REKLAMA
REKLAMA

Zbiórka na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przed środowym meczem z Lechem SKLW oraz Dobrzy (L)udzie przeprowadzą koleżeńską zbiórkę na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Pieniądze do puszek będzie można wrzucać na wszystkich trybunach. Zachęcamy do pomocy. "Po raz kolejny liczymy na Was nie przechodźcie obojętnie obok puszek, pokażmy jak dobre serca mają kibice Legii Warszawa! Prośba o udostępnienie dalej i do zobaczenia w środę" - apelują organizatorzy akcji.

Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z największych szpitali specjalistycznych w Polsce, rocznie leczący 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. Karetki służą tam do przewozu chorych i niepełnosprawnych, w tym noworodków w inkubatorach, do transportu leków, a także do transportu mieszanki do karmienia pozajelitowego. Obecnie CZD ma pod opieką 126 takich pacjentów w całej Polsce, do których dostarcza mieszanki. Każda z karetek jeżdżąc po całej Polsce tygodniowo pokonuje średnio 6000 kilometrów, niektóre z tych aut przejechały już ponad PÓŁ MILIONA kilometrów. Pieniądze, które ma CZD, w pierwszej kolejności wydaje na leczenie ciężko chorych dzieci, zakup wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego i na serwisy sprzętu. Szpital ma obecnie dziesięć karetek. Najstarsza karetka ma 12 lat. Jedna karetka kosztuje 350 tys. zł. Koszt jest tak wysoki z uwagi na specjalistyczne wyposażenie, bo "pusty" samochód to zaledwie 1/3 tej kwoty.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.