Łukasz Moneta - fot. Mishka / Legionisci.com

Euro U-21: Polska 2-2 Szwecja

Woytek, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu grupowym młodzieżowych mistrzostw Europy Polska zremisowała w Lublinie ze Szwecją 2-2. "Biało-czerwoni" objęli prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Łukasza Monety. Później dwie bramki strzelili rywale, ale w doliczonym czasie gry drugiej połowy Dawid Kownacki uratował punkt skutecznie wykonując rzut karny. W 58. minucie spotkania na placu gry pojawił się Jarosław Niezgoda.

W czwartek Polacy o 20:45 w Kielcach zmierzą się z Anglią.

U-21: Polska 2-2 (1-2) Szwecja
1-0 - 6' Łukasz Moneta
1-1 - 36' Carlos Strandberg
1-2 - 41' Jacob Une Larsson
2-2 - 91' Dawid Kownacki (karny)

Polska: 12. Jakub Wrąbel - 4. Tomasz Kędziora, 6. Jan Bednarek, 15. Jarosław Jach, 2. Paweł Jaroszyński - 11. Przemysław Frankowski, 17. Paweł Dawidowicz (88' 16. Krzysztof Piątek), 7. Karol Linetty, 14. Dawid Kownacki, 13. Łukasz Moneta (74' 10. Patryk Lipski) - 9. Mariusz Stępiński (58' 18. Jarosław Niezgoda).

Szwecja: 12. Anton Cajtoft - 2. Linus Wahlqvist, 3. Jacob Une Larsson, 14. Filip Dagerstål, 5. Adam Lundqvist - 6. Simon Tibbling (61' 9. Muamer Tanković), 16. Melker Hallberg, 8. Kristoffer Olsson, 7. Alexander Fransson (87' 17. Kerim Mrabti) - 10. Carlos Strandberg (69' 11. Gustav Engvall), 18. Paweł Cibicki.

żółte kartki: Kownacki, Niezgoda, Bednarek, Linetty (Polska) - Olsson, Strandberg, Cibicki, Hallberg, Dagerstål, Wahlqvist (Szwecja).