Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. OFMC Legia Warszawa
fot. OFMC Legia Warszawa
Środa, 12 kwietnia 2017 r. godz. 09:59

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kibice Legii w hołdzie Ofiarom Katynia

OFMC

W minioną sobotę, jak co roku, delegacja kibiców warszawskiej Legii udała się na Powązki Wojskowe oddać hołd pomordowanym na Wschodzie, Bohaterom uśmierconym w Warszawskich katowniach po II Wojnie Światowej oraz ofiarom katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

W trakcie tradycyjnego spaceru złożono wieniec w Dolince Katyńskiej, następnie legijne znicze zapłonęły na Kwaterze „Ł” oraz pod pomnikiem upamiętniającym tragiczny dzień 10 kwietnia 2010 roku.

Ten niezwykły spacer łączy ze sobą trzy istotne, spójne ze sobą wydarzenia.

Upamiętniamy straconych przez Rosjan blisko 22 tysiące obywateli II Rzeczypospolitej, z czego niemal połowę stanowili oficerowie Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza i Policji Państwowej; dalej oddajemy cześć ofiarom kontynuacji przedmiotowego ludobójstwa, trwającego w najlepsze już po wojnie, a na koniec chylimy głowy przed Tymi, którzy nie dolecieli tamtego pamiętnego dnia na obchody 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

OFMC

fot. OFMC Legia Warszawa
fot. OFMC Legia Warszawa
fot. OFMC Legia Warszawa


przeczytaj więcej o: , , , ,


Komentarze: (4)

Ladny gest, Legia na Wegrzech, 12.04.2017 14:53:56 - *.static.ip.netia.com.pl

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/boldog-nap-leukemias-fiut-latogattak-meg-a-fradistak-2562977

RafaL, 12.04.2017 16:43:44 - *.ab.hsia.telus.net

Cześć i Chwała Bohaterom !!!!

rob bandit, 12.04.2017 18:36:36 - *.satfilm.com.pl

przeklęta sowiecka ziemia...

johnny, 13.04.2017 10:12:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Katyń & Wołyń nigdy nie zapomnimy.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!