Koszykówka: Legia Warszawa 85-75 Pogoń Prudnik

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W spotkaniu 24. kolejki I ligi koszykówki Legia Warszawa wygrała z Pogonią Prudnik 85-75. Wyniki kwart: 17-21, 16-10, 20-16, 32-28. Legioniści zagrali bez kontuzjowanych Aleksandrowicza i Jarmakowicza. Triple-double (11 pkt., 11 asyst i 10 zbiórek) zaliczył Łukasz Wilczek. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w najbliższą środę o 16:00 w Radomiu. Najbliższy mecz na Bemowie, w kolejną sobotę, 4 marca o 17:00 ze Zniczem Basket Pruszków. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Bodziacha

Fotoreportaż z meczu - 21 zdjęć Hugollka

Pierwsza połowa meczu z Pogonią Prudnik zdecydowanie nie przebiegała tak, jak to założyli sobie legioniści. Spotkanie było bardzo wyrównane, a w 9. minucie goście wyszli nawet na pięciopunktowe prowadzenie. Dopiero w ostatniej minucie drugiej kwarty podopieczni Piotra Bakuna wyszli na prowadzenie 33-31.

W szatni legionistów nastąpiła jednak duża mobilizacja. Od początku trzeciej odsłony meczu przez trzy minuty nie pozwolili rywalom trafić do kosza i powiększyli przewagę do 10 punktów. W 25. minucie spotkania na tablicy wyników zrobiło się już 48-33, ale Pogoń rozpoczęła gonić wynik i przed ostatnią częścią meczu na tablicy wyników widniało sześciopunktowe prowadzenie "Wojskowych".

Początek czwartej kwarty ponownie był udany i osiągnięta 7-9 punktowa przewaga pozwoliła legionistom nie stracić prowadzenia do końcowej syreny. Z powodu zbyt dużej liczby fauli meczu nie dokończyli Marcel Wilczek i Łukasz Pacocha.

Legia Warszawa 85-75 (17-21, 16-10, 20-16, 32-28) Pogoń Prudnik
Legia: Marcel Wilczek 25 (2)*, Tomasz Andrzejewski 15 (3), Łukasz Pacocha 13 (1)*, Łukasz Wilczek (k) 11 (1), Grzegorz Kukiełka 6*, Piotr Robak 6*, Adam Linowski 4*, Kamil Sulima 3 (1), Grzegorz Malewski 2, Michał Kucharski -, Marcel Kapuściński -.
trener: Piotr Bakun

Pogoń: Tomasz Prostak 18 (4), Michał Krawiec 16 (2)*, Adrian Mroczek-Truskowski 14 (3)*, Patryk Nowerski 12*, Dawid Morawiec 5, Grzegorz Mordzak 4 (1)*, Tomasz Nowakowski 4, Paweł Bogdanowicz 2, Jarosław Bartkowiak 0, Dawid Braszka -, Norbert Kujon -.
trener: Tomasz Michalak, as. Maciej Maciejewski

Sędziowie: Dariusz Nejman, Michał Szybisty, Michał Pogon ; Komisarz: Krzysztof Kołoszewski