Magiera: Wyrachowana wygrana

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jacek Magiera (trener Legii): Cieszymy się z wygranej. Wiedzieliśmy, że wygrana będzie kosztowała wiele zdrowia. Na szczęście na boisku było też dużo jakości. Gol padł po bardzo ładnej akcji i świetnym zachowaniu Miroslava Radovicia. Staraliśmy się podwyższyć, ale to nam nie wyszło. Wisła to rywal z górnej półki i zawsze gra się z nim trudno.

Musieliśmy dziś wygrać, bo obiecaliśmy to naszemu choremu kibicowi Kacperkowi. Tym bardziej zależało nam na wygranej. Mam nadzieję, że nasze kolejne zwycięstwa Kacper będzie oglądał na Łazienkowskiej razem z nami.

Nie zgadzam się, że gramy bez napastnika. Takie stawianie sprawy to obrażanie Radovicia. Inna sprawa, że wszyscy nasi nominalni napastnicy są kontuzjowani. Nie szukajmy jednak problemów na siłę. Mamy drużynę i każdy ma łatać dziury. Nie wracam do przeszłości, bo nie mam na nią wpływu. Wiem, że Nemanja Nikolić i Aleksandar Priović strzelają gole w innych ligach. Dobrze, że byli legioniści strzelają.

To był mecz o 3 punkty. Tabela jest coraz bardziej płaska. Spodziewam się, że kolejne mecze też będą bardzo wyrachowane i pełne walki. Nie bez powodu prowadząc 1-0 cofnęliśmy się. Czekaliśmy na kontry i były okazje do strzelenia kolejnych goli. Cieszymy się z wygranej 1-0. To też jest komplet punktów. Powtarzam, że nie zawsze będziemy wygrywać po 5-0. Cieszmy się ze zwycięstwa i tego, że wszyscy skończyli mecz zdrowi.

Kasper Hamalainen zagrał dziś dobrze. Był widoczny w pierwszej połowie. Po przerwie było słabiej, ale i my częściej byliśmy wtedy na własnej połowie. Miał pewne problemy z wytrzymaniem pod koniec gry, ale Kasper może uznać dzisiejszy mecz za udany.