Jarosław Niezgoda odkryciem sezonu - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Niezgoda: Liczyłem na to, że ten sezon będzie mój

Fumen i Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jarosław Niezgoda zdobył w minionych rozgrywkach 10 goli w barwach Ruchu Chorzów i został wybrany odkryciem sezonu. Teraz wraca z wypożyczenia i będzie walczył o miejsce w składzie Legii, ale najpierw czekają go Mistrzostwa Europy U-21, które zostaną rozegrane w Polsce. Poniżej prezentujemy krótką rozmowę z zawodnikiem stołecznej drużyny.Uwierzyłbyś, gdyby ktoś powiedział ci przed sezonem, że będziesz odbierał tę statuetkę?
- Nie wiem, nikt mi tego nie powiedział. Przychodząc do Legii, mógłbym się tego spodziewać. Liczyłem na to, że ten sezon będzie mój. Myślałem, że stanie się to w Legii, ale zostałem wypożyczony i pokazałem się z dobrej strony w Ruchu.

Końcówka sezonu nie była jednak najlepsza.
- Końcówka nie należała ani do nas jako zespołu, ani do mnie osobiście. Bardzo żałuję, bo w tym momencie moje bramki na pewno by się bardzo Ruchowi przydały. Żałuję, że formy nie starczyło do końca sezonu.

Miałeś już okazję zaprezentować się pierwszemu trenerowi Legii - wtedy był to Stanisław Czerczesow. Mówi się, że teraz po powrocie do Legii będziesz pod okiem Jacka Magiery walczył o wyjściowy skład. Tego oczekiwałeś po wypożyczeniu do Ruchu?
- Tak, dokładnie. Taki był cel, żeby w Ruchu grać jak najwięcej. Wyszło całkiem dobrze, bo nie dość, że grałem, to także strzelałem bramki.

Walka o wyjściowy skład może być jednak trochę utrudniona, bo przed tobą Mistrzostwa Europy U-21.
- Zobaczymy. Pewnie dołączę do zespołu później. Rozmawiałem z trenerem Jackiem Magierą i życzył mi, żebym dołączył jak najpóźniej, a najlepiej po finale. Będziemy robić co w naszej mocy, żeby wyjść z grupy, co już nie będzie łatwe, a później walczyć o najwyższe cele.

Dobra postawa na mistrzostwach może być szansą na dobry transfer. Myślisz w ogóle w takich kategoriach?
- Chciałbym jak najlepiej się zaprezentować. Jeśli tak będzie, to bramy będą się otwierać.

Rozmawiał Fumen

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.