CLJ: Legia Warszawa - Lech Poznań. Radość po awansie do finału! - fot. Woytek / Legionisci.com

CLJ: Legia Warszawa 4-2 Lech Poznań. Legia w finale!(skrót)

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rewanżowym półfinałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 4-2 i awansowała do finału, w którym zmierzy się z Pogonią Szczecin. Pierwszy mecz, rozegrany we Wronkach, zakończył się remisem 2-2. W Ząbkach do przerwy drużyna Piotra Kobiereckiego prowadziła 1-0 po trafieniu Kamila Orlika. Po zmianie stron "Wojskowi" zrazu przeważali, ale to goście zaczęli trafiać do siatki. W 58. minucie doprowadzili do wyrównania, a trzy minuty później wyszli na prowadzenie 2-1.

Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Woytka

Zaskoczeni legioniści zabrali się do odrabiania strat. W 66. minucie do wyrównania ładnym strzałem z 16 metrów doprowadził Mateusz Leleno. Następnie kilka dogodnych okazji zmarnowali gracze z Poznania, którzy przejąli inicjatywę. W 79. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Kamil Orlik i legioniści kończyli mecz w dziesiątkę, ale dotrwali do końcowego gwizdka arbitra.

W 12. minucie pierwszej części dogrywki Kacper Pietrzyk strzałem głową dał prowadzenie Legii 3-2. Osiem minut przed końcem siły na murawie się wyrównały, bo czerwoną kartkę obejrzał gracz Lecha Kacper Skóraś. Wykorzystali to legioniści, którzy zdobyli czwartą bramkę po rzucie wolnym egzekwowanym przez Bartłomieja Urbańskiego, którego dośrodkowanie skutecznie zamknął Michał Góral.

Mecze finałowe z Pogonią rozegrane 24 czerwca o godz. 18:00 i 28 czerwca o godz. 17:00.

CLJ: Legia Warszawa 4-2 (1-0, 2-2, 3-2) Lech Poznań
1-0 - 10' Kamil Orlik (as. Piotr Cichocki)
1-1 - 58' Marcin Grabowski
1-2 - 61' Jakub Moder (rzut wolny)
2-2 - 66' Mateusz Leleno (as. Piotr Cichocki)
3-2 - 102' Kacper Pietrzyk (as. Maciej Ostrowski)
4-2 - 115' Michał Góral (as. Bartłomiej Urbański z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Legia 15 (9) - Lech 29 (15)

Legia: 1. Mateusz Kochalski - 2. Piotr Cichocki, 5. Mateusz Bondarenko, 4. Kacper Pietrzyk, 3. Bartosz Olszewski (62' 13. Maciej Ostrowski) - 7. Mateusz Leleno (87' 18. Mateusz Szwed), 8. Aleksander Waniek, 6. Bartłomiej Urbański, 15. Mateusz Praszelik (64' 20. Konrad Handzlik), 11. Kamil Orlik - 9. Patryk Czarnowski (55' 19. Michał Góral).

Lech: 1. Bartosz Mrozek - 20. Szymon Zalewski, 4. Mateusz Skrzypczak, 5. Kacper Wojdak (46' 8. Marcin Maćkowiak), 21. Marcin Grabowski - 11. Łukasz Adamczak (66' 7. Tymoteusz Klupś), 22. Michał Skóraś, 6. Łukasz Norkowski (87' 17. Maciej Spychała), 18. Jakub Moder, 3. Tymoteusz Puchacz (57' 16. Bartosz Bartkowiak) - 9. Dawid Kurminowski

żółte kartki: Olszewski, Orlik, Bondarenko, Cichocki, Waniek, Szwed (Legia) - Skóraś, Puchacz, Spychała, Skrzypczak (Lech)

czerwone kartki: Orlik (79' za drugą żółtą, Legia) - Skóraś (112' za drugą żółtą, Lech)