Młodzi judocy Legii w Bochni - fot. judo.legia.com

Judo: 10 medali legionistów w Bochni

10 medali wywalczyli młodzi judocy Legii na XX międzynarodowym turnieju judo w Kopalni Soli w Bochni. Drużynowo legioniści uplasowali się na 7. miejscu (w składzie Stanisław Okurowski, Jacek Zieliński, Michał Wąsikowski, Jacek Czajewski, Oskar Rogalski), co wobec walk w wyższych kategoriach wagowych i wiekowych należy uznać za sukces. Tym bardziej, że w zawodach startowało ponad 500 zawodników z 62 klubów, w tym 22. zagranicznych.

Wśród młodzików Jacek Zieliński był piąty, a Michał Wąsikowski siódmy. Wśród dzieci 1. miejsce zajęły Maja Bielska i Roksana Czerwińska-Kowar. Drugie miejsce zajęli Zofia Piłat, Barbara Twardowska, Aleksandra Jaromin, Karina Czerwińska-Kowar i Krzysztof Koszela. Brązowe medale wywalczyli Natalia Raczyńska, Radosław Rychlewski i Bruno Michalski-Stępowski. Na piątym miejscu zawody ukończyli Olga Gołębiewska i Jerzy Kucharczyk, a na miejscu siódmym - Julia Kępska, Maciej Ośko i Ryszard Ginter.