Rafał Makowski i Michał Kopczyński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Warka: Koniec sielanki, czyli pierwszy trening

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kwadrans przed godziną 18 trenerzy i zawodnicy Legii zaczęli pojawiać się na boisku przy hotelu Sielanka nad Pilicą. Zajęcia rozpoczęły się punktualnie o 18 od kilkuminutowej odprawy przygotowanej przez Jacka Magierę. W treningu wzięło udział 27 zawodników.

Fotoreportaż z treningu - 33 zdjęcia Woytka

Początek zajęć to standardowe dwa kółeczka wokół boiska, a następnie kilkunastominutowa rozgrzewka na matach i piłkach rehabilitacyjnych pod okiem Sebastiana Krzepoty. Po grze w dziadka przyszła pora na główną część zajęć, czyli rozgrywanie akcji na jeden kontakt po wyznaczonym torze i zakończenie strzałem na bramkę. Jacek Magiera zwracał uwagę na to, by zawodnicy byli cały czas skoncentrowani, tak jakby to był mecz. Przy podawaniu futbolówki mieli bardziej używać techniki niż siły.

Główną grupę ćwiczących stanowiło 19 graczy. Czterech legionistów trenowało indywidualnie: Kucharczyk i Radović ćwiczyli w siłowni, a Sanogo i Jodłowiec tylko biegali. W Warce trener Krzysztof Dowhań ma do dyspozycji niemal 4 bramkarzy. Niemal, ponieważ lewą dłoń w opatrunku po złamaniu palca ma Jakub Szumski. "Szumi" jednak stara się ćwiczyć na pełnych obrotach gdy tylko to jest możliwe.

Ostatnim elementem wtorkowego treningu była seria gierek w interwałach na skróconym boisku. O godzinie 19:30 zajęcia dobiegły końca. Piłkarze rozdali jeszcze tylko autografy kilkudziesięciu kibicom, którzy obserwowali zajęcia i udali się do hotelu. Na środę zaplanowano dwie sesje treningowe - o 10 i 17.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Fotoreportaż z treningu - 33 zdjęcia Woytka

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.