Legioniści są blisko kolejnego mistrzostwa. Do wykonania pozostał jeden krok! - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Legia zagra w europejskich pucharach. Scenariusze na ostatnią kolejkę Ekstraklasy

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na kolejkę przed końcem rozgrywek w sezonie 2016/2017 zespół Legii Warszawa prowadzi w tabeli Ekstraklasy z dwupunktową przewagą nad Jagiellonią, Lechem i Lechią Gdańsk. Wszystkie ekipy walczą o tytuł najlepszej drużyny w Polsce, ale już teraz wiadomo, że legioniści na sto procent zagrają w przyszłym sezonie w europucharach, czyli nie spadną na 4. miejsce w tabeli.

W 37. serii spotkań Ekstraklasy szykują się niesamowite emocje. Drużyny walczące o mistrzostwo zagrają bezpośrednie mecze. W Warszawie Legia podejmie Lechię Gdańsk, a w Białymstoku Jagiellonia zmierzy się z Lechem Poznań. Istnieje 9 możliwych scenariuszy zakończenia rozgrywek. Poniżej prezentujemy wszystkie kombinacje.

mecz
Legia - Lechia
mecz
Jagiellonia - Lech
1. miejsce
mistrz Polski
2. miejsce
wicemistrz Polski
3. miejsce4. miejsce
11LegiaJagielloniaLechLechia
1XLegiaJagielloniaLechLechia
12LegiaLechJagielloniaLechia
X1JagielloniaLegiaLechiaLech
XXLegiaJagielloniaLechLechia
X2LegiaLechLechiaJagiellonia
21JagielloniaLechiaLegiaLech
2XLechiaLegiaJagielloniaLech
22LechLechiaLegiaJagiellonia


Najbliższy rywal Legii tylko w jednym wypadku może zostać mistrzem - oprócz wygranej na Łazienkowskiej Lechia potrzebuje remisu w Białymstoku. Podobnie wygląda sytuacja Lecha, który aby zająć 1. miejsce musi ograć Jagiellonię i liczyć na porażkę Legii przy Łazienkowskiej.

Mistrzostwo Jagiellonii Białystok możliwe jest tylko gdy wygra ona swój mecz oraz legioniści stracą punkty w starciu z Lechią.

W pozostałych pięciu przypadkach tytuł zostaje w stolicy.

Legia wygra z Lechią bez straty gola? Zakład bez ryzyka: 100 zł -> 250 zł. Zarejestruj się w Fortunie, wspieraj klub!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.