Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Piątek, 10 marca 2017 r. godz. 10:55

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Zmarł Marian Jankowski

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Wczoraj, w wieku 86 lat zmarł w Warszawie Marian Jankowski, wieloletni sztangista Legii, a następnie trener naszych ciężarowców. Urodziny 8 grudnia 1931 roku w Robaczowie Jankowski, był od 1953 roku związany z Legią, której poświęcił całą zawodniczą oraz szkoleniową karierę. W barwach Legii zdobył m.in. 6 razy mistrzostwo Polski oraz 15 razy poprawiał rekordy Polski.

Fantastyczne wyniki Jankowski odnosił także na arenie międzynarodowej. W 1959 roku wywalczył wicemistrzostw świata w kategorii wagowej do 56 kilogramów. Wywalczył także trzy srebrne medale na mistrzostwach Europy (1957-59) oraz brąz (1960). Startował na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie, w 1960 roku, gdzie zajął 5. miejsce. Po zakończeniu kariery zawodniczej trenował sztangistów Legii, m.in. Norberta Ozimka, Zygmunta Smalcerza, Jacka Gutowskiego, czy Piotra Mandrę.Komentarze: (2)

Kami(L), 10.03.2017 12:31:28 - *.tktelekom.pl

Miałem możliwość osobiście poznać Pana Mariana i wysłuchać ciekawych opowieści związanych ze sztangami. Niech spoczywa w pokoju!

Artec, 10.03.2017 13:00:02 - *.100

Panie Marianie proszę spoczywać w pokoju i trzymać kciuki tam wysoko w niebie za Naszą Legie. Wielka szkoda wesoły zawsze pogodny i uśmiechnięty pan.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!