Radosław Majecki trenuje ze Stalą Mielec - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Transfery i wypożyczenia młodych legionistów

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Legii trwa spory ruch transferowy związany z młodymi zawodnikami, dla których zabraknie miejsca w pierwszej drużynie. Szykują się wypożyczenia (Hołownia, Majecki, Nawotka) oraz transfery definitywne z opcją pierwokupu (Ryczkowski, Wieteska). Miłosz Kozak został wypożyczony do Podbeskidzia.

Mateusz Hołownia, który przygotowywał w Warce z pierwszą drużyną do nowego sezonu, rozpocznie treningi z Ruchem Chorzów. Zawodnik ma być wypożyczony na rok do pierwszoligowca. W ostatnim sezonie Hołownia zagrał w 21 meczach rezerw Legii i 5 spotkaniach UEFA Youth League.

Radosław Majecki, który przygotowywał w Warce z pierwszą drużyną do nowego sezonu, rozpoczął treningi z pierwszoligową Stalą Mielec. Bramkarz zostać wypożyczony do Stali na najbliższy sezon. W środę zagrał w sparingowym spotkaniu ze Zniczem Pruszków. W ostatnim sezonie Majecki zagrał w 17 meczach rezerw Legii i 6 spotkaniach UEFA Youth League.

Mateusz Wieteska, który przygotowywał w Warce z pierwszą drużyną do nowego sezonu, od kilku dni trenuje z Górnikiem Zabrze. Kluby dogrywają w tej chwili szczegóły transferu definitywnego. Legia będzie chciała zapewnić sobie opcję pierwokupu 20-latka. W ostatnim sezonie Wieteska zagrał w 12 meczach rezerw Legii i 3 spotkaniach pierwszego zespołu. Wiosną reprezentował barwy Chrobrego Głogów w 14 meczach.

Tomasz Nawotka, który przygotowywał w Warce z pierwszą drużyną do nowego sezonu, przebywa w Sosnowcu i jesienią najprawdopodobniej będzie reprezentował barwy Zagłębia. W ostatnim sezonie zagrał w 29 meczach rezerw Legii i 6 spotkaniach UEFA Youth League.

Miłosz Kozak został wypożyczony na rok do Podbeskidzia Bielsko-Biała. 20-latek ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki. W minionych rozgrywkach zagrał w 27 meczach I ligi i strzelił 2 gole.

Adam Ryczkowski, który ostatnie 6 miesięcy przebywał na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki (12 meczów, 3 gole), odejdzie z Legii. Nowym klubem będzie prawdopodobnie pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice, z którą zawodnik już rozpoczął treningi. Legia chce zapewnić sobie opcję pierwokupu 20-latka.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.