. Ivica Vrdoljak, 16. Michał Masłowski (72, 23. Helio Pinto), 18. Michał Kucharczyk - 70. Orlando Sa (60, 9. Marek Saganowski).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.