REKLAMA

Zbiórka na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przed środowym meczem z Lechem SKLW oraz Dobrzy (L)udzie przeprowadzą koleżeńską zbiórkę na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Pieniądze do puszek będzie można wrzucać na wszystkich trybunach. Zachęcamy do pomocy. "Po raz kolejny liczymy na Was nie przechodźcie obojętnie obok puszek, pokażmy jak dobre serca mają kibice Legii Warszawa! Prośba o udostępnienie dalej i do zobaczenia w środę" - apelują organizatorzy akcji.

Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z największych szpitali specjalistycznych w Polsce, rocznie leczący 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. Karetki służą tam do przewozu chorych i niepełnosprawnych, w tym noworodków w inkubatorach, do transportu leków, a także do transportu mieszanki do karmienia pozajelitowego. Obecnie CZD ma pod opieką 126 takich pacjentów w całej Polsce, do których dostarcza mieszanki. Każda z karetek jeżdżąc po całej Polsce tygodniowo pokonuje średnio 6000 kilometrów, niektóre z tych aut przejechały już ponad PÓŁ MILIONA kilometrów. Pieniądze, które ma CZD, w pierwszej kolejności wydaje na leczenie ciężko chorych dzieci, zakup wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego i na serwisy sprzętu. Szpital ma obecnie dziesięć karetek. Najstarsza karetka ma 12 lat. Jedna karetka kosztuje 350 tys. zł. Koszt jest tak wysoki z uwagi na specjalistyczne wyposażenie, bo "pusty" samochód to zaledwie 1/3 tej kwoty.


Wybierz legionistę sezonu 2018/19

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
LK - 17.05.2017 / 07:54, *..internetdsl.tpnet.pl

U mnie podobnie - mam fiata, a potrzebuję merca :( identycznie jak na zdjęciu - może jakaś zrzutka?

odpowiedz
MKK - 16.05.2017 / 12:06, *..cws.sco.cisco.com

To fakt, że kto inny się powinien tym zająć. Z drugiej strony pokażmy im, że można.
Damy radę!

odpowiedz
DawidL - 16.05.2017 / 12:04, *..dynamic.mm.pl

Dobra akcja poco szukać problemu we wszystkim.Jak komuś nie pasuje to niech nie wrzuca i tyle.

odpowiedz
Kris - 16.05.2017 / 11:29, *..211

Podajcie nr konta.

odpowiedz
L87 do kriss - 16.05.2017 / 10:13, *..play-internet.pl

A ja dam i na karetkę i na WOŚP ale nie dam tym co chodzą na czarno :)

odpowiedz
kriss - 16.05.2017 / 07:37, *..dynamic.gprs.plus.pl

Kibice powinni Ministerstwo Zdrowia zastępować ?? Dla mnie zbiórki typu wośp to wstyd dla kraju i narodu. Polska mistrzem świata w ulicznym żebractwie. Pomarudziłem na owsiaka nie daje bo za bardzo politycznie się udziela na karetkę dam bo idzie na rachunek kibiców L.

odpowiedz
Leon - 15.05.2017 / 23:54, *..109

Kupnem karetek to się chyba państwo powinno zająć. Dają jednym 50,000 miesięcznie to chyba karetki mogą kupić?

odpowiedz
Jagod z Marysina - 15.05.2017 / 22:14, *..centertel.pl

Ta jeszcze na pielęgniarki zbierajcie albo na nowa windę na oddziale ...

odpowiedz
NAS - 15.05.2017 / 20:03, *..jmdi.pl

Brawo za akcje!!! Ręce same składają się do oklasków... to co robią DOBRZY (L)UDZIE

odpowiedz
miron - 15.05.2017 / 20:01, *..play-internet.pl

wszyscy w środę wrzucamy do puszek nie żałować:)

odpowiedz
L87 - 15.05.2017 / 19:37, *..play-internet.pl

A ja proponuje podać nr konta bo co prawda bede na meczu i dam ale są ludzie co nie bedę na meczu lub mieszkają za granicą.

odpowiedz
Lord - 15.05.2017 / 16:31, *..dynamic.chello.pl

Cel bardzo szczytny więc warto odmówić sobie przyjemności i wesprzeć akcje.

odpowiedz
KAcper - 15.05.2017 / 15:45, *..240

SUPER AKCJA!

wrzuciłem na oprawę wczoraj, ale na ten cel warto wrzucić jeszcze więcej!

Pozdro

odpowiedz