Tomas Necid - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

W kontrakcie Necida nie ma opcji pierwokupu

Bodziach i Woytek, źródło: Przegląd Sportowy / Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Gdy Tomas Necid dołączał do Legii w styczniu w mediach pojawiały się informacje, że stołeczny klub ma zagwarantowaną możliwość wykupienia Czecha z Bursasporu. Prezes Legii powiedział jednak na łamach Przeglądu Sportowego, że w kontrakcie nie ma opcji pierwokupu.

– Nawet, gdyby w ostatnich sześciu kolejkach strzelił dziesięć goli, czego mu życzę, nie ma zapisanej konkretnej kwoty, za którą mógłby trafić do Legii na stałe. W przyszłości, jeśli będziemy kogoś wypożyczać, postaramy się, by w kontrakcie zawsze była wpisana suma, nawet wysoka, za którą po skończeniu wypożyczenia możemy kupić zawodnika. To naturalne zabezpieczenie w sytuacji, gdy się sprawdzi. Na to liczymy wypożyczając kogoś, musimy więc mieć możliwość na tym skorzystać – mówi Dariusz Mioduski.

Czy to coś zmienia? W tej sytuacji raczej nie, bo nawet jeżeli owa klauzula by była, to miała opiewać na 2 mln euro. Nikt w Warszawie raczej nie wyłoży takich pieniędzy na napastnika. Necid zagrał w Legii w siedmiu spotkaniach (6 w wyjściowym składzie), w których strzelił jedną bramkę.

Opcję pierwokupu Legia posiada w umowie wypożyczenia Walerija Kazaiszwiliego z Vitesse Arnhem, ale na pewno z niej nie skorzysta.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.