Jagiellonia Białystok na meczu z Lechem Poznań - fot. jagiellonia.net

Na stadionach: Pier...ęli piro, bo co im pozostało

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Rozgrywki trzech najwyższych lig piłkarskich dobiegły końca, nie licząc meczów barażowych. W ostatni weekend najciekawiej było przy okazji spotkań Legii z Lechią oraz Jagiellonii z Lechem. Legioniści zaprezentowali aż cztery oprawy, lechiści w dobrej liczbie stawili się przy Ł3, prezentując także jedną, ciekawie przygotowaną choreografię. Pomysłową oprawę przygotowali białostoczanie.

Ultrasi Jagiellonii wykorzystali w niej fragment wypowiedzi trenera drużyny z jednej z pomeczowych konferencji. Lechici podróżujący do Białegostoku transportem kołowym mieli problemy z policją na drogach dojazdowych, jak i przy wchodzeniu na stadion. Fani Jagiellonii urządzili fetę z okazji wywalczenia przez ich klub wicemistrzostwa Polski.

Z hukiem z ligi spadł Ruch. "Niebiescy" postanowili wykorzystać ostatnie chwile w najwyższej klasie rozgrywkowej jak najlepiej i spotkanie z Górnikiem Łęczna przerwali na dobrych kilkanaście minut. Na razie nie wiadomo, w której lidze w kolejnym roku zobaczymy zespół z Chorzowa. Przy okazji tego meczu niezwykle głośno było w związku z akcją policjantów-przebierańców, którzy dokonywali interwencji mając na sobie kamizelki "Foto".

Na zapleczu ekstraklasy świetny wyjazd zaliczyli zabrzanie, którzy w Puławach mogli świętować awans. Miejscowa Wisła tymczasem zanotowała spadek do II ligi. Na wielki plus zachowanie puławskich działaczy, którzy zdecydowali się wpuścić nadprogramową grupę gości, udostępniając im całą trybunę prostą. Wcześniej fani KSG kombinowali i zachęcali na wycieczkę krajoznawczą do Puław, gdzie zwiedzać mieli pałac Czartoryskich.

Oprawy przygotowali także fani Zagłębia Sosnowiec, Stali Mielec, Orła Przeworsk, Odry Opole i Gwardii Koszalin.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk (1800).
Lechiści przyjechali do Warszawy trzema pociągami specjalnymi w 1800 osób, wspierani przez Śląsk i Stomil. Przyjezdni wywiesili 15 flag, w tym trzy płótna WKS-u. Na trybunach komplet widzów, a legioniści zaprezentowali kilka opraw. Pierwszą z nich - pokazaną podczas rozgrzewki - było flagowisko + piro nad transparentem "Od pierwszego gwizdka do ostatniego - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!". Kolejna prezentacja miała miejsce na wyjście piłkarzy i składała się z transparentu "Za kibicowski trud, za święte barwy Twe, za ten Syreni Gród!", podwieszonej do dachu sektorówki przedstawiającej piłkarza w koszulce Legii z dłonią na sercu oraz flag na kiju w barwach i piro na górze. Kolejna oprawa zaprezentowana została na trybunie wschodniej - rozciągnięto transparent "Królu Zygmuncie powiedz nam, czyś widział Warszawę tak piękną jak dziś?", a pod nim odpalonych zostało kilkadziesiąt rac. Na Żylecie jeszcze trzykrotnie miały miejsce pokazy pirotechniczne, z wykorzystaniem rac, ogni wrocławskich i świec dymnych. Lechiści w 1. połowie zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Ostatnie rozdanie", malowanej sektorówki oraz kilkunastu rac. Racowisko zaprezentowali także pod koniec spotkania.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (767).
Lechici przyjechali do Białegostoku autokarami i furami w 767 osób. Mieli problemy przy wejściu. Tego dnia bez oprawy z ich strony. Jagiellonia zaprezentowała malowaną sektorówkę przedstawiającą trenera Probierza oraz transparent ze słynnymi słowami wypowiedzianymi na jednej z konferencji "Pier...iemy whisky, bo co nam zostało", po czym hasło na transparencie zostało zmienione na "Pier...iemy piro, bo co nam zostało" oraz odpalonych zostało kilkadziesiąt rac. W drugiej połowie rzucali także serpentyny, przez co spotkanie zostało przedłużone o 10 minut. Wicemistrzostwo Polski białostoczanie świętowali bardzo hucznie na rynku.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia ().
Na meczu przyjaźni na boisku wszystko zgodnie z wolą kibiców - przyjaciele znad morza nie spadli z ligi. Arkowcy zasiedli razem z Zagłębiem na "Przodku", gdzie wywieszone zostały dwie ich flagi - "Arka Gdynia" oraz "Ś.P. Roli". Po meczu fani obu drużyn umacniali zgodę, a w lipcu będą mogli wspólnie pojechać na przynajmniej jeden wyjazd w europejskich pucharach, do których Arka zakwalifikowała się dzięki wygranej w Pucharze Polski.

Cracovia - Piast Gliwice (300).
Niewiele ponad 7 tysięcy fanów Cracovii przyszło na ostatni mecz minionego sezonu. Piast w bardzo przyzwoitej jak na swoje możliwości liczbie, zameldował się z dwiema flagami, w tym płótno Bate Borysów.

Wisła Kraków - Termalica Nieciecza (140).
Przyjezdni, oprócz dwóch flag i tradycyjnej sektorówki rozłożonej na krzesełkach, wywiesili transparent "Ekstraklasa dalej nasza. Dziękujemy NE09'". Bliski wyjazd, to i liczba "Słoni" przyzwoita.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce (43).
Na meczu Portowcy protestowali przeciwko słabej postawie piłkarzy, nie wystawiając młyna. Frekwencja na trybunach była bardzo słaba. Szczecinianie wywiesili dwa transparenty - "Jak już nie chce wam się starać, to możecie wypier...!" oraz "Szanowna władzo - od kibiców kasę chcecie, pseudo spektakl nam dajecie. Zajebista motywacja = piłkarzyki na wakacjach". Kielczanie na ostatni wyjazd sezonu dotarli w 43 osoby.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław (-).
Z powodu zakazu wyjazdowego fani Śląska oficjalnie w Płocku pojawić się nie mogli. Na trybach stawiło się jedynie 14 kibiców z KKN-u.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna (-).
Fani Ruchu na pożegnanie z ekstraklasą przybyli na swój stadion w 6 tysięcy osób, w tym delegacje Widzewa i Wisły. Wobec postawy piłkarzy, którzy stracili dwie bramki, skandowali "Ruch to my, a nie wy". W drugiej połowie chorzowianie zaprezentowali sektorówki z dwoma odsłonami herbu Ruchu, a także flagi na kiju i sporą liczbę rac i ogni wrocławskich. Większość pirotechniki wylądowała na murawie. Schodzących do szatni piłkarzy żegnały okrzyki "Wypier...". Ostatecznie mecz dokończono. Spalone zostały również dwie kolejne flagi GKS-u Katowice. Po meczu część fanów przeskoczyła ogrodzenie, by zdobyć koszulki piłkarzy, po czym byli powalani na ziemię przez... policjantów w kamizelkach "Foto" lub "Media klub".

I liga:

Wisła Puławy - Górnik Zabrze (1500).
Fani Górnika otrzymali na ten mecz zaledwie 210 biletów. Mimo to zorganizowali wyjazd dla wszystkich chętnych, a działacze z Puław nie robili im problemów z zakupem dodatkowych biletów. Ostatecznie zabrzanie stawili się na meczu, który zdecydował o ich awansie do ekstraklasy w 1500 osób, w tym ROW (11) oraz Wisłoka (7).

GKS Katowice - Bytovia Bytów (13).
Gospodarze na znak protestu przeciwko słabej postawie graczy tym razem bez dopingu. Wywiesili transparent "Jaki awans, gra i postawa, taki doping i nasza oprawa". Przyjezdni zostali wpuszczeni na stadion bezpłatnie.

Niższe ligi:

Polonia Warszawa - Raków Częstochowa (250).
Goście już wcześniej zapewnili sobie awans, a na Polonii wypełnili sektor gości.

Orzeł Przeworsk - Sokół Sieniawa (114).
Przyjezdni wspierani przez JKS Jarosław (15) z dwiema flagami. Gospodarzy w młynie 120 osób, z piro i flagami na kiju.

Przyszłość Rogów - Odra Wodzisław (110).
Kryształ Werbkowice - Chełmianka Chełm (62).

Gwardia Koszalin - Górnik Konin (50).
Gospodarzy w młynie 80. Wywiesili foliowy napis "Honor i wierność", sektorówkę w barwach oraz odpalili stroboskopy. Górnika 50 osób, z trzema flagami.

Podlasie Biała Podlaska - Avia Świdnik (45).
Widzew Łódź - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (37).


Wyjazd tygodnia: 1800 fanów Lechii w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreografie Legii na meczu z Lechią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Lechią Gdańsk:

Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:

Jagiellonia Białystok na meczu z Lechem Poznań:
Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Ruch Chorzów na meczu z Górnikiem Łęczna:
Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Zagłębie Lubin na meczu z Arką Gdynia:Wisła Płock na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Wisła Kraków na meczu z Termaliką Nieciecza:


Termalica Nieciecza na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Pogoń Szczecin na meczu z Koroną Kielce:GKS Bełchatów na meczu rezerw z RKS-em Radomsko:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z GKS-em Tychy:
GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


ROW Rybnik na meczu z Radomiakiem Radom:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy:Widzew Łódź na meczu z Drwęcą NML:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa:


Polonia Warszawa na meczu z Rakowem Częstochowa:


Orzeł Przeworsk na meczu z Sokołem Sieniawa:
Sokół Sieniawa na wyjazdowym meczu z Orłem Przeworsk:


Olimpia Elbląg na meczu z Kotwicą Kołobrzeg:


Kotwica Kołobrzeg na wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg:


Elana Toruń na wyjazdowym meczu z Pogonią II Szczecin:


Stomil Olsztyn na meczu z Wigrami Suwałki:


Wigry Suwałki na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:


Gwardia Koszalin na meczu z Górnikiem Konin:


Górnik Konin na wyjazdowym meczu z Gwardią Koszalin:


Motor Lublin na meczu z Unią Tarnów:


Stal Stalowa Wola na meczu z Siarką Tarnobrzeg:Siarka Tarnobrzeg na wyjazdowym meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Odra Opole na meczu z Polonią Bytom:


GKS Katowice na meczu z Bytovią Bytów:


Bytovia Bytów na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Stal Mielec na meczu z Pogonią Siedlce:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (14)

JIHADSTRÓŻE - 07.06.2017 14:55:20, *.opera-mini.net

MAM PYTANIE. Zaprezentowaliśmy w końcu 6 czy 5 opraw?
1. "Od pierwszego gwizdka"
2. "Za kibicowski trud"
3. "Królu Zygmuncie powiedz nam"
4. Wielkie piro na dole race i OW u góry świece dymne.
5. ?? (Było coś po 80min ale przed końcem meczu w Białymstoku?)
6. Piro w trakcie zdobycia mistrza i końca meczu w Białymstoku.
Jak to w końcu było? 3 racowiska czy 2?

oLaf - 07.06.2017 15:13:13, *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

na Orle jaka gustowna klatka dla gości ; )))) Jak w Kolumbii w więzieniu! ; ))

Ale szacun - dach jest! : )

robochłop - 07.06.2017 15:45:21, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

w temacie Jagi...nigdy nie przypuszczałem , że ktoś przebije w buractwie fanów podziemnej pomarańczy...a jednak...w Białymstoku naprawdę uwierzyli że są potężni...tymczasem...poproszę o wynik dwumeczu Legia - Jaga w tym sezonie...potem poproszę o wyniki bezpośrednich spotkań zespołów Top 4 naszej ligi...ps Jaga, na niwie kibolskiej, to niech powalczy najpierw (z dobrym skutkiem z ŁKS Łomża) a potem z kimś takim jak Legia...czyli kimś z innej planety...ps dziekuje komukolwiek , że takie buraki nie są z Warszawy...

cziko - 07.06.2017 17:05:53, *.dynamic.gprs.plus.pl

do robochłop - święta racja . zobaczymy jeszcze jak w tym sezonie pograja w pucharach .

r - 07.06.2017 18:27:07, *.dynamic.mm.pl

zawiesili te szale na lampach w końcu czy nie?

Gerlach - 07.06.2017 21:31:28, *.dynamic.chello.pl

Szok jaka klatka dla kibiców gości w Przeworsku , dla mnie to skandal i dyskryminacja jak dla zwierzat !

janusz - 08.06.2017 09:34:44, *.centertel.pl

Fajne oprawy, teraz czekamy na nowy sezon

123 - 08.06.2017 09:46:06, *.ncbj.gov.pl

O, GieKSiarzom jakaś flaga jednak się ostała...

Kanu - 08.06.2017 10:41:06, *.2

Taka klatka jak w Przeworsku jest zamykana na czas meczu na kłódkę?

Wo(L)a - 08.06.2017 11:39:29, *.play-internet.pl

Czemu w tych Puławach taka pustynia kibicowska....50 tyś. mieszkańców to jest jakiś potencjał,a tam ani ilości, ani jakości. ..

JANUSZ TRYBUN - 08.06.2017 13:53:20, *.66

RUCH TO NIEMCY I ŁOBUZY! MAM NADZIEJE, ZE SPADNA DO 5 LIGI.

rob bandit - 08.06.2017 20:28:03, *.satfilm.com.pl

klatka w Przeworsku wyrwana ze schroniska dla bezdomnych zwierzaków...brak słów gdzie uefa mafia???

Rychu - 08.06.2017 21:10:07, *.centertel.pl

Hahaha w Przeworsku klatka bije te wszystkie oprawy na głowę

Pu ( L ) awiak do wo L a - 09.06.2017 09:18:59, *.play-internet.pl

Bo tak dziala milicja z zarzadem i dlatego brak kibicow w naszym miescie

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.