Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Kibice Legii złożyli wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego - fot. facebook.com/legiawarszawaofmc
Kibice Legii złożyli wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego - fot. facebook.com/legiawarszawaofmc
Niedziela, 19 marca 2017 r. godz. 10:04

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kibice Legii uczcili Józefinki

OFMC

19 marca to imieniny Józefa. Dzień, w którym w trakcie Wielkiego Postu zwieszane są wszelkie rygory i można cieszyć się pełnią uroków odpustu. W II RP były to także imieniny Marszałka Piłsudskiego, które hucznie obchodzone w Sulejówku, zamieniały się w święto Legionistów.
Mając powyższe w pamięci, od wielu lat w Józefinki, kibice Legii Warszawa składają wieniec przy pomniku Marszałka obok Belwederu. Tak było i tym razem w sobotni wieczór z uwagi na niedzielny wyjazd na ligowy mecz Legii do Gdańska.

Jest to prawdopodobnie jedyne środowisko, które kultywuje przedwojenną tradycję świętowania imienin Józefa Piłsudskiego.Komentarze: (2)

Historyk, 19.03.2017 10:56:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bardzo dobra inicjatywa. Legia sięga korzeniami czasów zbrojnych walk o niepodległość Polski w Legionach i Polskiej Organizacji Wojskowej. Nie możemy o tym zapominać i powinniśmy być dumni z historii naszego Klubu. Cieszy, że władze Legii odwołują się do legionowych korzeni, to samo robią kibicie. Dobrze byłoby zintensyfikować te działania, ponieważ na ich bazie kształtuje się wyjątkowa tożsamość i źródła identyfikacji, których nie posiada żaden inny klub w Polsce. Odwołania do Legionów i Piłsudskiego to także sposób na przeciwstawianie się "czarnej legendzie" Legii, kształtowanej przez, nieprzychylnych naszemu klubowi, innych kibiców. Do tego 5 grudnia 2017 będziemy obchodzić 150-tą rocznicę urodzin Komendanta, a w listopadzie 2018 - 100-lecie odzyskania Niepodległej.

RomanFanatiko, 21.03.2017 00:08:19 - *.centertel.pl

Roman Dmowski - wyzwoliciel Polski!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!