Euro U-21: Polska 1-2 Słowacja

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 1-2 w swoim pierwszym meczu młodzieżowych mistrzostw Europy. Polacy wyszli na prowadzenie w 1. minucie po trafieniu Patryka Lipskiego. Dla Słowaków bramki zdobyli Martin Valjent w 20. minucie i Pavol Šafranko w 78. minucie. W końcówce spotkania na murawie pojawił się Jarosław Niezgoda.

W poniedziałek Polacy o 20:45 zagrają ze Szwecją.

U-21: Polska 1-2 (1-1) Słowacja
1-0 - 1' Patryk Lipski
1-1 - 20' Martin Valjent
1-2 - 78' Pavol Šafranko

Polska: 12. Jakub Wrąbel - 4. Tomasz Kędziora, 6. Jan Bednarek, 15. Jarosław Jach, 2. Paweł Jaroszyński - 11. Przemysław Frankowski, 17. Paweł Dawidowicz, 7. Karol Linetty, 10. Patryk Lipski (82' 18. Jarosław Niezgoda), 19. Bartosz Kapustka (59' 13. Łukasz Moneta) - 9. Mariusz Stępiński (85' 16. Krzysztof Piątek).

Słowacja: 1. Adrián Chovan - 4. Martin Valjent, 2. Branislav Niňaj, 3. Milan Škriniar, 14. Róbert Mazáň - 10. Albert Rusnák, 6. Stanislav Lobotka, 8. Martin Chrien, 21. Matúš Bero (90' 22. László Bénes), 7. Jaroslav Mihalík (82' 17. Lukáš Haraslín) - 15. Adam Zreľák (73' 18. Pavol Šafranko).

żółte kartki: Škriniar, Šafranko.