REKLAMA

IFK Mariehamn rywalem Legii w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek w Nyonie wylosowano pary 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Na tym etapie rozgrywek Legia Warszawa zmierzy się z IFK Mariehamn z Finlandii. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 11 lub 12 lipca na wyjeździe, natomiast rewanż 18 lub 19 lipca w Warszawie.

IFK Marienhamn został utworzony w 1919 roku, ale aż do połowy lat trzydziestych nie posiadał sekcji piłkarskiej. Od 1945 roku zespół rozgrywa swoje mecze z fińskich ligach. Dopiero w 2004 roku awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej (Veikkausliiga). W pierwszym sezonie zajął 12. miejsce w tabeli i od tamtej pory nie spadł. W 2016 roku IFK Marienhamn po raz pierwszy został mistrzem Finlandii (liga rozgrywana jest systemem wiosna-jesień). Rok wcześniej zdobył Puchar Finlandii.

W obecnym sezonie IFK zajmuje 3. miejsce po 13 kolejkach. Do prowadzącego HJK Helsinki traci 11 punktów, ale rywale mają rozegrany o jeden mecz więcej. Trenerem zespołu jest Peter Lundberg.

Rywale Legii tylko 4 razy w historii występowali w europejskich pucharach. W sezonie 2013/14 w Lidze Europy odpadli w 1. rundzie eliminacyjnej z Interem Baku (0-2 u siebie, 1-1 na wyjeździe), a w sezonie 2016/17 mocniejszy okazał się norweski Odds BK (1-1 u siebie, 0-2 na wyjeździe).

IFK Mariehamn

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (75)

+dodaj komentarz
sovva - 20.06.2017 / 14:33, *..dynamic.chello.pl

Na tym etapie mogą grać na swoim obiekcie więc do dyspozycji będzie 1600 miejsc w tym ledwie 80 (5%) dla gości.

odpowiedz
kola - 20.06.2017 / 14:33, *..play-internet.pl

Warszawa-Gdynia prom do karlskrony i prom na alandy. Autem w 5 osób i nikt nie zbankrutuje

odpowiedz
rafal - 20.06.2017 / 10:12, *..227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Proponuje z Gdańska do stokholmu za 40 zł i z Szwecji na fina za 380 zł.

odpowiedz
Do Filip_Dublin - 20.06.2017 / 09:08, *..dynamic-ww-11.vectranet.pl

Dzisiaj podobno

odpowiedz
Filip_Dublin - 20.06.2017 / 07:38, *..162

Kiedy bedzie wiadomo czy mecz 11 czy 12 lipca?

odpowiedz
Rea(L)ista - 20.06.2017 / 01:48, *..109

Bardzo dobrze, pykniemy ich i wpadnie kasa. Piłka to rozbudowa klubu dzisiaj, a nie race i liga chuliganów, to nie lata .90.

odpowiedz
Jack (L) - 20.06.2017 / 01:05, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

Ku**a jak to jest że mamy grać na stadionie który może pomieścić 1600 osób? Kto w uefa dopuszcza takie stadiony? Niby to LM a pozwalają grać w kurniku. To dostaniemy przydział 50 biletów bo przecież kibice z Polski przyjadą to trzeba zrobić sektor buforowy. Litości.

odpowiedz
do Tagi - 19.06.2017 / 22:28, *..dynamic.chello.pl

Alandy to początek zatoki Botnickiej, a Mikołaj to koniec zatoki Botnickiej i jeszcze parę godzin samolotem

odpowiedz
Do Pablo777 - 19.06.2017 / 21:57, *..play-internet.pl

W sezonie 1998/99 HJK Helsinki grało w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

odpowiedz
Do Super Samiec - 19.06.2017 / 21:43, *..dynamic-ww-06.vectranet.pl

Na tym etapie rozgrywek o ile dobrze pamiętam, to nie ma żadnych wymagań co do stadionu.

odpowiedz
Do Piotr - 19.06.2017 / 21:26, *..centertel.pl

Można też z Gdańska do Sztokholmu

odpowiedz
Mokotow - 19.06.2017 / 21:23, *..bb.sky.com

A na takimi stadionie mozna rozgrywac mecze pucharowe??? Czy zagraja na jakims wiekszym???

odpowiedz
Super Samiec - 19.06.2017 / 21:10, *..internetia.net.pl

droga redakcjo a czy przypadkiem mecz nie zostanie przeniesiony do Helsinek ze w zgledu na pojemnosc i wymogi stadionu ?

Redakcja (LL!): Nic nam na ten temat nie wiadomo.

odpowiedz
Zlb - 19.06.2017 / 20:18, *..dynamic.gprs.plus.pl

No to do Finlandii!!! Nie płakać, że słabo kibicowsko itd... Jedziemy i tyle!!!!

odpowiedz
Tagi - 19.06.2017 / 19:38, *..dynamic.chello.pl

Można by zachaczyć o Świętego Mikołaja.

odpowiedz
tomek - 19.06.2017 / 19:33, *..dynamic.gprs.plus.pl

Przestańcie jęczeć silny rywal najsilniejszy z możliwych. Przecież to Legia a nie jakiś tam klubik. Do boju po ligę mistrzów

odpowiedz
Franklin - 19.06.2017 / 18:36, *..ip.mgk.pl

Wiadomo czy jest tam sektor gości? Bo stadion bardzo mały z jedną trybuną.Ale widziałem że mecz można oglądać zza niskiego żywopłotu bo tylko żywopłot odgradza boisko więc nie trzeba będzie kupować biletu na mecz.

odpowiedz
do doktormazi - 19.06.2017 / 18:03, *..centertel.pl

Co to jest "z chłodzona"? Wakacje niestety tuż tuż...

odpowiedz
romek - 19.06.2017 / 17:28, *..dynamic.chello.pl

Rywal na poziomie polskiej I. Ligi więc do przejścia ale bez przesady ze sie po nich przejedziemy. Czasy pogromów po 7:0 juz minely. Nie ma juz slabeuszów.

odpowiedz
Pablo - 19.06.2017 / 16:44, *..centertel.pl

Trudny rywal? Bez jaj. Nie ma juz najłatwiejszych. A wiadomo kto po nich?

odpowiedz
Q - 19.06.2017 / 16:43, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Łatwy awans, ale kibicowsko i sportowo to dno, słaby wyjazd, drogo każda opcja dotarcia tam, hotele drogo, miasto dziura, stadion 4 liga, Ale awans bedzie przynajmniej. (L)

odpowiedz
lol - 19.06.2017 / 16:35, *..adsl.inetia.pl

nie przesadzajcie z ta siłą Finów. Na tym etape to Legia oba mecze po conajmniej 3-0 powinna wygrac

odpowiedz
Mike - 19.06.2017 / 16:14, *..38

Gdybyśmy mieli Niko w składzie byłoby 5 :0

odpowiedz
Rom - 19.06.2017 / 16:04, *..53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czarter faktycznie mógł by być sensowny pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby chetnych

odpowiedz
Juri - 19.06.2017 / 15:48, *..adsl.inetia.pl

To będzie spacerek!

odpowiedz
yogi - 19.06.2017 / 15:46, *..centertel.pl

Ciekawe czy na tej wystepuje gatunek renifera bo jeszcze nigdy nie widzialem .

odpowiedz
ja - 19.06.2017 / 15:46, *..dynamic.chello.pl

Ktoś płynie kajakiem? :D

odpowiedz
Marek - 19.06.2017 / 15:13, *..play-internet.pl

Kiedy poznamy dokładne daty spotkań?

odpowiedz
Marek - 19.06.2017 / 14:58, *..play-internet.pl

A kiedy bilety na superpuchar?

odpowiedz
Tadzio - 19.06.2017 / 14:44, *..ucd.ie

Prosiłbym o nie histeryzowanie, że to nie będzie spacerek. Jeśli to nie będzie spacerek, to chłopaki na Ligę Mistrzów zdecydowanie nie zasługują...

odpowiedz
Adam_Wlochy - 19.06.2017 / 14:39, *..218

IFK - 380, (L) - 74 w rankingu...

odpowiedz
doktormazi - 19.06.2017 / 14:34, *..warszawa.vectranet.pl

Z chłodzona Finlandia jest całkiem całkiem:)

odpowiedz
Do Terry - 19.06.2017 / 14:29, *..180.ipv4.supernova.orange.pl

Kolego, mój błąd :)

odpowiedz
Arek - 19.06.2017 / 14:11, *..free.aero2.net.pl

@do Pablo i w lidze Europy też.

odpowiedz
Terry - 19.06.2017 / 14:08, *..centertel.pl

@Piotr
Kolego ogarnij się. Jak z Helsinek samochodem, to miasto jest na Wyspach Alandzkich. Jeśli promem to dwa razy i przez Szwecję a nie Litwę itd.

odpowiedz
czarter - 19.06.2017 / 14:08, *..116

czarter jest chyba sensowną opcją, bo w innym wypadku wycieczka 4-5 dni, z czego kilkanaście godzin na promie. Noclegi tam drogie, zresztą atrakcji brak...

odpowiedz
do INFO - 19.06.2017 / 14:03, *..12

prom kosztuje od 21 do 40 zł ze Sztokholmu

odpowiedz
do ciekawostka - 19.06.2017 / 14:00, *..centertel.pl

Chyba większość włada szwedzkim i to miałeś na myśli. Fińskim językiem w tym regionie włada ledwie 5% populacji (wg wikipedii).

odpowiedz
fff - 19.06.2017 / 13:50, *..dynamic.chello.pl

Będzie tylko 80 biletow dla gosci. Podobno na wyspie juz jest szał i wszyscy chca byc na tym meczu a stadion ma ledwie 1600 miejsc siedzacych. Ma wiecej miejsc stojacych ale UEFA nie uznaje takowych miejsc w swoich rozgrywkach.

odpowiedz
@Dżendżejczyk - 19.06.2017 / 13:36, *..dynamic.chello.pl

Są 4 rundy, a IFK jest do ogrania jak nasi kopacze sie przyloza do tego dwumeczu

odpowiedz
ciekawostka - 19.06.2017 / 13:32, *..dynamic.chello.pl

fiński... Ruch Chorzów. kibice i mieszkancy czuja sie szwedami, nie finami. Prawie wszyscy w regionie władają językiem fińskim.

odpowiedz
ja - 19.06.2017 / 13:31, *..189

Pierwszy przeciwnik już znany, jutro zaczynają się przygotowania, do pierwszego starcia z Finami zostały 3 tygodnie więc może pora na transfery panie Mioduski. Mówiłeś że nie będziesz zamieszczał inicjałów zawodników na twitterze ale czas chyba wziąć się do roboty i kogoś kupić. Przedstawić jakieś konkretne decyzje, że odchodzi ten i tan a kupujemy tego i tamtego. Póki co to słabo to wygląda te Twoje "prezesowanie", zaczynając od koloru koszulek na nowy sezon...

odpowiedz
do Pablo - 19.06.2017 / 13:23, *..internetdsl.tpnet.pl

HJK grało w Lidze Mistrzów

odpowiedz
do Piotr - 19.06.2017 / 13:22, *..internetdsl.tpnet.pl

Ale to nie jest wycieczka krajoznawcza ani żaden piknik

odpowiedz
vdbd - 19.06.2017 / 13:18, *..162

Mariehamn to wyspa haha to tylko statek :p

odpowiedz
lampion - 19.06.2017 / 13:18, *..pzu.pl

Sprawdziłem jak ogarnąć wyjazd.: wylot w poniedziałek i powrót w czwartek samolot z Chopina w obie za 239 zł do Sztokholmu, a później VIKING LINE prom do Mariehamn. W obie strony można zamknąć się w 50 Euro. Nie ma tragedii.

odpowiedz
do Ale jaja - 19.06.2017 / 13:16, *..pwn.com.pl

Ale co ten ktoś powinien zrobić? To linie lotnicze podnoszą ceny. Wyższy popyt, wyższa cena Trochę logiki człowieku.

odpowiedz
Dżendżejczyk - 19.06.2017 / 13:15, *..dynamic.gprs.plus.pl

Ile jest rund eliminacyjnych?
Mocny ten mistrz Finlandii?

odpowiedz
r - 19.06.2017 / 13:12, *..dynamic.mm.pl

jakim systemem oni grają? jesien-wiosna czy wiosna-jesien. zaczynają czy są w polowie sezon?

odpowiedz
bulbazaur - 19.06.2017 / 13:10, *..cuxport.de

Droga redakcjo,
Orientujecie się kiedy będzie wiadomo, którego dnia zagramy mecz na wyjeździe? Wtorek czy środa?
Dzięki, Pozdrawiam!

odpowiedz
w - 19.06.2017 / 13:07, *..dynamic.chello.pl

Zdaje mi sie ze tam promy doplywają. Ze Sztokcholmu za 2 euro! promocyjnie mozna nabyc bilet na prom do Mariehamn.

odpowiedz
Dome(L) - 19.06.2017 / 13:07, *..12

Nigdy nie byłem na wyjeździe. Chętnie wybrałbym się na taki mecz do Finlandii. Mieszkam kilka godz. od Warszawy. W jaki sposób można zapisać się na taki wyjazd, gdzie trzeba się zgłosić?

odpowiedz
Rado - 19.06.2017 / 13:06, *..222

trzeba kupić Peszkę ;-)))

odpowiedz
ja - 19.06.2017 / 13:01, *..creanova.org

Nie ma co płakać, wygramy na luzie.

odpowiedz
eh - 19.06.2017 / 13:00, *..dynamic.chello.pl

Wyjazd tragiczny,koszta koszta koszta...Tylko czarter.
a i nie wiadomo jak z biletami bo stadion to kurnik z jedną trybuną!

odpowiedz
ekspert - 19.06.2017 / 13:00, *..centertel.pl

kumaci pewnie zawiedzeni :P

odpowiedz
do ale jaja - 19.06.2017 / 12:58, *..play-internet.pl

nie w dniu meczu tylko w dniu losowania i nie po wylądowaniu tylko po losowaniu. Przestań brać te narkotyki

odpowiedz
Michal - 19.06.2017 / 12:58, *..cust.tele2.se

Lecieć do Sztokholm Skavsta za grosze a pózniej na prom z centrum Sthlm . Prom bardzo tani https://booking.tallink.com/

odpowiedz
Karo(L) - 19.06.2017 / 12:52, *..play-internet.pl

Pora na wzmocnienia Panie Prezesie!

odpowiedz
kopia - 19.06.2017 / 12:51, *..66

do "ale jaja" zajmij się książką do ortografii - lekcję zacznij od pisania Legia wielką literą - podobnie inne nazwy drużyn.

Co do biletów normalna sprawa że drożeją - prawo popytu i podaży będziesz miał na lekcji ekonomii w liceum.

odpowiedz
Do Yebyutny - 19.06.2017 / 12:50, *..a2mobile.pl

Jaki trudny mecz,akurat Mariehamn miało jeden dobry sezon,teraz HJK pokazało już w lidze gdzie ich miejsce,do tego 18 bramek straconych w 13 meczach co jest drugim najgorszym rezultatem z Top 8 w 12 zespołowej lidze.Jak dla mnie 2:1 3:1 na wyjeździe i 3:0 u Siebie .Byle naszym kopaczom się chciało.Łatwy awans i tyle w temacie

odpowiedz
saneczki - 19.06.2017 / 12:49, *..opera-mini.net

Mimo wszystko chyba jeden z lżejszych przeciwników w tej rundzie

odpowiedz
Wola - 19.06.2017 / 12:49, *..dynamic.chello.pl

GORZEJ CHYBA NIE MOGLIŚMY TRAFIĆ..
SŁABO KIBOLSKO i SŁABO BO TO CHYBA JEDEN Z SILNIEJSZYCH ZESPOŁÓW NA JAKIE MOGLIŚMY TRAFIĆ!

odpowiedz
JANUSZ LOSOWANIA - 19.06.2017 / 12:47, *..66

FINLANDIA? OMG . NIC CIEKAWEGO.

odpowiedz
do Ale jaja - 19.06.2017 / 12:47, *..134

heheh, ty to dobry jesteś. powiedz mi lepiej na niby jakim połączeniu te loty do Finlandii(?) miałyby podrożeć? czy może jednak nie do Finlandii a do Szwecji? np do Sztokholmu? a może tak zanim napiszesz kolejną głupotę sprawdzisz, czy przypadkiem mecze mistrza Finlandii będą rozgrywane przy udziale publiczności?

odpowiedz
INFO - 19.06.2017 / 12:46, *..dynamic.chello.pl

WAW-SZTOKHOLM SAMOLOT !!
Sztokholm - Maarianhamina PROM ( 2 x dziennie ) 136 km Niestety prom droga opcja

odpowiedz
Piotr - 19.06.2017 / 12:42, *..180.ipv4.supernova.orange.pl

Jeżeli ktoś będzie miał więcej czasu to polecam podróż samochodem/busem przez Litwę, Łotwę i Estonię, w Tallinie na prom do Helsinek i dalej samochodem. Długa podróż, ale będzie to świetna przygoda, szczególnie jeżeli jedzie się większą ekipą.

odpowiedz
paulus71 - 19.06.2017 / 12:41, *..dynamic.mm.pl

Ta ich cała miejscowość położona jest na wyspie

odpowiedz
Pablo777 - 19.06.2017 / 12:38, *..play-internet.pl

Fińskie kluby w ostatnich latach, a właściwie od kiedy pamiętam nie przekraczały pierwszych rund. W fazach grupowych chyba nigdy nie były. A aktualny mistrz Finlandii ma dziś ponad 10 pkt straty do prowadzącego HJK. Legia nie powinna mieć najmniejszych kłopotów z uzyskaniem 6 punktów.

odpowiedz
Gimbi - 19.06.2017 / 12:38, *..tvp.pl

:-) Powinien być spacerek w dobrym, chłodnym klimacie. Hamalainen poszaleje w fińskich mediach, Niezgoda strzeli premierowe gole... Luzik :-)

odpowiedz
Ups - 19.06.2017 / 12:37, *..dynamic.chello.pl

Wyjazd kibicwsko TRAGEDIA !!
Sportowo mistrz Finlandii na tym etapie to chyba najsilniejszy zespół! TO NIE BĘDZIE SPACEREK!!

odpowiedz
kaczor_p - 19.06.2017 / 12:37, *..msz.gov.pl

oby 19 u nas bo akurat z urlopu wracam:)

odpowiedz
ppp - 19.06.2017 / 12:35, *..dynamic.chello.pl

No to niezle

odpowiedz
Ale jaja - 19.06.2017 / 12:35, *..skranetcan.pl

No to Finlandia mysle ze ceny lotów w dniu meczu poszły od razu do góry o kilka procent ktoś powinien się tym zająć bo tak jest od kilku lat ze ceny rosną zaraz po wylądowaniu przez legie rywala

odpowiedz
Yebyutny - 19.06.2017 / 12:35, *..static.ip.netia.com.pl

Będzie trudny mecz :(

odpowiedz