REKLAMA

Zmarł Marian Jankowski

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wczoraj, w wieku 86 lat zmarł w Warszawie Marian Jankowski, wieloletni sztangista Legii, a następnie trener naszych ciężarowców. Urodziny 8 grudnia 1931 roku w Robaczowie Jankowski, był od 1953 roku związany z Legią, której poświęcił całą zawodniczą oraz szkoleniową karierę. W barwach Legii zdobył m.in. 6 razy mistrzostwo Polski oraz 15 razy poprawiał rekordy Polski.

Fantastyczne wyniki Jankowski odnosił także na arenie międzynarodowej. W 1959 roku wywalczył wicemistrzostw świata w kategorii wagowej do 56 kilogramów. Wywalczył także trzy srebrne medale na mistrzostwach Europy (1957-59) oraz brąz (1960). Startował na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie, w 1960 roku, gdzie zajął 5. miejsce. Po zakończeniu kariery zawodniczej trenował sztangistów Legii, m.in. Norberta Ozimka, Zygmunta Smalcerza, Jacka Gutowskiego, czy Piotra Mandrę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Artec - 10.03.2017 / 13:00, *..100

Panie Marianie proszę spoczywać w pokoju i trzymać kciuki tam wysoko w niebie za Naszą Legie. Wielka szkoda wesoły zawsze pogodny i uśmiechnięty pan.

odpowiedz
Kami(L) - 10.03.2017 / 12:31, *..tktelekom.pl

Miałem możliwość osobiście poznać Pana Mariana i wysłuchać ciekawych opowieści związanych ze sztangami. Niech spoczywa w pokoju!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.