Robert Chabelski, Piotr Bakun - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka: Legia Warszawa 57-69 Basket Poznań

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym spotkaniu 1. rundy play-off koszykarze Legii niespodziewanie przegrali z Basketem Poznań 57-69. Wyniki kwart: 11-14, 22-16, 19-19, 5-20. Do kolejnej rundy awansuje zespół, który wygra trzy mecze. Drugie spotkanie z poznaniakami rozegrane zostanie w sobotę o 17:00 na Bemowie. Oprawę na tym meczu zaprezentują legioniści ze Śródmieścia Południowego. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Bodziacha

Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Pierwsze starcie z Legii z Basketem nie było łatwe dla ekipy Piotra Bakuna. Początek meczu był bardzo wyrównany i prowadzenie zmieniało się co kilka minut. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 14-11. Kolejna część była lepsza w wykonaniu legionistów, którzy szybko odrobili straty i do przerwy utrzymywali kilkupunktową przewagę (33-30).

Po przerwie "Wojskowi" kontynuowali powiększanie przewagi nad poznaniakami. W 35. minucie zespół ze stolicy wyszedł na 9-punktowe prowadzenie... ale Basket nie dał za wygraną i trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 19-19. Niestety ostatnia odsłona meczu była koszmarna w wykonaniu legionistów. Pierwsze trzy celne rzuty zaliczyli poznaniacy - wyszli na prowadzenie 55-52 i kontynuowali dobrą grę, a podopiecznym Piotra Bakuna zepsuły się celowniki. Przez to minutę przed zakończeniem meczu na tablicy widniał wynik 69-57 dla Basketu...