Legia Warszawa 6-0 IFK Mariehamn

Legia Warszawa rozgromiła na własnym stadionie IFK Mariehamn aż 6-0. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili po bramkach Michał Kucharczyka, samobójczym trafieniu Kojoli oraz golu Guilherme. Po zmianie stron dzieła zniszczenia dopełnił Kucharczyk oraz młodzi - Sebastian Szymański i Konrad Michalak. W kolejnej rundzie eliminacyjnej Legia zmierzy się z FK Astaną.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie zawodnicy z Mariehamn. Brian Span główkował po dośrodkowaniu ze skrzydła i piłka nieznacznie przeleciała ponad poprzeczką. Chwilę potem legioniści wyszli już na prowadzenie. Guilherme poprowadził piłkę środkiem pola, huknął sprzed pola karnego w samo okienko, nie dając żadnych szans Marcowi Nordqvistowi. Dopiero w 24. minucie obejrzeliśmy kolejną dobrą akcję w wykonaniu graczy Jacka Magiery. Łukasz Moneta starał się zaskoczyć bramkarza rywali, lecz kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku szczęścia spróbował z kolei Krzysztof Mączyński. Jemu zabrakło z kolei precyzji. Niebawem mistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie. Sebastian Szymański płasko dośrodkował z prawej strony i niefortunną interwencją piłkę do własnej siatki skierował Kristian Kojola. Chwilę potem obejrzeliśmy kolejne trafienie. Krzysztof Mączyński do wybiegającego Michała Kucharczyka, a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Nordqvista.

Cztery minuty po przerwie kolejną dobrą interwencją popisał się Radosław Cierzniak. Za moment swojego gola powinien strzelić Łukasz Moneta, lecz z kilku metrów trafił wprost w bramkarza mistrza Finlandii. Można powiedzieć, że co się odwlecze, to nie uciecze, bo wkrótce sfaulowany w polu karnym został Łukasz Moneta i sędzia słusznie wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Michał Kucharczyk i pewnie po raz drugi pokonał Marca Nordqvista. Potem tempo meczu nieco spadło, ale nic dziwnego, ponieważ sprawy awansu zostały już rozstrzygnięte. W 71. minucie znów bliski szczęścia był Łukasz Moneta. Pomocnik nie trafił jednak z bliska do pustej bramki, chociaż trzeba powiedzieć, że naciskał go rozpaczliwie interweniujący obrońca. Za moment z dystansu przymierzył Sebastian Szymański, ale minimalnie obok słupka. Ten sam piłkarz w 79. minucie mógł zdobyć pięknego gola. Młody pomocnik przerzucił piłkę nad jednym z defensorów i będąc w czystej pozycji kopnął piłkę ponad celem. Chwilę później dopiął jednak swego. Szymański wykorzystał dośrodkowanie od Kaspera Hamalainena i głową wpakował piłkę do pustej bramki. Finowie nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się z kolejnego ciosu i znów musieli zaczynać grę od środka. Tym razem błąd popełnił środkowy obrońca, który stracił piłkę na rzecz Konrada Michalaka. Ten w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i zmusił do kapitulacji bramkarza Mariehamn.

Legia Warszawa 6-0 (3-0) IFK Mariehman
1-0 Guilherme 6
2-0 Kojola 38 (s)
3-0 Kucharczyk 40
4-0 Kucharczyk 54
5-0 Szymański 80
6-0 Michalak 81

Legia: 33. Radosław Cierzniak - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan (57, 15. Michał Kopczyński), 14. Adam Hloušek - 53. Sebastian Szymański, 31. Krzysztof Mączyński, 19. Rafał Makowski, 6. Guilherme (46, 17. Konrad Michalak), 13. Łukasz Moneta - 18. Michał Kucharczyk (65, 22. Kasper Hämäläinen).

IFK 30. Marc Nordqvist - 55. Bobbie Friberg da Cruz, 3. Kristian Kojola (67, 2. Albin Granlund), 8. Jani Lyyski, 16. Aapo Mäenpää - 9. Brian Span, 14. Gabriel Petrović, 15. Amos Ekhalie, 17. Robin Sid, 11. Robbin Sellin (75, 26. Joel Mattsson) - 33. Aleksei Kangaskolkka (86, 5. Rezgar Amani).

sędziował: Tiago Bruno Lopes Martins (Portugalia).