fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Nowy sezon ligowy bez podziału punktów?

Woytek, źródło: Ekstraklasa - Wiadomość archiwalna

Ekstraklasa przekazała do zarządu PZPN projekt z propozycjami zmian w regulaminie rozgrywek od sezonu 2017/18. Nadal ma obowiązywać system z 37 kolejkami oraz rundą zasadniczą i finałową ale zakłada on rezygnację z podziału punktów po zakończeniu rundy zasadniczej. Aby zmiany weszły w życie, piłkarska centrala musi je zatwierdzić podczas posiedzenia zarządu, który odbędzie się 25 maja.
Sezon rozpocznie się 14 lipca 2017 roku, a zakończy 19/20 maja 2018 roku.

Drugą zmianą rekomendowaną przez radę nadzorczą i postulowaną przez kluby, jest umożliwienie od sezonu 2017/18 udziału jednocześnie w meczu Ekstraklasy trzech cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Obecne przepisy dopuszczają udział dwóch takich zawodników.

Inne postulowane zmiany w regulaminie mają przede wszystkim charakter porządkowy m.in. wprowadzają standaryzację dotyczącą podlewania i koszenia trawy oraz listy osób zasiadających na ławkach rezerwowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Krzysiek - 23.05.2017 / 11:31, *..centertel.pl

W ekstraklasie zostawić 10 drużyn.
Niech grają każdy z każdym po 4 mecze.
Razem jedna drużyna rozegrałaby w sezonie 36 spotkań.
Spadek do niższej ligi-5 zespołów.

odpowiedz
123 - 23.05.2017 / 01:09, *..dynamic.chello.pl

Esa37 won i z podziałem i bez

odpowiedz
Wolfik - 22.05.2017 / 21:44, *..dynamic.mm.pl

Zgadzam się z tymi Kolegami, którzy twierdzą że brak podziału punktów z zachowaniem systemu ESA37 jest totalnie bez sensu. Rozumiałbym, gdyby zaliczano punkty zdobyte w bezpośrednich grach miedzy zainteresowanymi (jak to jest np. w piłce ręcznej) ale tak? Takie rozwiązanie całkowicie wypacza sens tej reformy. A skoro tak, to należy wrócić do tradycyjnych rozgrywek 16-sto lub 18-sto zespołowych i szlus.

odpowiedz
kibic - 22.05.2017 / 19:33, *..smtvsat.pl

A tyle było gadania, że bez podziału reforma nie ma sensu! Ja od początku uważałem, że podział nie ma sensu.

odpowiedz
do redakcji - 22.05.2017 / 19:21, *..internetia.net.pl

Witam
Droga Redakcjo, chciałbym kupić bilety na sektor rodzinny dla siebie, żony i dwóch synków. Niestety jeden synek nie posiada jeszcze karty kibica. Podpowiecie mi czy jest możliwość zakupu dla niego takiego biletu przez internet bez karty kibica. Bo z tego co pamiętam to kiedyś na sektor rodzinny nawet dla dzieci karta była obowiązkowa, chociaż na inne sektory dzieci nie musiały posiadać kart.

Redakcja (LL!): Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

odpowiedz
Jacek - 22.05.2017 / 18:06, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja proponuje zeby po rundzie zasadniczej pierwsze 4 druzyny graly mecz i rewanz o mistrza, cztery ostatnie zespoly mecz i rewanz o utrzymanie i pozostala osemka druzyn po jednym meczu kazda z kazda o np. Puchar Maja lub Puchar trenera Probierza.

odpowiedz
mg - 22.05.2017 / 18:00, *..centertel.pl

eth... Juz kiedys byla taka druzyna w Polsce gdzie na boisku gralo 3 Polakow a reszta brazyliczycy. Wiadomo jak sie to skonczylo

odpowiedz
Toni - 22.05.2017 / 17:53, *..0pools.vodafone-ip.de

Dla mnie najlepsze rozwiazanie to takie jak w najlepszych ligach w europie.18 zespolow mecz i rewanz.
Do tomasz problem
Kazda liga ma kilka silnych druzyn a reszta to odpad.Myslac tak jak ty to kazda lige mozna ograniczyc do 12 druzyn.
Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nikt nie ma dobrego pomyslu na lige.Co kilka lat jakies zmiany,podzialy punktow.Przeciez kiedys juz to przerabialismy i szybko sie z tego wycofano.Teraz tez sie wycofuja tylko rakiem.Powoli zeby nie przyznac sie ze obecny system rozgrywek to glupota.

odpowiedz
reformator - 22.05.2017 / 17:43, *..slupsk.vectranet.pl

skoro nie bedzie podziału punktow to jaki sens ma podział na grupy... juz po rundzie zasadniczej kluby z miejsc 4-8 i 9-12 beda na urlopach, a tak choc teoretycznie kazdy mial o co grac. moze niezbyt to uczciwe, ale z drugiej strony na pewno widowiskowe, a chyba o to chodzi... ten system jest oki...
a jesli juz chca cos zmieniac to nie rozbudowa a zmniejszenie ligi do, np 10 klubów... na wiosne mecz i rewanz (18 meczow) i na wiosne to samo... lacznie 36 spotkan i wiekszosc topowych! lepiej mala a silna liga a nie rozciagnieta do granic mozliwosci i z poziomem zero!
podniesie to rowniez podejscie samych zawodnikow, bo lepiej grac w mocnym klubie niz na zapleczu w pierwszej lidze... a teraz? dwa razy prosto kopnie pilke i gwiazda ligii... ale coz.. jaka liga takie gwiazdy!
ale te niby gwiazdeczki gdzies upchac by trzeba bylo, to nice lige podzielic na dwie grupy po 15 zespolow, grajacych mecz i rewanz...
zwyciezcy grup walcza ze soba o bezposredni awans, wygrany awans, a pokonany baraz z 9 druzyna z ekstraklasy...
nauczą sie grac w koncu i pod presja i z ambicją... bo kazdy mecz bedzie o cos! i przede wszystkim o duzo wieksza kase bo i klubow mniej do podzialu bedzie!

odpowiedz
nomad - 22.05.2017 / 17:33, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

powinni dzielić punkty bo tak to może się stać tak że mecze będą o pietruszkę dla tych z miejsc 7,8,9 10 jak będzie duża ich strata lub przewaga i o Mistrza też Legia w tym sezonie mogłaby słabo wyglądać jakby nie było podziału bo sporo sił zostawili w LM

odpowiedz
KIBIC - 22.05.2017 / 17:05, *..internetia.net.pl

NIE NA TEMAT - ALE CHYBA TEŻ WAŻNY - SOBIECH NIE RAZ MÓWIŁ ,, ŻE OFRTĘ Z LEGII JAKBY DOSTAŁ TO BARDZO POWAŻNIE BY JĄ ROZWAŻYŁ - W NOWYM SEZONIE BĘDZIE WOLNYM ZAWODNIKIEM - SOBIECH DO LEGII !!!

odpowiedz
eth - 22.05.2017 / 16:18, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A czemu wszyscy uważają że wprowadzanie nieskończonych ograniczeń jest dobre? "W każdym meczu 2 piłkarzy 18-21 lat i jeden spoza EU". Po co? Jak wprowadzimy takie ograniczenia to o składzie wyjściowym na mecz nie będzie decydować trener tylko przepisy. Uważam że W OGÓLE nie powinno być takich ograniczeń o wszystkim powinien decydować trener i klub. Jak będzie chciał to zrobi drużynę z samych wychowanków a jak bedzie chciał inaczej to stworzy drużynę z samych Gabończyków. Trenerzy powinni mieć 100-procentową wolność w tych kwestiach i nic nie powinno mu być narzucane. Szkoleniem młodzieży powinien zająć się PZPN zeby nie ucierpiała reprezentacja narodowa. Po co te wszystkie ograniczenia dot. obcokrajowców itd. (Żeby nie było, broń Boże nie promuje multi-kulti, tylko oddanie wolności wyboru trenerowi a nie ustawodawcy :) ) Tak uważam, choć pewnie nie jest to opinia zbyt popularna...

odpowiedz
tomasz problem - 22.05.2017 / 14:59, *..dynamic-ww-11.vectranet.pl

Liga powinna liczyć 12 zespołów i tyle.Widzicie ,reszta to odpad .Na wieksza nas nie stac. Przychodza puchary I wstyd. PZPN to syf I type razem eklapa.

odpowiedz
newmatrix - 22.05.2017 / 14:43, *..77

W każdym meczu 2 piłkarzy 18 - 21 lat.
1 piłkarz spoza EU.
Lepiej szkolić niż sprowadzać tzw. paździerz-szrot.
Jeden VOO wiosny nie uczyni.

odpowiedz
Sputnik 44 - 22.05.2017 / 14:20, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@pnk: w UE nie możesz ograniczać dostępu do rynku pracy...

odpowiedz
Do pnk - 22.05.2017 / 14:17, *..play-internet.pl

Niestety nie ma i póki Polska jest w UE to nie bedzie

odpowiedz
Sm - 22.05.2017 / 14:08, *..10

Dla nas w tym sezonie byłoby lepiej bez podziału, mielibyśmy 69pkt, Jaga 67, Lech 65, Lechia 64, czyli już tylko z Jaga byśmy rywalizowali, a tak remis z Koroną w niedzielę może spowodować, że przed ostatnią kolejką 4 zespoły będą miały po tyle samo punktów i e ostatniej kolejce mogą być niezłe jaja.

odpowiedz
eth - 22.05.2017 / 14:00, *..191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Oby. Przynajmniej w tej kwestii ta liga wróci do jako takiej normalności

odpowiedz
ja - 22.05.2017 / 13:58, *..dynamic.chello.pl

Podział punktów zostawić, a liczbę obcokrajowców ustanowić na 0.

odpowiedz
pnk - 22.05.2017 / 13:57, *..centertel.pl

Obie zmiany na plus. Nie ma dla mnie różnicy czy gra francuz z UE czy japończyk. Jest za to jakaś maksymalna liczba obcokrajowców ta boisku?

odpowiedz