Sparing: ROW Rybnik 0-3 Legia II

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś w Knurowie sparingu, Legia II pokonała 3-0 II-ligowy ROW Rybnik po golach Patryka Czarnowskiego, Albana Sulejmani i Sandro Kulenovicia. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie legioniści zdołali rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. W ostatnim rozgrywanym meczu podczas zgrupowania w Wodzisławiu, "Dwójka" zmierzy się w sobotę o 11 z liderem III grupy III ligi, GKS Jastrzębie.

ROW Rybnik 0-3 (0-0) Legia II Warszawa
0-1 77 min. Patryk Czarnowski b.a.
0-2 83 min. Alban Sulejmani b.a.
0-3 87 min. Sandro Kulenović b.a.

Skład Legii II: Dominik Kąkolewski (46' Michał Gołuński) - Rafał Makowski, Adrian Małachowski, Mateusz Żyro - Tomasz Nawotka, Aleksander Waniek (46' Mateusz Zawal), Konrad Handzlik (46' Miłosz Szczepański), Mateusz Leleno (46' Patryk Czarnowski), Eryk Rakowski (46' Bartosz Skowron) - Eryk Więdłocha (46' Alban Sulejmani), Tin Matić (46' Sandro Kulenović)
Trener: Krzysztof Dębek

Dla legionistów mecz był kolejnym etapem budowania składu na rundę wiosenną i ćwiczeniem wypracowanych dotychczas schematów. Sprawdzano chociażby różne warianty ustawienia w obronie (z 3 i 4 obrońcami) Choć momentami nie wszystko wychodziło jak trzeba, a gospodarze kilkakrotnie zagościli pod bramką Legii, nasza drużyna miała odrobinę więcej z gry, tyle że nie przełożyło się to na zdobyte bramki.
Po przerwie zdecydowanie najwięcej działo się w ostatnim kwadransie gry. Po wrzutce z prawej strony, niedokładnie wyekspediowanej przez jednego z obrońców, do piłki dopadł Patryk Czarnowski i strzałem z prostego podbicia zdobył prowadzenie dla Legii. Kilka minut później, po rajdzie prawą stronę i dwukrotnym złamaniu do środka, Alban Sulejmani silnym strzałem z 17 metrów podwyższył na 0-2. Wynik ustalił niedługo przed końcem meczu Sandro Kulenović, który przedarł się w pole karne, zmylił zwodami obrońców i bramkarza, który potknął się i upadł. Napastnik Legii skorzystał z okazji i podwyższył prowadzenie. Mimo efektownego wyniku osiągniętego z drużyną występującą ligę wyżej, w grze legionistów można jeszcze było dostrzec pewne niedociągnięcia, które sztab szkoleniowy i zawodnicy będą się starali eliminować w najbliższych tygodniach.