Mlodzież: mecze piątkowe i sobotnie

Dzień przed meczem pierwszych drużyn, juniorzy starsi pokonali Wisłę Kraków 2-0, po 2 golach Michała Górala. Legia 2001 nie wykorzystała z kolei doskonałej okazji na powiększenie przewagi w tabeli nad wiceliderem - mimo przewagi w I połowie i kilku dobrych okazji po przerwie legioniści skończyli mecz z Escolą w 10 i z wynikiem 2-3. Legia 02 zremisowała 2-2 z Unią, a rocznik 2004 pokonał 4-2 Znicz. Legia 07 uległa 1-4 Unii Boryszew 06, a Legia'08 pokonała 21-0 Sokoła Warszawa. CWKS Legia 07 pokonał 4-3 Ursus II.

Roczniki 2003, 2005 i 2006 brały udział w turniejach w Polsce i za granicą, z całkiem dobrym skutkiem.

Legia 98/9 2-0 (1-0) Wisła Kraków 98/9
1-0 24 min. Michał Góral (karny po faulu Macieja Rogoża na Mateuszu Praszeliku)
2-0 46 min. Michał Góral (as. Mateusz Szwed)

Strzały (celne): Legia 23 (13) - Wisła 11 (9)

Legia: Mateusz Kochalski [00] - Piotr Cichocki, Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Bartosz Olszewski (46' Maciej Ostrowski) - Mateusz Olejarka (46' Mateusz Szwed [00]), Sebastian Walukiewicz [00](46' Aleksander Waniek), Miłosz Szczepański, Mateusz Praszelik [00]), Grzegorz Aftyka (78' Kamil Orlik) - Michał Góral
Rezerwa: Maciej Bąbel(br), Bartosz Rymek, Wiktor Sobczyk.
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Mateusz Kamuda

Jedno z lepszych spotkań Legii w tej rundzie. Choć Wisła postawiła poprzeczkę wysoko i stworzyła sobie na początku dwie niezłe okazji, legioniści odpowiedzieli szybką, kombinacyjną grą. W 23. minucie w w pole karne wpadł Mateusz Praszelik. Choć wydawało się, że jego upadek jest nieco teatralny, sędzia stojący tuż za nim dostrzegł, że minięty przez naszego zawodnika prawy obrońca Wisły nadepnął mu na stopę. Karnego pewnie wykorzystał Michał Góral. Po przerwie na boisku działo się jeszcze więcej. Wprowadzony na boisko Mateusz Szwed wywalczył piłkę, dograł ją Góralowi, a ten w 28. sekundzie II połowy podwyższył na 2-0, zdobywając swojego 20. gola w sezonie i umacniając się na pozycji lidera strzelców ligi. Wiślacy groźnie kontrowali (Swiątko i Wyjadłowski), ale Legia po wprowadzeniu na boisko Szweda zyskała na dynamice, a Aleksander Waniek dobrze rozumiał się z Miłoszem Szczepańskim i Praszelikiem w środku pola, wielokrotnie bardzo szybko wymieniając się podaniami z 1. piłki. W końcówce dwukrotnie groźnie, choć bez efektu bramkowego szarżował Kamil Orlik, zaś w doliczonym czasie gry wykazać się musiał dopingowany gromko przez swój fanklub :) Mateusz Kochalski, broniąc instynktownie w trudnej sytuacji sam na sam. Zasłużone zwycięstwo Legii utrzymuje niezwykle korzystną sytuację w tabeli - 8 punktów zapasu nad trzecią w tabeli Jagiellonią na 5 kolejek przed końcem to jeszcze nie komfortowe położenie, ale powinno wystarczyć przy dobrej dyspozycji do awansu do 1/2 finału MP.

Legia 01 2-3 (2-1) Escola Varsovia 01
0-1 4 min. Bartosz Nahorny
1-1 18 min. Mateusz Lisowski (dob. strzału Łukasza Zjawińskiego)
2-1 26 min. Maciej Anusik (as. Łukasz Zjawiński)
2-2 62 min. Bartosz Szoja
2-3 77 min. Bartłomiej Frańczuk (as. Kelechukwu Ebenezer Ibu-Torti)

Strzały (celne): Legia 20 (13) - Escola 9 (6)

Legia: Cezary Miszta Ż - Paweł Gierach, Jan Goliński (Kpt) ŻCZ [74 min.], Mieszko Lorenc Ż, Patryk Konik Ż - Mateusz Lisowski (55' Mateusz Leszczuk), Michał Karbownik (72' Damian Sedzikowski), Maciej Anusik, Maciej Rosołek, Wiktor Preuss (72' Szymon Szulc), Łukasz Zjawiński. Rezerwa: Kamil Bielikow.
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Piątkowy mecz, rozgrywany w ulewnym meczu, miał duże znaczenie dla układu tabeli, pamiętając o tym, że oba zespołu walczą o 2 miejsca dające udział w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Ewentualna wygrana Legii dałaby jej 8 punktów przewagi nad wiceliderem - Escolą. Dobrze zaczęli jednak goście, którzy po szybkiej wymianie piłek w naszym polu karnym zdobyli prowadzenie za sprawą Nahornego. Legioniści przystąpili do kontrofensywy (słupek Preussa!), ale w bramce EV bardzo dobrze spisywał się Żanluk Leban. Po jednej z akcji Łukasza Zjawińskiego skuteczną dobitką popisał się jednak Mateusz Lisowski, a 8 minut później było już 2-1 po strzale Maćka Anusika. Doskonałych sytuacji nie wykorzystali też Zjawiński, Michał Karbownik oraz Maciej Rosołek i Miszko Lorenc. Goście dwukrotnie dobrze skontrowali, ale bez efektu bramkowego.
W drugiej połowie zrazu nie działo się za wiele, ale goście wyszli na boisko znacznie bardziej zdeterminowani. Po tym jak Patryk Konik wpadł w polu karnym na gracza gości arbiter podyktował rzut karny, wykorzystany przez Bartosza Szoję. Legioniści wprawdzie również wpakowali piłkę do siatki, ale trafienia Mateusza Leszczuka i Rosołka nie zostały uznane (z uwagi na faul na bramkarzu, a w drugim przypadku spalony). W 70. minucie biegnący samotnie przez pół boiska Zjawiński w sytuacji sam na sam minimalnie spudłował, i była to kolejna z niewykorzystanych sytuacji, które się chwilę później zemściły. Najpierw za akcję ratunkową z boiska za 2 żółte kartki usunięty został Jan Goliński, a następnie, po nieudanym dryblingu legionistów pod własnym polem karnym piłkę wyłuskał Kelechukwu, który podał do Frańczuka, ten zaś ustalił wynik spotkania na 2-3. Legioniści mogą mieć sami do siebie pretensje za słabą II połowę, momentami brak koncentracji i "wypuszczenie" z rąk kontroli nad meczem, który - jak się wydawało po pierwszej połowie - mieli niemal w garści.

Legia 02 1-1 (0-1) Unia Warszawa 02
0-1 30 min. Ariel Mosór (głową, po rzucie rożnym)
1-1 68 min. Aleksander Stawiarz (as. Maksymilian Tkocz)

Legia: Katnaji - Sparwasser, Rokosz, Peda, Tkocz - Munik, Kochanowski, Grabowski - Gościniarek, Niski, Stawiarz oraz: Majewski, Ignacak, Woźniak (ng)
Trener: Michał Kolanowski, II trener: Hubert Dolewski

Legia II B2 01/2 0-5 (0-4) Błękitni Wronki B1 (sparing)

Strzały (celne) [30-80']: Legia 10 (6) - Błękitni 13 (10)

Legia: Czajkowski - Szczytniewski [03], M. Cichocki, Kamiński, S. Szulc - Szabłowski (41' Ignacak), Krasa, Sędzikowski (63' Rudnicki), Rudnicki (41' Marczuk [03]), Barnowski - Papazjan [03] (63' Szabłowski)
Trener: Tomasz Kycko, as. Tomasz Jarzębowski

Turniej Supercup Buxtehude (Immenbeck k. Hamburga)(rocznik 2003) - dzień I:

Legioniści bardzo dobrze prezentują się na mocno obsadzonym turnieju w Niemczech. Podopieczni Sebastiana Różyckiego zdecydowanie zdominowali swoich przeciwników w większości spotkań, choć grali na naturalnym boisku, na jakim na co dzień nie trenują. Dopiero w pojedynku z rok starszymi gospodarzami turnieju okazując momentami zmęczenie całodniowymi zmaganiami. Nawet jednak w tym spotkaniu możliwe było zwycięstwo, ale gola zdobytego w ostatniej minucie nie uznał arbiter.

W niedzielę faza "Ligi Mistrzów" z bardzo wymagającymi rywalami. Do fazy tej legioniści przystępują z zaliczonymi 4 punktami z fazy grupowej i rozegrają 3 kolejne spotkania.

- Wyniki meczów grupowych Legii:
Legia 03 4-0 Union Berlin 03 (gole: Włodarczyk 2, Cielemęcki, Ziarko)
Legia 03 3-0 Hamburger SV 03 (Cielemęcki 2, Ziarko)
Legia 03 1-0 Vfl Osnabrueck 03 (Derlatka)
Legia 03 2-0 Alemania Aachen 03 (Pierzak, Cielemęcki)
Legia 03 0-0 JSG HAI 2002

Skład Legii: Jakub Kowynia, Jakub Ojrzyński - Hubert Derlatka, Filip Szewczyk, Tomasz Wysocki, Kacper Imiołek, Marcel Błachewicz - Bartosz Ślendak, Dominik Krajewski, Patryk Pierzak, Radosław Cielemęcki, Adrian troć, Arkadiusz Ziarko, Kacper Skwierczyński, Jakub Kwiatkowski, Michał Budziszewski, Marcel Niesłuchowski, Szymon Włodarczyk
Trener: Sebastian Różycki, II trener: Hubert Dolewski

Legia 04 4-2 (3-1) Znicz Pruszków 04
1-0 3 min. Tomasz Walczak (as. Filip Zwoliński)
2-0 13 min. Tomasz Walczak (as. Wiktor Puciłowski)
2-1 18 min. Bartłomiej Zadrożny
3-1 23 min. Tomasz Walczak (as. Wiktor Puciłowski)
4-1 34 min. Tomasz Walczak (as. Dominik Arkuszewski)
4-2 60 min. Bartłomiej Zadrożny

Strzały (celne): Legia 19 (10) - Znicz 12 (7)

Legia: Kuba Mielcarz (31' Maciej Kikolski), Benedykt Piotrowski [05], Kacper Włoch, Dominik Paradowski (17' Filip Składowski [05]) - Wiktor Puciłowski [05](24' Dominik Paradowski), Arkuszewski (42' Wiktor Nowak), Wiktor Nowak (31' Filip Zwoliński, 50' Dominik Arkuszewski), Filip Zwoliński [05](26' Wiktor Puciłowski [05]) - Tomasz Walczak [05](56' Filip Zwoliński [05])
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Mateusz Majewski

Turniej "Löwencup U12 SC Langenhagen" (rocznik 2005) - dzień I:
Legia 2005 wygrała swoją grupę eliminacyjną w turnieju U12 LöwenCup w Langenhagen, z bilansem 4 wygranych i 1 remisu w 5 meczach.Jutro faza finałowa, w której legioniści zmierzą się z wymagającymi przeciwnikami, niemniej biorąc pod uwagę, ilu zawodników pozostało w Warszawie (m.in. na mecz ligowy w starszym roczniku), postawę legionistów już teraz należy nagrodzić brawami.

Wśród zwycięzców grup eliminacyjnych znaleźli się: Hannover 96 (który pokonał m.in,. Broendby Kopenhaga), Arka Gdynia, Legia Warszawa, Hertha Zehlendorf, Fortuna Koeln, TuSpo Rahden (który wyprzedził lepszą różnicą bramek Werder Brema), SpVgg Unterhaching oraz Viktoria Berlin (która wyprzedziła m.in. Spartę Praga)

Turniej "Znicz Cup U-11", Pruszków (rocznik 2006) - dzień I:

Dobrze rozpoczęli legioniści rywalizację w Pruszkowie. Spotkania rozgrywane są w systemie 2x 20 minut. Dzięki wygranych w 3 pierwszych meczach zapewnili już sobie wyjście z grupy na I miejscu. Kolejne mecze - w niedzielę.

Grupa A: Znicz Pruszków, STF Champion Warszawa, Legia Warszawa, Żalgiris Wilno [LT], FC Energie Cottbus
Grupa B: Escola Varsovia, Bate Borysow [BLR], Zagłębie Lubin, FC Karpaty Lwów [UKR], Playmaker Academy

- sobotnie mecze Legii:
Legia 06 5-1 Żalgiris Wilno
1-0 2 min. Filip Kucharski (rzut karny)
2-0 6 min. Denis Franke (as. Filip Kucharski)
3-0 18 min. Piotr Żołyński (as. Kacper Lepianka)
3-1 27 min.
4-1 28 min. Jakub Trzaskowski
5-1 35 min. Piotr Żołyński

Legia 06 3-1 Znicz Pruszków
1-0 3 min. Kacper Włodarek (as. Denis Franke)
2-0 26 min. Denis Franke (as. Jakub Trzaskowski)
2-1 30 min.
3-1 36 min. Denis Franke (as. Antoni Wasiak-Libiszowski)

Legia 06 1-0 Energie Cottbus
Gol: 1-0 29 min. Piotr Żołyński (as. Denis Franke)

-niedziela:
Legia - STF Champion Warszawa

Skład Legii na turnieju: Aleksander Mickielewicz - Kacper Włodarek, Piotr Kuśmider, Klaudiusz Dołowy, Błażej Kramarczuk, Antoni Wasiak-Libiszowski [07], Filip Kucharski, Denis Franke, Kacper Lepianka, Jakub Trzaskowski, Piotr Żołyński
Trener: Przemysław Łagożny

Unia Boryszew 06 - Legia 07
1-0
2-0
3-0
3-1 Piotr Bergiel (as. Hubert Świętochowski)
4-1

Legia: Marcel Pernal, Hubert Świętochowski, Mateusz Salamończyk, Piotr Bergiel, Jakub Nawrocki, Patryk Piekutowski, Marcel Kiełbasiński [08], Piotr Bzducha [08]
Trener: Tomasz Bąbel

Podopieczni Tomasza Bąbla, przy wsparciu 2 młodszych kolegów, dzielnie zastępowali swoich starszych kolegów w meczu na boisku lidera II LO warszawskie orlików (E1). Można nawet powiedzieć, że pod względem kultury gry prezentowali się bardziej dojrzale, jednak nie było łatwo przeciwstawić się starszym o rok - dwa graczom z Sochaczewa, którzy stosunkowo szybko uzyskali 3-bramkowe prowadzenie, które utrzymali do końca spotkania.

Sokół Warszawa 07 0-21 (0-10) Legia 08
Strzały (celne) [II-IV kw.]: Sokół 5 (3) - Legia 44 (33)

Legia: Raul Bazler, Filip Nieckarz, Szymon Rusin, Maksymilian Dołowy, Adam Niewiadomski, Norbert Merchel [09], Daniel Foks, Daniel Wyrozumski, Maciej Bieniak
Trener: Mateusz Legierski

Najmłodsi legioniści zastępowali starszych kolegów w ich rozgrywkach ligowych. okazało się jednak, że głównym wyzwaniem w tym meczu jest pokonanie nieźle spisującego się bramkarza gospodarzy. Należy jednak pochwalić podopiecznych trenera Legierskiego, ze do końca spotkania utrzymali niezłą koncentrację, a nie rezygnując bynajmniej z pojedynków 1 na 1, potrafili na koniec akcji dostrzec lepiej ustawionego kolegę.