Dariusz Mioduski i Jarosław Jankowski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Łukasz Sekuła w zarządzie Legii Warszawa

źródło: legia.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa poszerzyła zarząd, który po zmianach właścicielskich liczył dwie osoby. Do prezesa Dariusza Mioduskiego i Jarosława Jankowskiego dołączył Łukasz Sekuła. Klub poinformował, że decyzja ma na celu usprawnienie funkcjonowania klubu i optymalny podział kompetencji.

Do obowiązków nowego członka zarządu będzie należał nadzór nad obszarami finansowymi i administracyjnymi, a także wsparcie dla działalności komercyjnej klubu w zakresie współpracy z partnerami biznesowymi.

Łukasz Sekuła posiada bogate doświadczenie zawodowe, również w zarządzaniu projektami sportowymi. W latach 2008 - 2012 pracował jako dyrektor finansowy w spółce koordynującej przygotowania do organizacji UEFA EURO 2012 w Polsce, a w latach 2013 - 2014 w spółce zarządzającej Stadionem Narodowym w Warszawie, gdzie pełnił funkcje dyrektora operacyjnego i prokurenta oraz członka Zarządu. Przez ten okres nabył szeroką wiedzę i praktyczne doświadczenie zarządzania wielofunkcyjnymi i sportowymi obiektami.

W ostatnich latach był dyrektorem finansowym i członkiem zarządów spółek z Grupy Kapitałowej Marvipol. W trakcie swojej kariery pracował także w departamentach finansowych Netii i Orange.

- Bardzo liczę na kompetencje i doświadczenie Łukasza, które mają służyć głównemu celowi Legii, jakim jest stworzenie dużego, europejskiego klubu, na miarę naszych aspiracji i oczekiwań, zarówno w aspekcie sportowym jak i organizacyjnym - powiedział prezes Dariusz Mioduski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.